Autor Wątek: Audi Perfect Lease, wady i zalety  (Przeczytany 1116 razy)

Offline dizel1982

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2017
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Audi Perfect Lease, wady i zalety
« dnia: Styczeń 21, 2018, 13:00:54 pm »
Witam wszystkich serdecznie,
W związku z tym że przymierzam się powoli do zmiany auta i wybór prawdopodobnie (na 99%) padnie właśnie na Audi A5 ponieważ BMW 4er jest ciasne, chciałbym poruszyć z Wami temat programu Audi Perfect Lease. Czy zakup auta w takiej formie finansowania na działalność gospodarczą, jest bardziej opłacalne do Leasingu? Do tej pory korzystałem zawsze z leasingu z wykupem auta i po podliczeniu sobie wszystkiego nie jest to opłacalne. O ile ktoś po wykupie auta planuje jeszcze nim jeździć leasing jest spoko natomiast ja nigdy po wykupie nie eksploatuje auta dłużej niż 2 - 3 miesiące. Po prosty wymieniam je na nowe. Z punktu podatkowego punktu widzenia, przy takim układzie niestety dostaję po tyłku na vacie. Zdecydowanie korzystniej wychodzi zakup auta właśnie w tego typu programie gdzie spłacam jedynie utratę wartości i np po upływie 3 lat, oddaję auto i biorę drugie. Po rozmowie z doradcą i poczytaniu sobie trochę o tym programie wychodzi super ale wiadomo jak jest w życiu. Dlatego też chciałem zasięgnąć opinii użytkowników. Dodatkowo chciałem jeszcze dopytać o kilka rzeczy o które zapomniałem zapytać doradcy bo trafił mi się tak nakręcony gość który na okrągło gadał, nawet nie mogłem sobie tego poukładać i skupić się nad dodatkowymi pytaniami. Czy w programie Audi Perfect Lease istnieje możliwość pełnego finansowania w racie? Mam tu na myśli czy mogę połączyć ratę za samochód z ratą ubezpieczeniową i jakąś ratą serwisową? Jak wygląda kwestia np opon lub wymiany rzeczy stricte eksploatacyjnych? Czy jest to również wliczone w ratę czy np za wymianę opon, klocków hamulcowych czy tarcz płacę sobie sam? No i to co najważniejsze, jak wygląda to finansowo. Czy może ktoś z posiadaczy A5 w tym programie zdradzić jakie ponosi koszty miesięczne? Jeżeli chodzi o mnie to chciałbym zakupić A5 z 2 litrowym silnikiem benzynowym TFSI 252PS w nieco wyższej wersji wyposażenia niż to co jest w podstawie. Na pewno jakaś jasna skóra z lepszymi fotelami, aktywny tempomat itd. Cena takiego auta będzie się wahała w okolicach 240 - 250k. To cena katalogowa. Czy od tej ceny Waszym zdaniem jest możliwość ugrania jakiegoś rabatu czy może być ciężko? Uff, mam nadzieję że o wszystko zapytałem, jeżeli coś mi się nasunie będę dopytywał. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i zapraszam do dyskusji która mam nadzieję przyda się również innym zainteresowanym zakupem A5 w tej formie finansowania. 

Offline wilddemon_2

• Początkujący
  • *
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inny
Odp: Audi Perfect Lease, wady i zalety
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:47:36 pm »
Na temat Audi Perfect Lease zbyt dużo nie wiem, ale w salonie zawsze mi mówili, że obowiązują ceny katalogowe.. ale jak jest w praktyce z rabatami - może ktoś coś wie więcej  ;) bo może jest tak jak z 12% rabatem, który jest "już świetną ofertą i wincej to trudno".

Offline dizel1982

• Początkujący
  • *
  • Skrzynia Biegów: Manual
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:57:35 pm »
Też słyszałem ale nie wiem na ile w tym prawdy, że opłaca się pojechać do salonu gdzieś dalej od Warszawy ponieważ tu i tak mają obrót i im nie zależy na kliencie bo jak nie kupię ja to przyjdzie drugi i weźmie a wolą poczekać na klienta i sprzedać za taką cenę za jaką chcą niż z niej schodzić. Inaczej sprawa wygląda w salonach w mniejszych miastach czy miejscowościach. Tam klient dla nich jest na wagę złota i zrobią wszystko by go pozyskać i aby auto wziąć właśnie u nich. Ale to tak jak mówię, tyle słyszałem. Ile w tym prawdy to nie wiem.

Offline muzyczek

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Only Audi
    • Centrum Medyczne "Legionów"
  • Imię: Piotr
  • Miasto: okolice trójmiasta
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI 211KM
  • Rocznik Auta: 2012
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Pomorskie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2018, 22:54:37 pm »
Tak, ceny katalogowe. Nie obowiązują rabaty. Wiem bo ostatnio ojciec zamawiał auto w tej formie i sprzedawca nie mógł udzielic rabatu. Jefyne co w ramach rekompensaty to dorzucil opony zimowe gratis. Co do kosztów to biorac audi perfect lease dla firm, ma wplate własną 10% ponieważ jest taki wymóg przy modelu SQ7, użytkuje auto przez 3 lata opłacając miesięczna stawkę ustaloną(1% wartości katalogowej auta), przeglądy i wymiany ma w ramach programu przez 3 lata lub 90kkm. Rocznie nie może przekroczyć 30kkm (za przekroczony każdy kilometr opłata 50groszy). Po 3 latach prawo wykupu za stawkę ustaloną w umowie (realnie jest to kwota którą przy tradycyjnym leasingu pozostała do splaty czyli cena bazowa-zaoplacone oplaty przez 3 lata=cena wykupu) lub bezkosztowa wymiana samlchodu na nowy (plusem jest fakt, że nie pozwolą ci wziąć auta golasa bo muszą patrzeć żeby tak skonfigurować że za 3 lata łatwo sprzedadzą).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 23:01:05 pm wysłana przez muzyczek »
Kodowanie/odczytywanie błędów oryginalnym VCDS'em w polskiej wersji językowej !
Okolice trójmiasta
Dla osób z forum-w ramach pomocy darmowej !

Offline Onero

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2018, 20:21:18 pm »
Jesli upłynie 3 rok i przyjdzie wymiana samochodu to znowu musimy wpłacić te 10-30 %, czy wymieniamy samochód bez dodatkowych opłat płacąc jedynie obowiązujący nas comiesięczny abonament ?

Offline muzyczek

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Only Audi
    • Centrum Medyczne "Legionów"
  • Imię: Piotr
  • Miasto: okolice trójmiasta
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI 211KM
  • Województwo: Pomorskie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2018, 00:12:24 am »
Bez dodatkowych opłat
Kodowanie/odczytywanie błędów oryginalnym VCDS'em w polskiej wersji językowej !
Okolice trójmiasta
Dla osób z forum-w ramach pomocy darmowej !

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15