Autor Wątek: Zakup pierwszego Audi A5 coupe  (Przeczytany 673 razy)

Offline pansobiepan

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Mazowieckie
Zakup pierwszego Audi A5 coupe
« dnia: Marzec 23, 2018, 08:24:56 am »
Cześć,
na wstępie chciałbym przywitać wszystkich miłośników i posiadaczy Audi A5 ! :)

Przymierzam się do zakupu tego pięknego coupe. Przeglądam ogłoszenia i forum od dłżuszego czasu, mimo znanych problemów z 2.0 TFSI chciałbym postawić właśnie na ten silnik z racji mojego budżeu (60kl zł, szukam auta z 2009/10).

Wyszukałem dwa interesujące mnie egzemplarze, obydwa z Polski i jak deklaruje wystawiający bezwypadkowe.
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-audi-a5-2-0-tfsi-quattro-salon-polska-2009-rok-ID6zpBer.html#9086ad2fe4 <- deklaracja usunietej wady olejowej
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-piekna-audi-a5-s-line-nowy-silnik2014-ID6zHjxN.html#9086ad2fe4 <- wymieniony silnik

Chciałbym się Was poradzić - zakładając, że sprzedający okaże jakieś potwierdzenie usunięcia wady olejowej / wymiany silnika czy jest sens się w to pakować ? Obydwa auta bardzo kuszą ale nie chcę się wpakować na minę..

Przyznam szczerze, że najbardziej kusi mnie 3.2 tfsi stąd:
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-pelny-2-x-s-line-3-2-fsi-265-koni-quattro-serwisowany-piekny-ID6zK6JV.html#42df57abb9
Niby bezwypadkowy, ale mam sporo podejżen, takie auta na mobile.de chodzą po 60-90 tys zł, a tu jeszcze opłaty, akcyza i zysk sprowadzającego..

Proszę o poradę czy jest sens interesować sie pierwszymi dwoma podlinkowanymi autami czy lepiej dozbierać i celować w roczniki, w których problem z olejem już nie występował.a

Pozdro :)

Offline liquid8p

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Typ auta: 8T
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Zakup pierwszego Audi A5 coupe
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2018, 18:08:18 pm »
Najbardziej uczciwie prezentuje się pierwszy egzemplarz. Nie ma się do czego doczepić. Jeśli wada olejowa usunięta, to jest warta zainteresowania.
Drugi ma prawdopodobnie wymieniony tylny zderzak, nie jest z pakietu s-line. Zdjęcia mocno retuszowane i zrobione tak, że niewiele widać.
Trzeci na pewno nie ma pełnego pakietu s-line. Ma go tylko w środku. Brak emblematów na błotnikach, dokładane tylne lampy led. Oklejony dach i lusterka.
Mi najbardziej przypada do gustu jedynka, jeśli wada olejowa usunięta, to bym się nad nią zastanowił.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline czarny69

• Audi'holik
  • *
  • Poprzednio: A5 Coupe 2.0TDI '11
    • Status GG
  • Imię: Akash
  • Miasto: Błonie
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI 218KM CSWB
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2018, 20:56:50 pm »
I nie przejmuj się tym ze bieda siedzenia i pakiet bo to łatwo można zmienić, a jak kupisz trupa to jest problem.

Offline pansobiepan

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 24, 2018, 14:00:13 pm »
Dzięki za odpowiedzi, mi również ten biały przypadł do gustu ze względu na automat/quattro  i dość normalne zdjęcia oraz opis.
Siedzenia rzeczywiście wyglądają jak w Golfie po dziadku ale to bym przeżył, szkoda że nie są elektrycznie ustawiane..

Offline p1otr

• Nowy klubowicz
  • *
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 25, 2018, 12:22:43 pm »
Najbardziej uczciwie prezentuje się pierwszy egzemplarz. Nie ma się do czego doczepić. Jeśli wada olejowa usunięta, to jest warta zainteresowania.
Drugi ma prawdopodobnie wymieniony tylny zderzak, nie jest z pakietu s-line. Zdjęcia mocno retuszowane i zrobione tak, że niewiele widać.
Trzeci na pewno nie ma pełnego pakietu s-line. Ma go tylko w środku. Brak emblematów na błotnikach, dokładane tylne lampy led. Oklejony dach i lusterka.
Mi najbardziej przypada do gustu jedynka, jeśli wada olejowa usunięta, to bym się nad nią zastanowił.

Ta wada olejowa, o której mówisz, dotyczy zarówno silniki 2.0 oraz 3.2? Jest to problem, który dyskwalifikuje te silniki, czy wystarczy co kilka tys km dolac litr oleju? 

Offline liquid8p

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 25, 2018, 12:48:50 pm »

Ta wada olejowa, o której mówisz, dotyczy zarówno silniki 2.0 oraz 3.2? Jest to problem, który dyskwalifikuje te silniki, czy wystarczy co kilka tys km dolac litr oleju?

Nie, tylko 1.8 i 2.0 TFSI przed liftem. Silnik 3.2 jest wolny od wady olejowej, tak samo jak 1.8 i 2.0 po lifcie.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2007
  • Województwo: Małopolskie