Autor Wątek: Bezwypadkowy? Już się robi!  (Przeczytany 28883 razy)

Offline silverb6

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Paweł
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CPMA
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Łódzkie
Odp: Bezwypadkowy? Już się robi!
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 18, 2012, 06:23:13 am »
No tak ,masz rację  :( ale mimo to wolę takie ryzyko "serwisowe" ;) niż zostać nabitym w butelkę przez jakiegoś cwaniaczka.
Jak widzę u mojego lakiernika jakie śmieci przyjeżdżają to ręcę opadają.
Mają jednego klienta ,który jakieś 5 lat temu sprowadził z USA nowego Jaga XJR,mocny motor,logo na zaciskach etc ,pełen wypas - tylko pół mordy miał urwane i cały lekko pofatygowany.
Zrobili a Pan się lansował czarną R-ką po mieście.
Teraz ,tzn w zeszłym roku, Pan sprzedał XJR-a i zakupił XKR-a też czarny,też USA, też pół ryja urwane - gira to harmonijka ,wycinali całość i wstawiali nową -starą (używka) na klej i nity bo auto aluminiowe.
Oprócz tego cały lewy bok był "oskurowany" - zrobili i Pan znowu lansuje się po mieście XKR.

A później pójdzie jako bezwypadek ;)

Następny przykład to przed zakupem A5 z salonu ,podkusiło mnie pooglądać jakieś "importy", było takie jedno ogłoszenie z Poznania ( od razu wiadomo,że dobry rejon :D) 3.0 Q S-tronic 2009,lekko w prawy narożnik maska,błotnik,zderzak,lampa ,worki całe.Jeszcze lekkie przerysowanie lewej strony.
Wcześniej tel do Pana i pytania o faktyczny stan uszkodzeń,czy auto nie było "leczone" do sprzedaży itd.
Oczywiście Pan na kolanach przysięgał,że wszystko cacy.
Akurat miałem targi w Poznaniu i pojechałem toto obejrzeć.
Wspomniane wcześniej uszkodzenia były  :D ale doszły do tego urwane i pospawane przednie wahacze aby fura stała,wózek pod silnikiem szrot,pęknięta skrzynia biegów,pogięta cała podłoga,brak worków i kurtyn ,ogólnie śmieć.
Koleś chciał za to auto pk 130.000pln.

Póżniej auto kupił ktoś z Łodzi dla żony (chyba jej nie kocha   :(   i naprawiali je u mojego lakiernika (zbieg okoliczności) Nowy nabywca pojechał sam ,zielony w temacie,kupił i jak to przywieźli na lawecie i zobaczył to blacharz -  to szybko dzwonił do Poznania ,że mu szrota sprzedali i chciał zwrot kasy . Wiecie co mu Pan z Poznania odpowiedział ;).
I koleś musiał naprawić prezent dla żony za kosmiczne pieniądze,które by wystarczyły na zakup nowego.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 06:26:40 am wysłana przez silverb6 »

Offline tikk

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CDNC
  • Rocznik Auta: 2009
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:09:28 am »
Swojej A5 szukałem ponad pół roku - ale opowiem tylko jeden przykład gdzie dałem się "zaprosić" starszemu panu z Podkarpacia na oględziny A5 z 2010 roku z przebiegiem 1200km!!!!!!!  Nauczony oczywiście doświadczeniami z wizytacji prawie całego naszego pięknego kraju w poszukiwaniu mojego auta podszedłem do tej  "okazji" z dużym dystansem. Gość sprowadził auto z USA dla siebie itd……. Zapewniał o braku przygód - mało co mu nie uwierzyłem ( poczciwy starszy pan, który zakończył swoją ciężką pracę na obczyźnie zakupem auta. Ale dla starszej osoby A5 jest jednak mało wygodne). Ok. przepisałem VIN i udałem się do serwisu w celu sprawdzenia – info tylko o wydaniu samochodu z salonu i o przeglądzie przedsprzedażowym – pełne szczęście. Jazda próbna wszystko ok. Zaprosiłem gościa na serwis ( zaakceptował termin), a tu nagle telefon od znajomego z prośbą o zatrzymanie procesu zakupu i odbiorze maila z fotką mojego autka.
Guests can't see images. Please login or login

„okazji” przerobiłem wiele, jeszcze zdjęcie pięknej A5, która miała tylko wymienianą felgę, bo właściciel najechał na chodnik (jak zapewniał) :o
Guests can't see images. Please login or login

Offline silverb6

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CPMA
  • Rocznik Auta: 2013
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 18, 2012, 09:13:47 am »
Niezły ten chodnik  :o

Offline dk

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2010
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Województwo: Europa
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 18, 2012, 10:09:02 am »
Tak się zastanawiam, gdzie są wobec tego na rynku wtórnym te wszystkie samochody "normalnie" jeżdzone podziewają (tzn. nie najechane na "chodnik").

Kiedyś sprzedawałem przez handlarza samochód, który sam kupiłem jako nowy na zamówienie, miał 4 lata, przebieg niewielki (50kkm), miałem nim jedną stłuczkę w bok auta (były wymienione całe drzwi w ASO z AC) co mu pokazałem palcem. Gość cały czas bełkotał, że "takie auta się nie zdarzają, żeby ktoś chciał sprzedawać, bo takie >>igły<< to się tylko po rodzinie sprzedaje" (i zaraz do kogoś znajomego zadzwonił i tego samego dnia sprzedał ten samochód). No w każdym razie facet był w ciężkim szoku, że chce sprzedawać to auto "obcemu".

.... Polska.

Offline xerox

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI CCWA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 18, 2012, 10:56:45 am »
Tez nie dawno kupowalem autko i po pierwsze zalezalo mi na bezpieczenstwie. Wiec z zalozenia odpadaly wszelkiego rodzaju komisy/handlarze. Zostalo albo kupic nowke, albo z jakiegos programu, albo od prywatnej osoby, ale tez takiej, ktora sie zna, albo zna sie historie auta.
Pierwsza opcja odpadla, poniewaz czas oczekiwania byl zbyt dlugi (a auto potrzebowalem przed koncem roku), trzecia tez odpadla bo nie znalem nikogo kto mialby takie auto co mnie interesuje i chcial sprzedac.
Zostaly modele z programu Audi. W Polsce niestety kiepski wybor aut z dobrym wyposazeniem i silnikiem, a tez od znajomego uslyszalem, ze wiekszosc z tych samochod nie jest do konca 'czysta'. Tzn. sa robione drobne korekty, wymiana blotnikow, malowanie, itp. Ale z reguly o tym mowia otwarcie (chociaz mialem jeden przypadek, ze sie wypierali, a akurat znalem historie tego auta i wiedzialem, ze byl robiony przod... - auto bylo niby z certyfikatem Audi...)
Kupilem w koncu w Niemczech, ale tutaj tez jest podobnie - w koncu salony tez musza jakos zarobic. Jest duzo aut z programu Audi Plus, ale duza ich czesc ma jakies przeszlosci. Podobno najwiecej kombinuja w okolicach Nurymbergii. Ja kupowalem auto posrednio (przez firme, ktora sprowadzila, itp) i gosc juz troche rynek zna. Bylo kilka fajnych ofert A5. Jeden np. mial malowany tylny bok, ok - takie cos to pryszcz. Ale jak sie pozniej okazalo to faktura byla na 4000EUR. Srednio chce mi sie wiezyc, zeby tyle kosztowalo tylko malowanie...
I tak jak bylo juz mowione. Nie ma co liczyc na cudowne okazje, nawet z salonu... Jak ktos ma auto w dobrym stanie to za bezcen nie odda przeciez...

A propos tego A5 nizej. Nie wiecie, ze w Stanach wszystko musza miec najwieksze, nawet chodniki! :)

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Sławek
  • Miasto: Jaworzno
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0tfsi, F31 335d
  • Rocznik Auta: 2011
  • Typ Nadwozia: Sportback
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:00:24 am »
Tia, ten chodznik to chyba byl robiony na drodze pod Liebherr T282 ::) :o

"You want an oil that is as thin as possible but as thick as necessary"

Offline rafter

• Audi'holik
  • *
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:18:46 am »
Ja 3 lata temu sprzedawałem swoją bezwypadkową salonową Alfę Romeo ,po przebiegu 54 kkm ( diesel !!!!)  i auto wisiało na allegro tylko tydzień , kupił 2 oglądajacy , pierwszy przyczepił się do trochę zmatowionego czarnego lakieru ( myjnie automatyczne ) . Drugi kupujący poprosił o ścieżkę zdrowia w ASO i po 2 godzinach wypłacił gotówkę od ręki , a chciałem za nią wcale niemało bo 60% ceny jaką zapłaciłem w salonie . A najśmieszniejsze że pierwszy ogladajacy jeszcze do mnie wrócił ( napisał maila) że się decyduje ale już było pozamiatane . Także niby słabo zbywalna niszowa marka ale jak egzemplarz dobry to znajduje szybko nowego właściciela  :P

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 18, 2012, 11:49:42 am »
Ja moja ostatnia audiolke mialem z przebiegiem 190K,oczywiscie nic nie "krecilem" wiec troche sie balem ze az tak latwo nie pojdzie,no ale ciut w nia zainwestowalem wiec "za darmo"  bym nie oddal. Przyjechal handlarz z Bytomia(byl pierwszym ogladajacym), oczywiscie gadki ze niby dla dziewczyny itd.Podobnie jak Rafter rzucilem sobie dosyc wygorowana cene, nie powiem, no ale bylem pierwszym wlascicielem plus auto mega utrzymane, bez zadnych niespodzianek, raz tylko szybe przed wymienialem po tym jak zaliczylem na niej ladowanie nie malego kamyczka. Musze jeszcze dodac ze w temacie utrzymania na wysokim poziomie sprawnosci estetyczno-technicznej to mam niezlego hopsia, no moze oprocz wszelakiego tutingu-z tym to sredniawo u mnie  :-[.Powiem Wam szczerze ze dawno nie widzialem tak podjaranego handlarzyny, oczywiscie ciut zbilismy z ceny(po wszystkich ogledzinach zaliczke od razu wplacal) ,generalnie byl pierwszym i nastepnego dnia po wizycie przyjechal brac auto,najlepsze jest ze pomimo tego iz nie moge powiedziec ze auto sprzedalem zle( dbalem o nie to fakt),to po tym wszystkim pozostal niedosyt, ze moglo byc jeszcze lepiej,ech ta ludzka pazernosc :-[. Generalnie chlop nie mogl uwierzyc ze auto z takim przebiegiem bylo w takim stanie,wrecz mowil "Panie takie rzeczy tylkow erze"  ;) ........Wracajac do handlarzy u nich w srodowisku to nie ma przebacz, widzialem jak ustawiali sie z "zaufanym" czlowiekiem danego kupca( z ktorym znali sie od lat), zeby temu ostatniemu tez kity wciskal,badz tez pomijal pewne istotne szczegoly tak ze uwaga,ten kolega od jagusia moze tez na taka mine wdepnal. Ja osobiscie nawet biorac auto od kolegi( jest dosyc mocny i znany na Slasku nie powiem), z ktorym sie imprezowalo,gralo w pilke itd,  jak widac znajomosc byla dosyc bliska. Wiec sam biorac od niego auto przychodzilem i tak z moim najbardziej zaufanym chlopakiem,ktory ogolnie nie trudnil sie sprzedaza a sam pod Gliwicami robil repliki zannych starych autek dla klientow z DE i dopiero jego opinia plus wlasne doswiadczenie byly dla mnie wiazace. Tu nawet nie do konca chodzilo o zaufanie,ale czasem nawet sam handlarz moze do konca nie wiedziec co danemu egzemplarzowi wczesniej "dolegalo", w dzisiejszych czasach prawie nie ma okazji/cudow, za w miare utrzymany egzemplarz trzeba niestety swoje zaplacic, inaczej mozemy sie niezle zdziwic..

« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2012, 13:02:24 pm wysłana przez slawek72 »

Offline rOkO

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2012
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 23, 2012, 13:40:21 pm »
ja np prkatycznie zawsze kupuje dla siebie LEKKO uszkodzony samochod, ale robie zdjecia co bylo uszkodzone, bo potem przez takich debili jak ten od X5 nikt nikomu nie wierzy!!! powinien ktos narobic mu kolo dupy za takie oszukiwanie!

Offline pavel1380

• Audi'holik
  • *
  • Miasto: gdzieś
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI CAPA
  • Rocznik Auta: 2007
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 23, 2012, 15:16:01 pm »
No wszystko sie zgadza.
Ja sprzedaje teraz A5 i przebieg tez nie gra.
Tak maly to przeciez musial pewnie ze dwa lata stac w szopie rozbity.
A nie stresuje sie,przyjdzie ktos i kupi to kupi nie to jezdze dalej bo woz super.
285KM 600NM

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 23, 2012, 16:05:17 pm »
Pawel to co nastepne, zostajesz przy "wladcy pierscieni" czy zmieniasz logo ??

Offline pavel1380

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 23, 2012, 17:52:46 pm »
Chwilowo się zawieszę.A docelowo prosię.Z płetwą chciałbym  :D
285KM 600NM

Offline OGr

• Administrator
  • Audi Maniak
  • *
    • Audi Moja Pasją
  • Imię: Robert
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: searching...
  • Rocznik Auta: 2020
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 24, 2012, 10:37:58 am »
No wszystko sie zgadza.
A nie stresuje sie,przyjdzie ktos i kupi to kupi nie to jezdze dalej bo woz super.

Widziałem na otomoto :-) Ładny egzemplarz, myślałem że dłużej go przytrzymasz i kiedyś trafi mi się w łapy hehe :-) Następny właściciel będzie zadowolony :-)
Pasja – to coś, co pomaga uciec nam od codzienności… Coś, co pozwala nam wyzwolić z siebie emocje, stać się prawdziwym sobą

Offline rafter

• Audi'holik
  • *
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 24, 2012, 12:09:39 pm »
No wszystko sie zgadza.

pavel1380 jest zainteresowanie Twoim egzemplarzem , dzwonią ?? ogladają ??

P.S.
Wstaw może i u nas w dziale Ogłoszenia

Offline pavel1380

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 24, 2012, 15:30:35 pm »
Jest.
Tylko odnosze dziwne wrazenie ze profesjonalny program ktory swoje kosztowal to raczej minus niz atut przy sprzedazy.
Polska mentalnosc chyba mowi ze skoro mam program to znaczy ze zazynalem auto do odciecia i startowalem na 1/4 mili nim..
Zenada.Co zrobic.Wiem jedno pierwszy ktory przyjdzie kupi moje auto..
Jak zawsze..
285KM 600NM

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15