Autor Wątek: Update mapy europy MMI 3G+ google earth - Audi A5 2014 z USA  (Przeczytany 14637 razy)

Offline nazriel

• Początkujący
  • *
  • Miasto: Łódź
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0T
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Łódzkie
Odp: Update mapy europy MMI 3G+ google earth - Audi A5 2014 z USA
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 05, 2017, 23:26:17 pm »
Wszystko się odbija o to że MMI śmiga na QNX i trzeba się mocno pocić jakimś debugowaniem czy śledzeniem kodu. Tak naprawdę trzeba by mieć jednostkę na stole i pobawić się routingiem.
Problem będzie taki że część odwołań to SSL i koło się zamyka :-/

Podobno dla modemów od Telit trzeba wymienić kość z wersji USA na EU. W przypadku AH wystarcza niby programowanie kości albo nawet zwykłe zmiany dla poleceń AT. Nie znalazłem niczego jawnie na MMI ale spędziłem na tym tylko parę chwil.

Podejrzewam, że certyfikaty też by się dało podmienić.
Jutro planuje się wbić do MMI i pozwiedzać.

Popytam w firmie też - jeśli dla Audi MMI robił Harman&Becker to możliwe, że będę mieć info z pierwszej ręki ;)
Dzięki za info.

Co do modemu - chyba oleje temat i sklikam RPI, które po WIFI jako klient będzie udostępniać MMI neta.

Offline nazriel

• Początkujący
  • *
  • Miasto: Łódź
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0T
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 05, 2017, 23:28:51 pm »
Tak baza sqlite . Poza trsfficiem pamięta ulubione stacje radiowe i coś jeszcze ale nie grzebalem w tym za mocno. Wiem że gość z Australii Keldo autor cacka do nawigacji fsc jakoś to pozmieniał w locie ale nie podał szczegółów i metody for obvious reasons jak to określił i jedynie działa metody odmiany bazy sqla z działającego traffics.  Jeżeli potrafisz to próbuj wiele osób w tym ja byłbym bardzo wdzięczny za łatwo przedluzalny traffic.  Przy aucie z USA z mmi 3gp trzeba na 100% odmienić kość na eu i przeprogramowac vagcanpro plik zdf od 3g aby mieć internet 3g.  Ja też mam kartę od Orange więc nie sądzę że tu jest problem jako 2g powinno dzialac bez problemu

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka

Ciekawe - jak się taką bazę "skroi" - to Traffic Info w źródłowym aucie nadal działa?
Zastanawiam się co to za rekord w tej bazie, który to determinuje.

Pokombinuje aczkolwiek na scenie AUDI dopiero raczkuje. Może coś z tego wyjdzie ;)
Dzięki za info!

Offline lukjod

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Lukasz
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0T Q5 Premium Plus USA
  • Rocznik Auta: 2016
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Typ auta: inne audi
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 05, 2017, 23:37:22 pm »
Tak baza sqlite . Poza trsfficiem pamięta ulubione stacje radiowe i coś jeszcze ale nie grzebalem w tym za mocno. Wiem że gość z Australii Keldo autor cacka do nawigacji fsc jakoś to pozmieniał w locie ale nie podał szczegółów i metody for obvious reasons jak to określił i jedynie działa metody odmiany bazy sqla z działającego traffics.  Jeżeli potrafisz to próbuj wiele osób w tym ja byłbym bardzo wdzięczny za łatwo przedluzalny traffic.  Przy aucie z USA z mmi 3gp trzeba na 100% odmienić kość na eu i przeprogramowac vagcanpro plik zdf od 3g aby mieć internet 3g.  Ja też mam kartę od Orange więc nie sądzę że tu jest problem jako 2g powinno dzialac bez problemu

Ciekawe - jak się taką bazę "skroi" - to Traffic Info w źródłowym aucie nadal działa?
Zastanawiam się co to za rekord w tej bazie, który to determinuje.

Pokombinuje aczkolwiek na scenie AUDI dopiero raczkuje. Może coś z tego wyjdzie ;)
Dzięki za info!
Tak działa na 2 autach

Offline Deniro

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 03, 2017, 14:26:51 pm »
Mogę aktywować traffic w dowolonym MIB lub 3GP ,
Konwersja USA>EU 2016+ MIB 1 , MIB 2 , 3G+ , PL MENU 3G HDD , BASIC, BMW VW TOYOTA Mapa 6.24.2

Offline elwis272

• Audi Fan
  • *
  • Imię: Mateusz
  • Miasto: Białystok
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Podlaskie
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 03, 2017, 14:55:14 pm »
@Deniro, wszystko możesz tylko ja bym się bał cokolwiek brać od Ciebie gdy podrzucasz fake softy które uwalają jednostki.
Swoje wypowiedzi powinieneś umieszczać w dziale Giełda bo każdy wpis wiąże się z kasą  :)

Offline lukjod

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 03, 2017, 14:59:31 pm »
Dokładnie jak wiesz to napisz a jak za kasą to nie na forum bo tu się ludzie dzielą wiedzą a nie szukają jeleni do obdojenia

Offline Deniro

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:03:57 am »
Nikt szuka ludzi do łojenia, jest możliwość aktywacji sporo osób jeździ z naszą aktywacją i chwali sobie nie widzę powodu abyśmy nasze prace umieszczali za darmo w internecie nie chcesz płacić jeździj bez proste
Konwersja USA>EU 2016+ MIB 1 , MIB 2 , 3G+ , PL MENU 3G HDD , BASIC, BMW VW TOYOTA Mapa 6.24.2

Offline lukjod

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 06, 2017, 09:44:48 am »
A ty się tu nie reklamuj bo to nie miejsce na to jak ci kolega Elvis powiedział ustaw giełda jako ulubiony dzial

Offline Deniro

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 07, 2017, 09:30:28 am »
Nie reklamuje , nie zamieszczam żadnych reklam , poprostu informuje  że gdy wszyscy mówią że się nieda ,to jednak się da i jest możliwość i forumowicze z tego korzystają , są zadowoleni i szczęśliwi :)  więc nie bardzo wiem dlaczego miałbym to ukrywać że potrafimy pewne rzeczy zrobić no a że nie za darmo no cóż :( zawsze się znajdzie grono osób które by chciało kawę na ławę :) kupcie jednostki za kilka tyś zł , popracujcie kilka miesięcy po nocach to i wy będziecie robić , nie widzę nic złego w tym

pozdro

Offline Przemo88

• Początkujący
  • *
  • Imię: Przemek
  • Miasto: WARSZAWA
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 02, 2018, 19:33:40 pm »
Pacjent: Audi A5 2013 USA
MMI 3G plus z SIM i dwie karty SD
czym dysponuje? VCDS i kabelek
Aktualnie: odblokowałem zielone menu, zakodowałem doswietlanie zakretow halogenami.
Co do radia - dla parzystych FM po przecinku - widze ze trzeba wylutowac z niego eeprom i zmienic w nim wiersz 1060, niestety nie mam stacji lutowniczej i czytnika USB.
Co do NAVI pewnie analogicznie zmienic trzeba region przez zmiane wartosci w eeprom
MERITUM: czy jest ktos na forum, kto niekoniecznie ma firme i kosi po 600-800zl za usluge tylko kto chcialby pomoc za jakies sensowne pieniadze (mniejsze) /alkohol  przerobic USA na EU?
chodzi o PL jezyk, mapy npowe , radio i SIM
Osobiscie jestem informatykiem i plul bym sobie w twarz gdybym mial za to placic 600-800 - to jest forum wiec postanowilem tutaj napisac i poszukac kogos kto lubi to robic i z kim razem mogllbym nad tym posiedziec, zebym sam czegos nie zepsul w swoim aucie. Bez w pelni dzialajacego MMI jakos łyso w aucie :( osobiscie moge sie odwdzieczyc np w uzyskaniu sprzetu CCTV monitoring obiektow w dobrej cenie oraz jego instalacji i konfiguracji, podglad przez internet itp itd, czesto montuje sprzet HIKVISION łącznie z okablowaniem itd 
Moge dojechac obojetnie gdzie. Zrobie sobie wycieczke, ewentualnie VCDS i Team Viewer w garazu ale obawiam sie ze VCDS nie da rady
Gdybym szukal ofert to na allegro po 600zl tego pelno, szukam kogos kto poprostu zna temat i mi pomoze a ja sie odwdziecze.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2018, 19:37:36 pm wysłana przez Przemo88 »

Offline MiloNaj

• Początkujący
  • *
  • Miasto: Rypin,
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI, CPMA
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 02, 2018, 09:00:28 am »
@Przemo88:
Kolego, ostatnio przechodziłem taki sam przeszczep USA-EU tylko dla Q5, też z 2013 z systemem MMI 3GP (2xSD, 1xSIM, joystick, AMI w schowku)
ponieważ nie miałem wiedzy co i jak należy zrobić, a zależało mi na szybkim uruchomieniu auta - zrobiłem to za kasę. Wszystko mi działa prawidłowo oprócz wbudowanego SIM (ale o tym niżej).

Jeśli chcesz się sam w to pobawić i ryzykować na swoim aucie to można ściągnąć odpowiednie pliki (FW + aktualizacje map EU) wraz z pełnym tutorialem oraz ew. błędami i jak sobie z nimi poradzić:
http://www.a5oc.com/forums/a5-general-q/113737-mmi-3g-3gp-navigation.html
w pierwszym poście masz wszystko co potrzeba, a link do najnowszej mapy 2018 - 6.26.1 (gdzieś pod koniec chyba 66 strona wątku).
podejrzewam, że wszyscy, którzy oferują taką usługę za kasę korzystają z tych scrackowanych, rosyjskich softów.
wg w/w  zrobisz update systemu oraz map.
pozostanie:
- konwersja radia - i tu na pewno nie trzeba nic mechanicznie ingerować - wyłącznie kodowanie VCDS-em (niestety nie wiem jak, ale gościu, który mi to robił - kodował z Lapka, bez żadnej ingerencji
- konwersja lamp tylnych (oddzielenie stopu od kierunków - nawet jak wymienisz lampy na EU to i tak trzeba to przekodować w VCDS, nie wiem jak jest w A5, czy nie trzeba ciągnąć dodatkowego przewodu do kierunków, u mnie (Q5) wystarczyło przekodowanie i musiałem jeszcze zamienić PIN w kostkach przyłączeniowych do LAMP, ale to peanut - kostki są rozbieralne zamieniłem ze sobą 2 przewodziki. oczywiście wczesniej miałem lampy przerobione - ale nie kupowłaem EU tylko za parę PLN przelutowano mi diody z czerwonych na zółte ( na alledrogo pełno ofert takiej usługi)

- jedyna rzecz, która mi nie działa to wbudowany SIM (problem opisywany na wielu forach, bez rozwiązania za "free") - po włożeniu karty nzal od operatora - cały czas "szuka sieci" i nie może znaleźć

Moje podejrzenie jest takie, że ten wgrany soft rozprowadzany na forach ma jakiś błąd co do obsługi SIM-a z US (a co za tym idzie brak TMC, MY Audi i Google Earth), albo potrzebne dodatkowe przekodowanie - jak w przypadku radia (najpewniej - uaktywnienie pracy na częstotliwościach GSM EU - 900/1800)
na różnych forach słyszałem różne opinie - że moduł ma Simlocka, że trzeba wymienić cały moduł SIM na EU, albo przelutować modem GSM TELIT, przeprogramować EEPROM - osobiście nie wierzę aby takie ingerencje w hardware były konieczne. Modemy GSM od wielu już lat produkują QUAD BAND (czyli z częstotliwościami GSM obsługiwanymi w USA i EU) - więc - podobnie jak z radiem wystarczy odpowiednia konfiguracja ( ktoś się tu ogłaszał że za 400PLN może to zrobić ;)
w moim przekonaniu utwierdził mnie kontakt z gościem, który ma ASO AUDI (niestety trochę spóźniony....) - gościu za podobną kasę co "allegro-olx-owicze" (tj.<1kPLN) zaproponował wgranie softu, mapy i przekodowanie radia i SIM do EU w ASO Audi - wgranie oryginału mapy z rejestracją w MyAudi, uruchomienie Google, trafic, TMC etc. - wszystko full legal. mogę dać namiar na priv - pogadasz zobaczysz.

jeśli koniecznie chcesz bezkosztowo to zrobić - to działaj wg instrukcji z linków, które podałem.

Podziel się  sukcesami - dla mnie szczególnie ważne jest jak przekodować wbudowany SIM na EU :)

Offline lukjod

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 02, 2018, 09:17:06 am »
W mojej q5 2016 dziala jako modem 2g w eu przy starszej wersji na pewno do 2013 nie działa w eu i szuka sieci. Aby działało te, eba zmienić modem CDMA telit na modem UMTS. Na aliexpress są odpowiednie kości uc864-e ale po 400 pln. Możesz też mając zrootowany w miarę nowy tel na androidzie użyć profilu rsap i mieć dane w aucie albo przez USB w schowku podłączyć router i modem usb.  Poszukaj opisu w sieci. Aby działało traffic online trzeba skopiować bazę z działającego eu auta z traffic mmi3gp i wgrać do swojego.

« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2018, 09:21:27 am wysłana przez lukjod »

Offline Deniro

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 02, 2018, 09:36:04 am »
Jak już pisałem wcześniej moduł aby działał trzeba wgrać mu przerobione oprogramowanie  to domyślne nie daje możliwości odblokowania internetu . Traffic online w autach z USA potrafi aktywować tylko i wyłącznie jedna firma NaviTronic , żadne audi ASO ,

Offline MiloNaj

• Początkujący
  • *
  • Miasto: Rypin,
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI, CPMA
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 02, 2018, 09:41:42 am »
@Deniro
no to przy najbliższej okazji przyjeżdżam do Ciebie na "reklamację" z moim białym Q5 :)

Offline lukjod

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 02, 2018, 09:57:40 am »
Jak już pisałem wcześniej moduł aby działał trzeba wgrać mu przerobione oprogramowanie  to domyślne nie daje możliwości odblokowania internetu . Traffic online w autach z USA potrafi aktywować tylko i wyłącznie jedna firma NaviTronic , żadne audi ASO ,
Jak zwykle piszesz głupoty.... He, he

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15