Autor Wątek: Szalejąca skrzynia automatyczna... H E L P  (Przeczytany 2762 razy)

Offline Marioosh

• Początkujący
  • *
  • Imię: Marioosh
  • Miasto: Bielsko-Biała
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TSFI Quattro
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
Szalejąca skrzynia automatyczna... H E L P
« dnia: Październik 27, 2016, 17:59:47 pm »
Witam,

Wydaje mi się, że to forum jest dla mnie ostatnią deską ratunku po mozolnej batalii z salonem Interwelm w Bielsku. Posiadam Audi A5 2.0 TSFI Quattro. Od bardzo długiego czasu (ok roku) sygnalizowałem serwisowi, że mam zastrzeżenia do zachowania samochodu, że na bank coś dzieje się z nim nie tak a mianowicie:
- auto straciło moc - za dobrych czasów lekkie naciśnięcie pedała gazu wsadzało w przysłowiowy fotel - teraz to bardziej Wołga a nie Audi
- uruchamia się jakby w dwóch trybach - PIERWSZY: wskazówka obrotomierza wychyla się do 8 tys ( wtedy auto się uruchamia i działa w miarę ok )  albo DRUGA: uruchamia się od razu i chodzi dużo głośniej, bez mocy a skrzynia szaleje
- silnik kręci obroty nawet do 3 tysięcy zanim zmieni bieg - szczególnie ( co dziwne ) pojawia się to kiedy wchodzę w zakręt i zmienia bieg z 3 na 4
- pojawia się lekkie szarpanie ale bardziej to czuję w silniku - to samo przy cofaniu - auto się przydławi po czym rusza do tyłu
- zauważyłem, że totalnie idiotycznie dopasowuje bieg do prędkości - np. prędkość 40-50 - automat wymusza bieg 6-7, koryguję go manualnie, po przełączeniu na automat wskakuje ponownie wyższy bieg
- szczególnie rano po odpaleniu i przy pierwszym kilometrze, automat szybko wzbija się do 7 biegu i zarazem słabnie w oczach a obroty nawet spadają do 1 tysiaka :/ ( przy prędkości 50km/h jest już na 7 biegu ) - dodanie gazu powoduje podkrecenie obrotów ale bieg nie zmienia się, dopiero reaguje jak przekroczy ok 2,7 tys obrotów
- kiedy docisnę gazu w granicach prędkości 130-160 km/h czuje że az cały silnik się trzęsie i drży plus do tego jak na moje ucho głośna praca silnika
- co dziwne jeśli zatankuje auto na rezerwie - zaraz po zatankowaniu samochód działa w miarę poprawnie i jest dużo bardziej responsywne - kolejne uruchomienia silnika niestety już pogarszają sprawę
- i na koniec ostatnia rewelacja - kiedy przyśpieszę drastycznie pojawia się metaliczny "trzask" - dźwięk podobny do uderzania dwóch kamieni o siebie po prawej stronie z dołu pod maską, po czym jak ten dźwięk się pojawi auto zaczyna trochę lepiej się zachowywać i kolejne wciśnięcia pedału gazu nie wywołują już tego dźwięku

Z góry przepraszam jeśli mój opis jest mało spójny i precyzyjny pod kątem technicznym ale nie znam się za bardzo na mechanice samochodowej. Wszystkie w/w problemy zgłaszałem w serwisie. Auto nie raz było diagnozowane i za każdym razem otrzymywałem informację, że mam paranoję, że z samochodem jest wszystko ok. Owszem po odbiorze auta z serwisu - zachowywało się przyzwoicie przez dwa tygodnie po czym w/w problemy wracały od nowa. Kiedy pytałem czy coś kombinowali z samochodem - odpowiedź jest nie. Co ciekawe serwis poinformował mnie, że mimo iż sprzedają auta w automacie nie zajmuje się pełną diagnostyką automatów i jedyne co mogą mi zaproponować to wymianę Multitronica ( nie dają żadnej gwarancji skuteczności takiego zabiegu ) albo...wymiana całej skrzyni!!!!
Bardzo liczę na Waszą pomoc - może ktoś mi pomoże ukierunkować się w poszukiwaniu przyczyn takiego zachowania mojego samochodu bo na tym polu bitwy zostałem sam, gdyż na pomoc salonu nie mam co liczyć.

Z góry wielkie dzięki.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2016, 11:08:18 am wysłana przez Marioosh »

Offline Sincere

• Audi Fan
  • *
  • Poprzednio: BMW E90 320d 2007
  • Imię: Bartek
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI CCWA
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Szalejąca skrzynia automatyczna... H E L P
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 22, 2016, 08:33:04 am »
Szczerze współczuje. Wyobrażam sobie jakie to musi być frustrujące. A próbowałeś jechać do innego serwisu? Do jakiegoś lepszego ASO? Mnie jak to spotka -a na pewno spotka czego sobie nie życzę to wybiorę się do ASO zakładać zestaw naprawczy duży skrzyni. Zadzwoń do innych ASO. Olej tumanów.

Offline dziadekblack

• Audi Maniak
  • *
  • Imię: Bartek
  • Rocznik Auta: 2017
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2016, 10:02:43 am »
... i jedyne co mogą mi zaproponować to wymianę Multitronica ( nie dają żadnej gwarancji skuteczności takiego zabiegu ) albo...wymiana całej skrzyni!!!!

Chyba Mechatroniki   ;) , usłyszysz to w każdym ASO Audi...tak jak ci powiedzieli oni nie naprawiają skrzyń , mogą jedynie ją wymienić ale jak rozumiem nie masz już gwarancji więc raczej nie polecam  >:( pozostaje ci jakiś sprawdzony zakład nieautoryzowany zajmujący naprawą skrzyń biegów...poczytaj opinie na necie i jakiś wybierz.

Offline Marioosh

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2016, 18:53:53 pm »
Fajnie że ktoś w końcu odpisał:)

Coraz bardziej rozważam ukierunkowanie się na inny zakład specjalizujący się w automatach, gdyż straciłem już tyle nerwów w ASO, że nie chce mi się już o tym pisać:////

Z ciekawostek ostatnich dni - otóż byłem u nich na wymianę opon i jako że zauważyłem nowego pracownika w dziale obsługi serwisu, postanowiłem ponownie ruszyć temat skrzyni. Koleś dość szybko zaproponował, że skoro auto i tak u nich zostaje na 2 godziny to rzucą go na komputer. Zgodziłem się. Po kilku godzinach dzwonią, że auto do odbioru. Oczywiście na obsłudze Pan który jak mnie widzi to robi mu się zapewne słabo, bo to głównie z nim poruszałem ten temat. Jeszcze nie zdążyłem zasiąść przy jego biurku a już usłyszałem AUTO CHODZI JAK RAKIETA! BEZ ZARZUTU....ręce mi opadły. Zastanawiałem się kiedy znowu usłyszę MA PAN PARANOJĘ. Wyniki z kompa ok - żadnych błędów w skrzyni co automatycznie powoduje, że twierdzą, że ze skrzynią jest wszystko ok.
Pytam - jeździł Pan autem przed testem komputerowym - odpowiedź NIE. Wsiadam w auto - faktycznie ZNOWU ta sama historia - zostawiam u nich auto, oni niby go tylko testują i nic z nim nie robią a po teście AUTO JEŹDZI BEZ ZARZUTU!...TAK BYŁO ZA KAŻDYM RAZEM KIEDY ZOSTAWIŁEM U NICH SAMOCHÓD - poprawa jakości jazdy klasycznie trwała 2 tygodnie i od nowa mam WOŁGĘ. Ja pierd*lę nic z tego nie kumam. Czy to możliwe że samo podłączenie auta do kompa czyniło cuda i auto po takim testowaniu stawało się za sprawą jakiegoś cudu bardziej responsywne? Co lepsze, koleś z ASO powiedział mi, że jeśli u nich błędy nie wyszły to nie ma sensu bym gdzieś indziej jechał do prywatnego zakładu bo u nich nic więcej mi nie powiedzą - a co z uszkodzeniem mechanicznym ja się pytam... NIE KUMAM TEJ CHOREJ POLITYKI AUDI I BARDZO ŻAŁUJĘ, ŻE NIE ZABRAŁEM SIĘ IM ZA DUPĘ KIEDY JESZCZE MIAŁEM GWARANCJĘ BO WTEDY SPOTKALIBYŚMY SIĘ W SĄDZIE. Może Wy mi wyjaśnicie jak to możliwe, że auto po podpięciu pod kompa ulega cudownemu uzdrowieniu na ok 2 tygodnie? Jeśli jest wada mechaniczna w skrzyni to dlaczego Audi nie jest w stanie jej wykryć?

Offline Marioosh

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 22, 2016, 18:58:54 pm »
Szczerze współczuje. Wyobrażam sobie jakie to musi być frustrujące. A próbowałeś jechać do innego serwisu? Do jakiegoś lepszego ASO? Mnie jak to spotka -a na pewno spotka czego sobie nie życzę to wybiorę się do ASO zakładać zestaw naprawczy duży skrzyni. Zadzwoń do innych ASO. Olej tumanów.

Coraz bardziej to rozważam, ale fakt, że Audi ASO skutecznie straszy mnie korzystaniem z takich usług twierdząc, że to skomplikowana sprawa takie naprawy, iż robię to na własne ryzyko - no oczywiście a któż inny tutaj będzie ryzykował jak nie ja? Może znasz jakiś solidny zakład na śląsku lub w małopolskim?

Offline dpr

• Audi Fan
  • *
  • Imię: Damian
  • Miasto: Szczecin
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDi
  • Rocznik Auta: 2007
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 23, 2016, 00:27:10 am »
A co Ty myslisz ze w aso pracuja najlepsi mechanicy na swiecie i tylko oni sa w stanie naprawic auto, a kazdy warsztat nie aso to idioci ?????? Przewaznie jest na odwrot, w aso sa debile a mechanicy z warsztatow znaja zid duzo lepiej. Moj mechanik jest bylym pracownikoem aso i powiedzial ze nigdy do tej bandy debili nie wroci.

Offline Diegro

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
  • Imię: Tomasz
  • Miasto: Katowice
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2016, 06:46:52 am »
W Łodygowicach jest szpec (podobno) kumpel robił auto u niego ,dłuższy czas nie narzeka😀

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Offline Diegro

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2016, 06:49:29 am »
280k przebiegu miał w A6 ale przyznaję że skrzynię mu zrobił super

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Offline jaczek7

• Audi Maniak
  • *
    • Status GG
  • Miasto: Pabianice
  • Oznaczenia Silnika:: X3
  • Rocznik Auta: 2016
  • Typ auta: inny
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2016, 08:16:55 am »
http://www.compsport.pl/kontakt

zadzwoń do Patryka, powinien pomóc. Nie bój się niezależnych warsztatów, właściciele lub ich pracownicy  to prawdziwi mechanicy a nie "wymieniacze wg procedur " jak w ASO
A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV,   GLK --> X3

Offline Marioosh

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2016, 13:01:45 pm »
A macie jakąś opinię o ASB Palka z Mysłowic? Kilka osób mi polecało ten zakład ale opinie na google ma mieszane?

Offline bikerelvis

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 07, 2016, 11:47:50 am »
Mam podobne objawy, gwarancji tez już nie mam wiec nie wiem czy jechać do Sosnowca do ASO czy poszukać jakiegoś niezależnego warsztatu więc proszę o jakieś namiary na takie na śląsku, które dobrze ogarniają s-tronic.

Offline Diegro

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2017, 08:26:58 am »
AT Service Krzysztof Nowicki Bielsko Biała ul.Habrowa 1 .O tym mechaniku pisałem już wcześniej.Mechatroniki zrobione w dwóch autach chodzą bez zarzutu.Albo duży zestaw naprawczy właśnie go zamówiłem i będą robić.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Offline Diegro

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2017, 08:28:36 am »
Ul.Chabrowa hehe..😀jeszcze śpię

Offline bikerelvis

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2017, 17:21:30 pm »
Diego, a to jest ten sam, o którym wcześniej pisałeś? i czy AT Serwis robi s-tronicki dobrze czy inne automaty tam robiłeś?

Offline Diegro

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 07, 2017, 06:57:29 am »
Ten sam ma zakład i w Bielsku i w Łodygowicach.Robi automaty tylko.Robilismy tam s tronica

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15