Autor Wątek: Tarcze i klocki do A5 3.0 TDI  (Przeczytany 761 razy)

Offline ygrek

• Nowy klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
Tarcze i klocki do A5 3.0 TDI
« dnia: Listopad 30, 2017, 23:23:32 pm »
Czy ma ktoś jakieś opinie o hamulcach StopTech?
Mechanik poleca mi takie:
http://stoptech.pl/produkt/131-tarcze-nacinane-przod-126-33136sl-sr.html
i tej samej firmy tył oraz komplet klocków.
Ygrek

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2007
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Tarcze i klocki do A5 3.0 TDI
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2018, 05:33:04 am »
Czy ma ktoś jakieś opinie o hamulcach StopTech?
Mechanik poleca mi takie:
http://stoptech.pl/produkt/131-tarcze-nacinane-przod-126-33136sl-sr.html
i tej samej firmy tył oraz komplet klocków.

Za te pieniadze kupisz nowy zestaw tarcz 345mm z S5 i dedykowanych jarzm TRW w Intercarsie efekt bedzie napewno lepszy. Rozmiar 320 w aucie ważacym 1,6-1,7t to nie porozumienie.

Offline ygrek

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 14, 2018, 21:24:21 pm »
Nie mogę zrobić takiej modyfikacji. Auto jest na gwarancji. Mogę jedynie wsadzić inne niż seryjne tarcze i klocki.
Ygrek

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:46:17 pm »
Nie mogę zrobić takiej modyfikacji. Auto jest na gwarancji. Mogę jedynie wsadzić inne niż seryjne tarcze i klocki.

mozesz smialo zrobic nawet mozna to w ASO zlecic jak sie pytalem jarzma i tarcze 345mm sa normalnie dostępne tylko ze droższe niż w intercarsie

chyba ze kup w carsie i popros o montaz albo zamów u nich od S5tki jarzma i tarcze i niech ci założa wszystko pasuje jak by bylo z tego auta

Offline ygrek

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2018, 21:20:45 pm »
Może w Polsce to by przeszło, ale nie w DE. Auto jest zarejestrowane i gwarancja obowiązuje w DE. Nie mogę nawet póki co zarejestrować w Polsce auta (sprowadzić), żeby tej gwarancji nie stracić, a co dopiero zacząć grzebać w hamulcach w Polskim ASO. Ubezpieczalnia, która jest tutaj de facto gwarantem, nie dopuszcza nawet zmiany opon na rozmiar inny niż na wlepce w drzwiach.
A tak już poza tym wszystkim, nie chce mi się wierzyć że wymiana jarzm, tarcz i klocków na obu osiach oraz płynu zamknie się w ASO kwotą około 5 kzł - bo tyle mniej więcej kosztuje wymiana tych tarcz i klocków StopTech. Roboczogodzina Audi ASO to 430 zł. A skoro na wymianę oleju potrzebują 1,3 h to na wymianę 4 jarzm pewnie z 8 h lekko. Tak więc raczej przed oczami mam kwotę dwa razy taką jak same tarcze i klocki w normalnym warsztacie. Obecnie nie mam na to kasy.
Ygrek

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:20:30 am »
Może w Polsce to by przeszło, ale nie w DE. Auto jest zarejestrowane i gwarancja obowiązuje w DE. Nie mogę nawet póki co zarejestrować w Polsce auta (sprowadzić), żeby tej gwarancji nie stracić, a co dopiero zacząć grzebać w hamulcach w Polskim ASO. Ubezpieczalnia, która jest tutaj de facto gwarantem, nie dopuszcza nawet zmiany opon na rozmiar inny niż na wlepce w drzwiach.
A tak już poza tym wszystkim, nie chce mi się wierzyć że wymiana jarzm, tarcz i klocków na obu osiach oraz płynu zamknie się w ASO kwotą około 5 kzł - bo tyle mniej więcej kosztuje wymiana tych tarcz i klocków StopTech. Roboczogodzina Audi ASO to 430 zł. A skoro na wymianę oleju potrzebują 1,3 h to na wymianę 4 jarzm pewnie z 8 h lekko. Tak więc raczej przed oczami mam kwotę dwa razy taką jak same tarcze i klocki w normalnym warsztacie. Obecnie nie mam na to kasy.

robora zajmuje tyle czasu co wymiana samych tarcz bo i tak sie zaciski odkreca... ale jak masz auto na gwarancji to znaczy ze jest max 2 letnie to ty juz chyba masz wieksze tarcze w standardzie jesli ci brakuje dalej hamuca to ratuje cie zestaw z RS5

Offline ygrek

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2018, 21:45:09 pm »
Auto jest 5cio letnie z 2012 roku. Tarcze są oryginalne 320 mm. Auto kupione w maju w salonie Audi w DE. To jest program Audi Plus: kupujesz auto poniżej 5 roku "życia" z salonu Audi i dostajesz roczną gwarancję. Jeśli po tym roku auto nadal nie przekroczyło 5 roku to możesz przedłużyć. W Polsce też chyba jest taki program bo moi rodzice kupili tak samo na gwarancji 3 letnie Q5. Ewentualne awarie naprawiasz w ASO DE. Za robociznę nie płacisz. Za części płacisz od 40 do 60 % w zależności od wieku auta. Ja już płacę 60%. Wymieniono mi na gwarancji do tej pory rozrząd oraz chłodnicę oleju. Warunkiem jest jednak to, że nie możesz dokonywać w nim modyfikacji.
Ygrek

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2018, 17:47:52 pm »
Auto jest 5cio letnie z 2012 roku. Tarcze są oryginalne 320 mm. Auto kupione w maju w salonie Audi w DE. To jest program Audi Plus: kupujesz auto poniżej 5 roku "życia" z salonu Audi i dostajesz roczną gwarancję. Jeśli po tym roku auto nadal nie przekroczyło 5 roku to możesz przedłużyć. W Polsce też chyba jest taki program bo moi rodzice kupili tak samo na gwarancji 3 letnie Q5. Ewentualne awarie naprawiasz w ASO DE. Za robociznę nie płacisz. Za części płacisz od 40 do 60 % w zależności od wieku auta. Ja już płacę 60%. Wymieniono mi na gwarancji do tej pory rozrząd oraz chłodnicę oleju. Warunkiem jest jednak to, że nie możesz dokonywać w nim modyfikacji.
dla porownania tarcze o srednicy 320mm ma Audi A3 2.0TDI... a dwa zmiana hamulców pewnie z powoduje tylko utrate gwarancji na te hamulce

Offline ygrek

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 18, 2018, 22:11:38 pm »
Zmiana jarzm może spowodować nie wypłacenie odszkodowania AC w przypadku stłuczki. A już na pewno zmiana jarzm poza ASO to spowoduje. Tak to działa w DE. Ale auto chcę zarejestrować w PL jak tylko gwarancja się skończy, czyli za kilka miesięcy. Wtedy będę mógł sobie zmieniać co mi się podoba.
Ygrek

Offline kristof74

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Krzysztof
  • Miasto: Wrocław
  • Oznaczenia Silnika:: CAHA
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Typ Nadwozia: Hatchback
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2018, 10:07:55 am »
Kolego nie słyszałem i to jakiś no name, może ma jakiś układ i Ci chce załatwić. Nie lepiej coś sprawdzonego jak ATE czy TRW ? Ja ostatnio założyłem na tył Kamokę i również jestem bardzo zadowolony, cena super, a przyznam szczerze, że to był wyznacznik poniekąd.

Offline czarny69

• Audi'holik
  • *
  • Poprzednio: A5 Coupe 2.0TDI '11
    • Status GG
  • Imię: Akash
  • Miasto: Błonie
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI 218KM CSWB
  • Rocznik Auta: 2016
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inny
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2018, 13:38:05 pm »
StopTech to bynajmniej nie jest No name. Ale możliwe ze ma jakieś prowizje od sprzedaży tych hamulców, bo rzadko kto je proponuje.

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2018, 19:55:27 pm »
STOPTECH montowali do szybki STI i EVO wiec raczej to dobre rozwiazanie tylko nie wiem jak sie spisuje w codziennej eksploatacji. Sam uzytkuje juz w 2 aucie Ferrodo DS2500 i raczej bym ich nie polecil do seryjnej tarczy i codziennego uzytkowania - za drogie, hamula dobrze ale bez rewelacji i brudza felgi

Offline ygrek

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 14, 2018, 19:29:22 pm »
Brembo - EU. StopTech - USA. Ta sama klasa. Inny kontynent. Stąd różnice w popularności.
Ygrek

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15