Autor Wątek: PROBLEM Z TERMOSTATEM / REGULATOREM CIECZY CHŁODZĄCEJ  (Przeczytany 390 razy)

Offline Krzychol17

• Początkujący
  • *
  • Imię: Krzysiek
  • Miasto: Ruda Śląska
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8tfsi 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
PROBLEM Z TERMOSTATEM / REGULATOREM CIECZY CHŁODZĄCEJ
« dnia: Grudzień 05, 2017, 14:50:23 pm »
Witam. Pojawił mi się dzisiaj problem z układem chłodzenia. Silnik dwukrotnie mi się przegrzał jadąc 100km/h - temp na zewnątrz -1st C. Po zatrzymaniu się, wyłączeniu silnika na kilkadziesiąt sekund temp spadła do 90st (wskazanie na desce rozdzielczej ). Robiąc diagnostykę VAGiem 102 - 105 st C mi pokazywał w momencie jak wskaźnik na kokpicie 90 st C <-- normalne ??
Zadzowniłem do ASO i wstępna diagnoza - TERMOSTAT / REGULATOR CIECZY CHŁODZĄCEJ do wymiany.

Przeszukałem sklepy i dotarłem do zamienników całego regulatora ( koszt ok 1000zł ) oraz do samego termostatu ( koszt ok 50-100zł ).
Pytanie moje brzmi czy po demontażu regulatora mamy dostęp do samego termostatu, jest to rozbieralne??
Problem pewnie już się pojawiał ale pytanie jak usunąc usterkę najrozsądniej aby nie przepłacać.
Dodam, że Aso za całą operację liczy sobie 2900zł.

Z góry dzięki za podpowiedź.

Offline Sprtbck

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Damian
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 144 KM CJED
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Europa
Odp: PROBLEM Z TERMOSTATEM / REGULATOREM CIECZY CHŁODZĄCEJ
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 06, 2017, 11:30:40 am »
Tylko uważaj na podróbkę tego regulatora cieczy chłodzącej. Jeśli chcesz kupić część OE to  lepiej kup część w ASO - natrafiłem kiedyś na ten wpis gościa który trafił na podróbkę (uzyj np. chrome + google translate). Opisał różnice w wyglądzie i opakowaniu ORI vs podróbka.
https://www.drive2.ru/l/456253621013577833/
« Ostatnia zmiana: Grudzień 06, 2017, 14:01:44 pm wysłana przez Sprtbck »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15