Autor Wątek: Nowe A5 Sportback 2.0 TDI- pomoc w konfiguracji  (Przeczytany 207 razy)

Offline PatrykS

• Początkujący
  • *
  • Imię: Patryk
  • Miasto: Poznań/Warszawa
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Nowe A5 Sportback 2.0 TDI- pomoc w konfiguracji
« dnia: Grudzień 23, 2017, 15:06:05 pm »
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie. Od kilku już lat jeżdżę BMW 520d E60, auto na już przejechane ponad 220 tyś km i czas najwyższy na zmianę. BMW serii 3/4 odrzucają mnie tanim środkiem i aktualnie na tapecie jest A5 Sportback 2.0 TDI S-tronic. Mam na co dzień do czynienia z A8 d4 oraz A3 8V i muszę przyznać, że lubię te samochody. Mam jednak kilka dylematów i liczę na Waszą pomoc!
1. FWD/Quattro - Ogólnie uważam, że to Quattro to najlepszy napęd na rynku i w A8 sprawdza się idealnie ale nie do końca jestem przekonany do połączenie stałego 4x4 z 2.0 TDI. Porównałem osiągi i wychodzi na to, że FWD jest sporo szybsze przy większych prędkościach: od 80 do 180 jest szybsze o 2 sekundy. Poza tym to dodatkowe kilogramy a ja cenię lekkość prowadzenia. Ma ktoś doświadczenia z 2.0 TDI FWD i wiem czy rzeczywiście trakcja jest takim problemem?
2. Zawieszenie - w A3 mamy zawieszenie adaptacyjne i różnice pomiędzy różnymi trybami są zdecydowanie mniejsze niż w przypadku pneumatyki. Jazdę próbną miałem samochodem ze standardowym zawieszeniem i było ok. Warto dopłacać do lepszego zawieszenia?
3. Koła - Jeździłem A5 na 19 i nie było jakoś niekomfortowo ale trochę obawiam się profilu 35 na polskich drogach. W A3 mamy 225/40 r 18 i już po pierwszym sezonie jedna opona do wymiany. Macie problemy na 19?
4. Kolor - to już mój subiektywny wybór ale może mnie przekonacie: pod uwagę biorę Scuba Blue oraz Daytona Grey.
Z góry dziękuje za pomoc!

Offline dziadekblack

• Audi Maniak
  • *
  • Imię: Bartek
  • Rocznik Auta: 2017
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Odp: Nowe A5 Sportback 2.0 TDI- pomoc w konfiguracji
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2017, 01:40:58 am »
Odpowiem po części ze swojego doświadczenia:

Jakość środka w a5 jest na poziomie bmw 3/4 więc tu rożnicy na plus raczej nie zauważysz

1. Mam quattro w tfsi wiec nie wypowiem sie
2.mam zwykle i uwazam ze jest ok z adaptacyjnym jezdzilem w b8 i nie widzialem jakis super zalet
3.19 wlasnie mam i bujajac sie po miescie czasem moglby byc troche bardziej miekko ale na trasie bajka
4. Mam scuba blue i na zywo jestem zakochany w tym kolorze - w cieniu granatowy w sloncu mega niebieski - mi to mega pasi ale rzecz gustu oczywiście

Offline perjac57

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Swiętokrzyskie
  • Imię: Marcin
  • Oznaczenia Silnika:: 177 KM CGLC
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Europa
Odp: Nowe A5 Sportback 2.0 TDI- pomoc w konfiguracji
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 24, 2017, 10:12:21 am »
Witam .
Podziele sie moim doswiadczeniem .
1. mam od nowości  przedni napęd , w tdi po programie 210 koni jest ok . nie mam doświadczenia z napędem quattro. Ogólnie auta nie katuje więc jeśli chodzie o trakcje to nie miałem żadnych niespodzianek i przykrych niespodzianek . Wiadomo że quattro się lepiej odpycha , lepszą ma przyczepność ale życie to kompromisy nie można mieć wszystkiego .
2. Od początku miałem zamiar jezdzić na kołach  19 więc zamówiłem zawieszenie adaptacyjne . Po mieście daje rade komfort sie polepsza , na trasie twardnieje dosyć mocno .
3.Felgi 19 wyglądają pięknie ale trzeba uważać na krawężniki .Po kilkukrotnym przytarciu zmieniłem rozmiar z 255 na 265 i problemy się skończyły jednak dalej trzeba mieć baczenie  ;D
4.Jeśli chodzi o kolor ,to już jest kwestia gustu ,ja wziąłem czarny , kolor  wymagający . Teraz pewnie bym wybrał jakiś inny .
Pozdrawiam .

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15