Autor Wątek: Leasing - proszę o opinię  (Przeczytany 30009 razy)

Offline johnytt

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2015
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Śląskie
Odp: Leasing - proszę o opinię
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 16, 2017, 23:30:26 pm »
No i o tym mówię. Bierzesz leasing, a nie szukasz dziury w całym.

Moim zdaniem to trochę naiwne podejście. Zwłaszcza, że ceny nowych modeli Audi do niskich nie należą, więc do stracenia jest sporo pieniędzy.

Ja postanowiłem poszukać dziury w całym i porównałem nie tylko oferty cenowe, ale również warunki umów (OWUL) 6 różnych firm. O ile kilka firm zawarło w nich różne niezbyt korzystne dla klienta zapisy, które jeszcze można przełknąć, o tyle OWUL z Audi (VW Bank) to jakaś masakra przypominająca raczej cyrograf niż umowę współpracy. Według mnie, na tle innych firm, ich regulamin jest skrajnie niekorzystny dla klienta i stawia go z góry na przegranej pozycji. A jeśli chodzi o samo traktowanie klientów przez VW Bank, to polecam poczytać na forach. Włos się jeży na głowie.

Ja osobiście rozważałem EFL, Pekao S.A. i Getin, bo te 3 firmy mają najbardziej ludzkie warunki zapisane w regulaminie. Co prawda początkowe oprocentowanie trochę wyższe niż w APL, ale po rabacie od dealera Audi (przypominam - przy APL nie ma rabatów, kupujesz po cenie katalogowej!) finalnie wychodzi taniej. Ja wybrałem Getin i teraz czekam na odbiór auta - niedługo ma przyjechać z fabryki.

A jeśli ktoś woli wierzyć reklamom i podpisywać umowy bez ich czytania - wolna wola. Każdy dba o swoje interesy tak, jak chce :)
Wziąłem w VW Leasing w opcji classic. Cenę oczywiście wynegocjowałem do najniższej możliwej. Raty płacę terminowo i w zasadzie tylko raz kontaktowałem się z biurem obsługi. Wszystko załatwiłem telefonicznie. Gdybym czytał fora to obawiam się, że nadal miałbym w domu tv Rubin. Getin Bank omijam szerokim łukiem. W moim mieście była kiedyś głośna sprawa. Jeśli chodzi o ich leasing to też tak słodko nie jest, ale wolny rynek ma to do siebie, że każdy wybiera sobie to co lubi i chce. Przy zewnętrznym leasingu masz dodatkowo koszty przeglądów w ASO.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15