Autor Wątek: Spolszczenie i aktualizacja MMI 2G HigH  (Przeczytany 34415 razy)

Offline kubuswujo

• Nowy klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDI Common Rail
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Łódzkie
Spolszczenie i aktualizacja MMI 2G HigH
« dnia: Marzec 14, 2012, 18:56:10 pm »
Cześć
mam Audi A4 B8 Z MMI 2G HIGH chciałem wgrac spolszczenie MMI, mam kabelek VCDS i już uruchomiłem sobie Zielone menu.

1.Czy ktos z forum robił spolszczenie sam(A5 i A4 B8 mają to samo MMI) i posiada płytkę/link do spolszczenia?

Ja znalazłem takie na chomiku mix_music (hasło mixmusic) doaut>>Navi do Aut>> Spolszczenia
http://chomikuj.pl/mix_music/*db*9e+Do+Aut/Navi+do+aut/Spolszczenia/Audi*2cVW*2c*c5*9akoda/Polskie+Menu+MMI+HIGH_do+A4+A5+A6+Q7,1131375508.rar
wszystko fajnie tylko w opisie pisze "Przede wszystkim zaktualizujcie sobie soft do 5150" a ja mam tak jak wszysktie A4 i A5 wersje 5170

2.Czy ktoś testował i chodzi też przy wersji 5170 i spolszczenia MMI HIGH 2G (czy mozę to co znalazłem jest ok)?

3.I na dole opisu pisze:
"Uwaga - po wgraniu spolszczenia istnieje ryzyko powtórnego kodowania urządzeń " - o co chodzi i czy jest to trudne?

4.I jak z aktualizacją do 5570? dużo daję, i czy  zrobić 5170>>aktualizację5570 >> spolszczenie czy 5170>>spolszczenie>>aktualizacja 5570

Według wikipedii potrzebujemy też innej wersji płytek do aktualizacji:
8K0 998 961 (dla A4/A5) a mi jak narazie udaje się jedynie znaleźć 4L0 998 961 (dla A6/A8/Q7) ale chyba lepiej nie próbować tych do A6.

5.Posiada ktoś linki do płytki aktualizacji 8K0 998 961 (dla A4/A5)

6. I jeszcze uruchomiłem sobie opcje widoku naładowania akumulatora w zielonym menu według instrukcji mr fix, ale jak wchodzę w menu car to nie mam tam zakładki system w której mógłbym to sprawdzić, resetowałem mmi ale nie mogę znaleźć tej opcji.

Z góry dzięki,
kubuswujo
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 18:58:55 pm wysłana przez kubuswujo »

Offline jedrekx

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Jędrzej
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Oznaczenia Silnika:: CDUD
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Odp: Spolszczenie i aktualizacja MMI 2G HigH
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2012, 21:22:25 pm »
WRCLaguna robił u siebie spolszczenie MMI 2G
Były: Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S 1.6 198 PS & Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line, Audi A5 Coupe 2.0 TDI S-line
Są: Audi A6 3.0TDI Quattro & Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
Będzie: kolejne Audi :)

Offline kubuswujo

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2012, 22:26:35 pm »
No też tak tylko mi chodziłoo ot żeby to samemu zrobić, wtedy większa sadysfakcjia:]
Potrzebuje tylko aktualizacji softu 8K0 998 961 (dla A4/A5)
i sprawdzonego spolszczeniado A4 B8 MMI 2g HIGH.
Kable VCDS mam.

Oraz wiedzy czy  zrobić 5170>>aktualizację5570 >> spolszczenie czy 5170>>spolszczenie>>aktualizacja 5570 - w drugiej opcji chyba po aktualizacji bede mial angielski/niemiecki - jeśli nie potrzeba aktualizować to nawet mogę nieaktualizować byle Pl menu było.

Może kolega WRClaguna moze podpowiedzieć jak to robić i podzieli się doświadczeniem? ;D

Offline jedrekx

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Jędrzej
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Oznaczenia Silnika:: CDUD
  • Rocznik Auta: 2013
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2012, 22:41:49 pm »
skrobnę mu na forum A4 żeby tu zajrzał i Ci napisał :)
Były: Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S 1.6 198 PS & Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line, Audi A5 Coupe 2.0 TDI S-line
Są: Audi A6 3.0TDI Quattro & Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
Będzie: kolejne Audi :)

Offline kubuswujo

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2012, 23:04:53 pm »
dzięki:]

Offline wrclaguna

• Audi Maniak
  • *
  • Imię: Grzegorz
  • Miasto: RZESZÓW
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Typ Nadwozia: Hatchback
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 15, 2012, 09:51:47 am »
1. Potrzebne narzędzia

Zestaw płyt CD z programem aktualizującym 5570 (Numer części audi: 8K0 998 961)
    Prostownik

2. Ostrzeżenie!

Przeprowadzenie tej modyfikacji w niewłaściwy sposób może spowodować trwałe uszkodzenie samochodu, a nawet jego unieruchomienie.

Jeżeli masz w swoim MMI wgrany polski język – zostanie on usunięty! Po aktualizacji system MMI wróci do ustawień fabrycznych.

3. Czy aktualizacja jest możliwa?

Aby przeprowadzić aktualizację Twoje auto musi być wyposażone w sprawny system Audi MMI 2G oraz zmieniarkę CD.

Nie wiesz jak rozpoznać wersję MMI? Sprawdź tutaj!

Jeżeli już ustaliłeś, że w Twoim aucie znajduje się system w wersji 2G, wystarczy się upewnić, że nie masz jeszcze programu 5570. Aby sprawdzić aktualną wersję oprogramowania, należy odczytać 5, 6, 7 i 8 znak z linijki SW. Dla przykładu:

SW: XX-XX 07.7.0 XXXX – wersja 0770

4. Przygotowanie

Zmiana oprogramowania układu MMI jest dość czasochłonna i wymaga wcześniejszego przygotowania. Zaleca się podpięcie samochodu pod prostownik, co ma zabezpieczyć przed ewentualnym spadkiem napięcia w trakcie procesu aktualizacji.
Przed aktualizacją należy wyłączyć wszystkie zbędne odbiorniki prądu, takie jak oświetlenie kabiny, reflektory, ogrzewanie foteli, ogrzewanie szyb, ładowarki, nawiewy
W trakcie przeprowadzania aktualizacji nie należy używać żadnych urządzeń elektrycznych samochodu takich jak elektryczne szyby, elektryczna regulacja foteli, elektrycznie zamykany bagażnik. Należy również unikać wstrząsów, takich jak trzaskanie drzwiami, gdyż każda wibracja może doprowadzić do przeskoczenia ścieżki w trakcie odczytu z nośnika CD.
Jeżeli zamkniesz za sobą drzwi po przystąpieniu do aktualizacji, zaleca się nie otwieranie ich do końca procesu.

5. Aktualizacja wstępna (do wersji 5150)

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z oprogramowaniem w wersji wcześniejszej niż 5150. Jeżeli w Twoim aucie MMI jest w wersji 5150 lub wyższej możesz przejść do następnego punktu.

Po przygotowaniu samochodu do aktualizacji, wsadzamy kluczyk do stacyjki i przekręcamy zapłon, ale nie zapalamy samochodu.
    Wsadzamy pierwszą płyty do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
    Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
    Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
    Wybieramy CD-ROM jako źródło odczytu aktualizacji.
    Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
    Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
    Po upływie około 40 minut aktualizacja powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
    Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

6. Aktualizacja oprogramowania Bluetooth

Ten krok jest wymagany dla systemów MMI z wbudowanym systemem Bluetooth lub telefonem w podłokietniku. Jeżeli Twój samochód nie posiada systemu Bluetooth możesz przejść do następnego kroku.

Aktualizacja oprogramowania Bluetooth odbywa się w dwóch krokach. Na początku pamięć jest czyszczona, a dopiero potem po ponownym uruchomieniu systemu MMI system bluetooth jest programowany. Wszystko odbywa się tak samo jak standardowa aktualizacja.

Wsadzamy drugą płyty do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
    Przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji. (Ekran aktualizacji się nie pojawia?)
    Wybieramy opcję SWUpdate przyciskając prawy dolny przycisk od pokrętła sterującego.
    Po sprawdzeniu zawartości płyty zobaczymy listę komponentów do zaktualizowania. Na końcu listy potwierdzamy chęć aktualizacji wybierając opcję „Start download”.
    Po pouczeniu o używaniu urządzeń elektrycznych zaczyna się aktualizacja właściwa.
    Po kilku minut czyszczenie pamięci powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
    Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy, ale z niedziałającym systemem Bluetooth.
    Ponownie przytrzymujemy kombinację klawiszy SETUP oraz RETURN aż do pojawienia się ekranu aktualizacji.
    Po kilkunastu minut wgrywanie nowego opgrogramowania powinno się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.
    Po kilku sekundach zobaczymy standardowy ekran powitalny MMI i system gotowy do pracy.

7. Aktualizacja końcowa (z 5150 do 5570)

Wsadzamy trzecią płyty do zmieniarki CD w pierwsze z sześciu miejsc.
    Po upływie około 40 minut aktualizacja powinna się zakończyć. Na ekranie pojawi się raport aktualizacji, na końcu którego mamy polecenie „Restart MMI”, na które najeżdżamy i potwierdzamy.

Pozostaje tylko dostosować ustawienia do swoich potrzeb. Przypominam, że MMI w czasie aktualizacji nie zapamiętuje ustawień użytkownika takich jak ulubione stacje, opcje „living home”, książka telefoniczna, sparowane urządzenia bluetooth.
DOPOSAZANIE  NAWIGACJE MMI PL MENU LEKTOR  MMI 3G przerobka aut USA  EU  A7 A6 Q5 A5 A4

Offline kubuswujo

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 15, 2012, 09:59:35 am »
Dzieki widze ze opis od Mr fix:)
ale bardziej niz na aktualizacji zalezy mi na PL Jezyku :-X do A4 B8, się użyć się tych do A6 bo tam jest soft 5150 a ja mam 5170

*znalazlem pare opisiow wgrania PL moj soft to 5170(A4), nie 5150 (A6):
http://chomikuj.pl/BOMBA6...4A5A6Q7_by_Zygi
a)."..bez aktualizacji bootloadera jeśli ktoś ma 5150 i wyżej aktualnie).
Jeśli ktoś ma 4420 i niżej - proponuję zaktualizować fabryczną aktualizacją do 5150 i dalej robić jak wyżej (nie wgrywać bezpośrednio PL na 4420 i niżej). 2

b)."..Przy 5570:
1) Zawartość katalogu "MMI A6 A8 Q7 POLSKA CZCIONKA" (czyli plik metainfo2 i katalog MMI HIGH) wypal na płytce.::"

c) "...Jak ktoś ma 5570, albo 5150 - potrza downgradu. W menu serwisowym zielonym trza odszukać SW coś tam manuel i FP coś tam ignorieren i Disable eeprom update."

6.i juz sam nie wiem czy aktualizowac do 5570 czy nie jedni pisza ze trzeba drudzy ze trzeba zrobic downgrade jak to jest i czy to spolszczenie dziala na 5170 A4 B8 MMI High 2G

najbardziej pomocne byłoby dla mnie link do sprawdzonego na A4 spolczenie MMI HIGH 2G i wiedza czy przeprowadzać aktualizacje czy nie, oraz jak zapisac przed zabawa kodowanie zeby pozniej miec wszystkie opcje typu multifunkcyjna kierownica, bo wiem ze u niektórych nie chodziła po wgraniu PL w Audi A6 wiec może być tak samo

Offline byciu

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
  • Imię: Marcin
  • Miasto: P-ń
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDi 143KM
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 11, 2012, 00:51:33 am »
Czy ktos juz opanowal temat wgrania samego PL do MMI 2G? :(

Offline wrclaguna

• Audi Maniak
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 11, 2012, 07:56:21 am »
Pierwszą rzeczą którą musisz zrobić to odblokować UKRYTE MENU   ;)
DOPOSAZANIE  NAWIGACJE MMI PL MENU LEKTOR  MMI 3G przerobka aut USA  EU  A7 A6 Q5 A5 A4

Offline byciu

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 11, 2012, 10:34:00 am »
To juz jest:) ;D
.....ale co dalej?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2012, 13:39:00 pm wysłana przez byciu »

Offline wrclaguna

• Audi Maniak
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 11, 2012, 20:45:28 pm »
 Zaleca się podpięcie samochodu pod prostownik, co ma zabezpieczyć przed ewentualnym spadkiem napięcia w trakcie procesu aktualizacji.
Przed aktualizacją należy wyłączyć wszystkie zbędne odbiorniki prądu, takie jak oświetlenie kabiny, reflektory, ogrzewanie foteli, ogrzewanie szyb, ładowarki, nawiewy
W trakcie przeprowadzania aktualizacji nie należy używać żadnych urządzeń elektrycznych samochodu takich jak elektryczne szyby, elektryczna regulacja foteli, elektrycznie zamykany bagażnik. Należy również unikać wstrząsów, takich jak trzaskanie drzwiami, gdyż każda wibracja może doprowadzić do przeskoczenia ścieżki w trakcie odczytu z nośnika CD.
Jeżeli zamkniesz za sobą drzwi po przystąpieniu do aktualizacji, zaleca się nie otwieranie ich do końca procesu.   ( nawet piernąć nie wolno  :-* )  !!!!!

Przy sofcie 5570:

1) Zawartość katalogu "MMI  POLSKA CZCIONKA"  wypalić na płytce.

2) Płytkę wetknij w zmieniarkę CD

3) wejdź w zielone menu serwisowe (trzymaj car+setup razem kilka sekund). W menu serwisowym kliknij katalog MMI. Kliknij w pierwszy podpunkt. Jak się rozwinie szukaj na samym końcu prawie takiej opcji "SWupdate manuell" , "region code ignorieren", "disable eeprom update" . Zaznacz je ptaszkami.
Wyjdź z zielonego menu (kilka razy return), nie restartować MMI !! !!

4) Wejdź w czerwone menu serwisowe - guziki setup, car i return trzymane razem kilka sekund. Kliknij SW Update (chyba lewy dolny róg), potwierdź CD ROM.
Wybierz dolną pozycję w liście wyboru (SWupadte manuell).
Rozwinie się lista urządzeń i wszędzie będzie "N".
Klikasz na MAIN UNIT  czyli MMI High i jak się pokaże menu wybierasz ptaszkiem update pamięci bez update'u bootloadera !!!
Dajesz return, na dole START.
MMI się restartuje i macie  PL    :P

Wykonujecie tą Modyfiakcje na własne ryzyko !!!!!

Offline byciu

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 11, 2012, 21:27:28 pm »
czy przy SW 5170 operacja wyglada tak samo wolabym uniknac aktualizacji aby czegos nie ubic :-[

Offline wrclaguna

• Audi Maniak
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 17, 2012, 09:56:14 am »
czy przy SW 5170 operacja wyglada tak samo wolabym uniknac aktualizacji aby czegos nie ubic :-[

Ja taką miałem i nie było problemów   ;)

Offline Piki

• Audi Fan
  • *
  • Miasto: LU / WD
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI 280KM: CDNC
  • Rocznik Auta: 2010
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:02:35 am »
Widzę soft dokładnie ten sam który pare lat temu wgrywałem do A6 :)
Vorsprung durch KOMPot

Offline wrclaguna

• Audi Maniak
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 17, 2012, 10:06:40 am »
Płytka do aktualizacji softu w ASO kosztuje 32 PLN  jakby ktoś chciał zrobić    ;D

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15