Autor Wątek: Kompresor klimatyzacji do A5 3.0 TDI (2010)  (Przeczytany 4222 razy)

Offline tomik30

• Początkujący
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Dolnośląskie
Kompresor klimatyzacji do A5 3.0 TDI (2010)
« dnia: Sierpień 08, 2012, 10:14:36 am »
Jakieś 10 miesiecy temu kupiłem A5 3.0 TDI Quattro (2010) u nas w kraju (miał byc nie bity  itp. - dodam, że był sprawdzony w serwisie VW i niby wszystko OK - i niestety jakiś tydzien temu padła mi klimatyzacja, okazało się, że zatarł się kompresor. Chcąc uniknąć pozostawienia auta w warsztacie (kupiłem wcześniej - kompresor ( zgodnie z numer VIN) - oznaczenie kompresora dostałem w serwiesie (8K0 260 805J), ale okazało się, że po wymontowaniu tego zatartego i zamontowaniu tego "nowego" (używany) - niestety klimatyzacja nie działa nadal. Po sprawdzeniu numerów obu kompresorów okało się, że ten dotychczasowy ma zupełnie inne oznaczenie (4F0 805 260 AC) - czyli od A6. Czy jest mozliwe, że były takie montowane - czy ewidentnie jest coś kombinowane?

Offline xerox

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI CCWA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Kompresor klimatyzacji do A5 3.0 TDI (2010)
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 10, 2012, 10:21:48 am »
Znajomy mial troche podobny problem, ale z A3. Padl mu kompresor, wiec kupil uzywany, ale pojechal do ASO, zeby zamontowali. Po jakims 1tyg znowu przestal dzialac. Okazalo sie, ze znowu sie zatarl. Oczywiscie ASO twierdzilo, ze to wina tego uzywanego kompresowa. Pojechal w koncu do warsztatu co sie specjalizuje w klimach. Sprawdzili wszystko i okazalo sie, ze byl gdzies nieszczelny uklad i wyciekal plyn przez co sie kompresor sie zacieral. A w ASO wymienialiby kompresor za kompresorem, natomiast przyczyna byla zupelnie inna...
To tak a propos, zebys sprawdzil caly uklad przy okazcji, bo zepsuty kompresor moze byc skutkiem czegos innego, a nie przyczyna.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15