Autor Wątek: Jakie opony na zime?  (Przeczytany 5607 razy)

Offline mlody69

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Jakie opony na zime?
« dnia: Październik 28, 2016, 16:51:35 pm »
Cześć wszystkim,
aktualnie posiadam opony letnie bridgestone potenza 245/45r18 na oryginalnych alufelgach audi. Chcialbym na lato kupić sobie jakieś ładniejsze felgi wiec potrzebuje tylko opon zimowych i tu pojawia się problem ponieważ kompletnie nie jestem w temacie. Co sądzicie o tych? Dodam ze mieszkam na poludniu polski gdzie zimy potrafia byc srogie ;)
http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ug-performance-g1-245-40-r18-97-v-xl-mfs#114375762
http://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-lm25-245-40-r18-97-v-xl#79464040

Z gory dzieki za rady

Offline krecisie

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Damian
  • Miasto: Kielce
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Województwo: Świętokrzyskie
Odp: Jakie opony na zime?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2016, 07:31:07 am »
Te Goodyear'y z linku  miałem zamontowane w innym aucie .
Dawały nieźle rade w głębokim śniegu i potrafiłem sie wygrzebać z naprawdę głębokiej zaspy.
Na mokrym tez byłem zadowolony. Tyle że to były opony zupełnie nowe a potem auto sprzedałem wiec nie wiem jak sprawa wygląda gdy bieżnik jest płytszy.
Ogólnie nie miałem z nią problemu ale wg mnie warto poszukać tańszych opon , no chyba że cena nie gra roli  :)

Poprzednie dwie zimy jeździłem służbówką na Nexenach i również świetnie się sprawowały a koszt zakupu pewnie z połowę mniejszy.
Dlatego stwierdziłem, że ta górna półka cenowa jest nieco przeceniona i szukam wśród  Matadora, Nexena itp. Każde z nich miałem i byłem zadowolony...
A na  śnieg najlepsze miałem  Debice frigo pierwszej generacji.  ;D

Offline Driven22

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Grzesiek
  • Oznaczenia Silnika:: 1,8 TSI 177 KM
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2016, 16:09:03 pm »
Dębica Frigo :) Miałem sto lat temu w Poldku 1.6 GSI :) Były tragiczne... W Audi mam GoodYear UG1 Performance  też wzmacniane z rantem itd- zimy nie widziały jeszcze, natomiast na mokrym i suchym zachowują się bardzo dobrze są ciche (nie widzę różnicy w głośności między nimi a fabrycznymi oponami, ale to raczej zasługa wygłuszenia Audi. Przeleć po linkach w Oponeo bo niektóre maja podaną dokładną datę produkcji i kraj pochodzenia. Ja kupiłem Made in Germany z połowy roku 2016.  Na drugim aucie mam też Goodyeary tyle że nie jakieś UltraGripy chyba 7+ czy coś w tym stylu od 2010r i mykają ładnie i po deszczu i po śniegu. Miałem też Continentale zimowe na jednym aucie (w takie dziwne romby) ale to była tragedia, na śniegu nie chciało to jeździć wogóle, a zjechały się chyba po 3 sezonach do takiego stanu że nie dało się używać.

Offline izlo

• Początkujący
  • *
    • Cyklinowanie podłóg kraków
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie