Autor Wątek: Lexus RC 200t alternatywą dla a-piątki  (Przeczytany 1081 razy)

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Lexus RC 200t alternatywą dla a-piątki
« dnia: Luty 20, 2017, 23:28:36 pm »
Byłem dzisiaj w salonie lexusa oglądać RC. W moim przekonaniu to ciekawa opcja, która nie jest OOOO ;)
Pierwsze wrażenie jest piorunujące, sam design przykuwa wzrok i aż się chce zasiąść w środku. Ten którego ja oglądałem był biały z pakietem F-sport, coś jak s-line w audi. Ładniejszy grill i ciekawsze wnętrze.

Guests can't see images. Please login or login

W środku miejsca jest mniej więcej tyle samo co w a5 coupe, wykończenie wnętrza jest na wysokim poziomie i nie ma się do czego doczepić.
Z fajnych bajerów to nagłośnienie Mark Levinson 17 głośników, podobno najlepsze seryjnie montowane. Sztuczny dźwięk v8 z głośnika po ustawieniu trybu sport +. Niby to sztuczne i oszukuje, ale fajny dźwięk i lepiej to mieć niż nie mieć :)
Nowy w wersji podstawowej, a raczej bogato wyposażonej kosztuje nie całe 200 tys pln. W standardzie jest automatyczna skrzynia 8 biegowa, łopatki do zmiany biegów przy kierownicy, dwustrefowa klima, pełna elektryka foteli, podgrzewane fotele, lusterka zewnętrzne składane i podgrzewane.
Pakiet F-sport obejmuje aktywne zawieszenie, ładniejszą atrapę chłodnicy, felgi 19", fotochromatyczne lusterka z pamięcią.

Jeśli komuś nowe a5 się nie podoba to lexus RC, który jest na bazie IS może być ciekawą opcją. Choćby dlatego że wg mniej jest ładniejszy od nowej a5 i kusi bogatym wyposażeniem w standardzie.

Czekam na wasze opinie i przemyślenia ;)
a3 8P >>> a5 8T...

Offline jedrekx

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Jędrzej
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Oznaczenia Silnika:: CDUD
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Odp: Lexus RC 200t alternatywą dla a-piątki
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2017, 08:55:33 am »
nowe lexusy są generalnie bardzo ładne, a RC wygląda przepięknie! ale wybierając pomiędzy A5 (B9), a RC.. wybrałbym jednak A5. no ale ja jestem audi-zbokiem ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 09:03:58 am wysłana przez jedrekx »
Były: Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S 1.6 198 PS & Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line, Audi A5 Coupe 2.0 TDI S-line, Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
Są: Audi A6 3.0TDI Quattro
Będzie: kolejne Audi :)

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2017, 12:08:32 pm »
nowe lexusy są generalnie bardzo ładne, a RC wygląda przepięknie! ale wybierając pomiędzy A5 (B9), a RC.. wybrałbym jednak A5. no ale ja jestem audi-zbokiem ;D

Ja też od zawsze uwielbiałem audi, ale te nowe  modele są trochę dla mnie skrzywdzone przez projektantów. Już są od jakiegoś czasu na rynku, a ja nadal nie mogę się przyzwyczaić. Poczekamy na lifting nowego a5 i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
Lexus zrobił na mnie podobne wrażenie, jak w tedy kiedy zobaczyłem starszy model a5 po raz pierwszy. Tak więc + dla Leksia :D
a3 8P >>> a5 8T...

Offline czarny69

• Audi'holik
  • *
  • Poprzednio: A5 Coupe 2.0TDI '11
    • Status GG
  • Imię: Akash
  • Miasto: Błonie
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI 218KM CSWB
  • Rocznik Auta: 2016
  • Typ auta: inny
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2017, 13:17:17 pm »
Elegance w golasie zaczyna się od 199 400 zł, z czujnikami parkowania i białym lakierem wyszło mi 208 tysięcy.

F Sport od 245 tysięcy. Z Levinsonem 270 tysięcy.

- ewentualne rabaty.

Z zewnątrz kosa, zmieniłbym kilka akcentów pod siebie i samochód mega przyciąga uwagę, natomiast do środka w ogóle nie mogę się przekonać, chyba przyzwyczaiłem się do Audi...

Offline jedrekx

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Jędrzej
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Oznaczenia Silnika:: CDUD
  • Rocznik Auta: 2013
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2017, 13:17:30 pm »
mi się nowa a5tka podoba.. ale Coupe już bym nie wziął, już trochę za mało praktyczne ;) Sportback mi się podoba, w DE nawet jest silnik, który by mi odpowiadał.. ale.. no właśnie, ale. człowiek się przyzwyczaił do pewnych rzeczy, które mam w a6 i których w a5 nie ma (m.in. fotele konturowe) i już pojawiają się wątpliwości... w chwili obecnej czekam na nowe a6/a7 - mam nadzieję, że będą ciekawe.
Były: Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S 1.6 198 PS & Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line, Audi A5 Coupe 2.0 TDI S-line, Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
Są: Audi A6 3.0TDI Quattro
Będzie: kolejne Audi :)

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2017, 17:22:05 pm »
Nagłośnienie Mark levinson to jakieś 6 tys pln dopłaty, tylko nie wiem czy do każdej wersji można. W podstawie jest 6 głośników, potem jest 10 i 17. Pakiet F-sport z zewnątrz prawie niczym się nie różni od zwykłej wersji, najbardziej ten grill się rzuca w oczy. W podstawie są trzy tryby jazdy eco/normal/sport. F-sport to aktywne zawieszenie eco/normal/sport/sport +. Ten plus to chyba daje sztuczny dźwięk v8 z głośnika, który pomimo że jest sztuczny pobudza krew w żyłach :D Miejsca z tyłu jest tyle samo co w a5 coupe, z przodu fotele są wygodne i dobrze trzymają w zakrętach. System multimedialny z nawigacją nie jest dotykowy i moim zdaniem trochę przestarzały. Ale to akurat plus że nie jest dotykowy. Ostatnio w najnowszej odsłonie octavi z dzielonymi lampami z przodu. Ekran multimediów był cały dotykowy i ciężko było podczas jazdy palcem utrafić wybraną stację radiową. Trzeba się zatrzymać, albo pasażer musi to zrobić. Ja wolę jednak fizyczne przyciski. Wracając to leksia, taką dużą zasadniczą różnicą pomiędzy a5 jest tylny napęd. W a-piątkach jest albo przód, albo quattro. Rc ma napęd na tył.
a3 8P >>> a5 8T...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15