Autor Wątek: Pomarańczowa kontrolka silnika  (Przeczytany 683 razy)

Offline Maxymalista

• Początkujący
  • *
  • Imię: Adrian
  • Miasto: Plymouth
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI 242KM
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Europa
Pomarańczowa kontrolka silnika
« dnia: Grudzień 11, 2017, 21:53:07 pm »
Witam wszystkich! Przepraszam jeśli temat się powtarza, ale nigdzie nie mogłem znaleźć podobnego tematu. Opowiem od początku jak to się zaczęło. Około 4msc temu pojawiło się to pierwszy raz. Pojechałem na BP zatankowac auto, jadąc tam nie było żadnego problemu. Odrazu po zatankowaniu pojawiła się kontrolka check engine. Byłem u mechanika, który powiedział, że nie ma żadnego problemu ( to raczej nie możliwe).  Ogólnie mieszkam w UK i to był czas gdzie mieliśmy jechać zaraz do Polski autem. Ale, że po krótkim czasie kontrolka znikła i już się nie pojawiała, zignorowałem temat. Dojechałem do kraju bez problemu. Pojezdzilem trochę w Polsce i kontrolka znowu się pojawiła. Pojechałem do mechanika, podpiął kompa i okazało się że jeden z 3 potencjometrów w silniku jest do wymiany. Naprawili to i do tej pory nie było problemu... Jakieś 2 tygodnie temu pojechałem na tą samą stacje BP i tak jak wcześniej pojawiła się kontrolka odrazu po zatankowaniu. Auto jeździ normalnie, przyspiesza normalnie. Jest tak jakby nic mu nie dolegało. Byłem dzisiaj u mechanika i ta sama spiewka. Komputer nie pokazuje błędów. Zgasil tylko kontrolke i tyle. Pojechałem na inną stację paliw, zatankowalem lepszego diesla i kontrolka znowu wróciła. Czy to może być znowu potencjometr? Ogólnie nie znam się za bardzo na mechanice. Nie wiem jakim programem sprawdzał mechanik auto. Miał może ktoś z Was taki problem? Dziękuję z góry za odpowiedzi i poświęcony czas! Pozdrawiam!
PS. Audi A5 3.0 tdi, manual,  2007.

Offline porckypizgus

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Europa
Odp: Pomarańczowa kontrolka silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2018, 18:13:07 pm »
U mnie był do wymiany czujnik ciśnienia paliwa (cena ok 135zł). Pozdrawiam.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15