Autor Wątek: Nadmierne zużycie oleju w A5 1.8 TFSI -załamany użytkownik  (Przeczytany 572 razy)

Offline darkidark

• Początkujący
  • *
  • Miasto: Rybnik
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
Nadmierne zużycie oleju w A5 1.8 TFSI -załamany użytkownik
« dnia: Kwiecień 02, 2018, 23:57:44 pm »
Witam serdecznie, jestem tutaj nowym użytkownikiem forum.

Jestem pierwszym właścicielem samochodu Audi A5 1.8 TFSI który zakupiłem w salonie w Polsce (ówczesne MAGRO) obecny Porsche Inter Auto Polska.
Samochód zakupiłem w 2010 roku. W chwili obecnej samochód ma przebieg ok. 150 tyś km.
Samochód jest bez wypadku.
W lutym 2018 roku w salonie Audi w Rybniku dokonałem na własny koszt pomiaru zużycia oleju z którego wynika zużycie 5.5 litra oleju na 1000KM.
W chwili obecnej praktycznie co 250 km muszę się zatrzymywać i dolewać litr oleju!

Samochód był serwisowany zgodnie z zaleceniem producenta, przeglądy były regularnie wykonywane.
Oczywiście wada podczas dwuletniego okresu gwarancyjnego się nie ujawniła.

Zwróciłem się z tym problemem do salonu Porsche Inter Auto Polska w Rybnika oraz do centrali importera Volkswagena w Poznaniu.
Otrzymałem jedynie rabat 10% na naprawę, która po rabacie wynosić ma ok. 16. tyś złotych.
Serwis w Rybniku twierdzi, że producent nigdy nie dokonał akcji naprawczej tych silników a mój samochód ma już 8 lat i jest po gwarancji. Z tego względu proponują mi wyłącznie rabat cenowy (naprawa po rabacie 16 tyś.)

Z informacji wyczytanych w internecie dowiedziałem się, że wadliwe silniki TFSI były produkowane do 2011 roku.
Jako klient Audi uważam się nabity w butelkę i pozostawiony na lodzie bowiem w moim przekonaniu tak wysokie spalanie oleju to ewidentnie ukryta wada fabryczna silnika.
Podczas okresy gwarancyjnego serwis już wiedział o wadach tych silników nikt jednak mnie o tym nie poinformował i skrzętnie przemilczano ten temat.

Bardzo proszę o pomoc czy ktoś miał podobny problem ?
Czy była prowadzona akcja naprawcza w Polsce tych silników Audi A5 Coupe 1.8 TFSI 160 km manual ?
Czy to możliwe by w cywilizowanym świecie działy się takie rzeczy, spalanie oleju na tak wysokim poziome a serwis twierdzi, że
Audi nigdy nie ogłosiło programu naprawczego więc mam zapłacić za naprawę bo auto się po prostu "pechowo" zepsuło ?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź/ pomoc
serdecznie pozdrawiam

Offline flauros

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Mk
  • Miasto: KRAKOW
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI 245
  • Rocznik Auta: 2014
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Nadmierne zużycie oleju w A5 1.8 TFSI -załamany użytkownik
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2018, 14:08:52 pm »
Nie ma się co załamywać. Wad tego typu VAG w ostatniej historii miał kilka (np. pękające głowice 2.0 TDI). Usterka jak usterka, auto do sprzedania lub naprawy. IMO w tej sprawie nie ma też sensu rozmawiać z ASO. Znajdz warsztat wyspecjalizowany w usuwaniu "wady olejowej". Kiedyś czytałem wątek (chyba na forum A4), z tego co pamiętam to za 3-4k PLN przerabiają tłoki i wymieniają pierścienie. Podobno działa.
F
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2018, 14:15:23 pm wysłana przez flauros »

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2007
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2018, 22:31:19 pm »
Tu masz omówiona i przedstawiona wade fabryczna:
https://www.youtube.com/watch?v=MstEuljOwyI

Offline adamtower

• Audi Fan
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CDNB+
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2018, 08:57:41 am »
Wyżej masz przecież temat http://www.a5klub.pl/index.php?topic=173.0 - 100 stron do poczytania ;)

p.s. idzie wadę zlikwidować za 1/3 tej kwoty z ASO.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15