Autor Wątek: A5 3.0 TDi 245 KM 2014 - Wyrzuca Wsteczny na rozgrzanej skrzyni. S-Tronic  (Przeczytany 177 razy)

Offline ilfenomeno9

• Początkujący
  • *
  • Imię: Artur
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDi 245KM
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Witam A-5kowiczów !
Jest to mój pierwszy post na forum - szukałem oczywiście w innych tematach - było sporo informacji, jednak czegoś takiego nie znalazłem.
Jestem szczęśliwym posiadaczem A5 3.0 TDI S-tronic od 3 tygodni.
Jednak, zaraz po zakupie zauważyłem - co mnie zaniepokoiło, że na rozgrzanej skrzyni auto na pozycji "P" delikatnie ciągnie do przodu przy "przygazówce".
Kolejna rzecz, która wydarzyła się 2 tygodnie po zakupie, coś co mnie bardzo mocno zaniepokoiło to wyrzucenie biegu wstecznego. Odbyło się to tak, że podjeżdzając pod krawężnik na biegu wstecznym, auto straciło moc, wyrzuciło bieg, wyskoczył szybki błąd na desce "błąd przekładni .." -znikł tak szybko, że nie zdążyłem go przeczytać, a zaraz po wyskoczył błąd ciśnienia w oponach. Na początku myślałem, że załatwiłem oponę od krawężnika i przerzuciło to na skrzynie - ale sprawdziłem opony i ciśnienie - wszystkie ciśnienie równe . Zdążyłem przejechać dosłownie 500 metrów i zauważyłem że miałem tylko bieg 2gi 4ty i 6ty. Błąd szybko zniknął, został TMPS który usunąłem z pozycji komputera pokładowego. Restart auta pomógł w odzyskaniu biegów R 1 3 5 i 7.
Jeśli chodzi o dealera samochodu twierdzi, że nic nie działo się ze skrzynią, ale w sumie co ma powiedziec ? Jedyne czego byłem świadomy i oo czym mnie informowali to wymiana oleju w skrzyni przed sprzedażą łącznie z filtrem - mogę dołączyć historię napraw w serwisie. Pytanie czy ma ktoś podobne doświadczenia - sypie się skrzynia i uderzać migiem na gwarancję (gwarancja półroczna od sprzedawcy w formie ubezpieczenia serwisowego na części nieeksploatacyjne) czy to może kwestia złego poziomu oleju ? Coś co zauważyłem po dynamicznej jeździe i po tej sytuacji to dziwny zapach wydobywający się spod samochodu - ni to sprzęgło, ni to spaliny ni to zapach wypalanego DPF. Podobno to normalne na rozgrzanej skrzyni. To mój pierwszy S-tronic, gdyż wcześniej pomykałem A6 C6 2.4 w manualu bez problemu....
Proszę o podpowiedzi.
Pozdawiam!
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2018, 15:07:06 pm wysłana przez ilfenomeno9 »

Offline edraven

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Krzysztof
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2010
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Odp: A5 3.0 TDi 245 KM 2014 - Wyrzuca Wsteczny na rozgrzanej skrzyni. S-Tronic
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2018, 10:29:17 am »
Cześć

Uderzaj na gwarancję sprzedażową (zobaczysz co w ogóle jest warta) Prawdopodobnie mechatronika do naprawy, może się uda ogarnąć zestawem naprawczym, ale nastaw się na koszty rzędu 4-5k PLN. auto po jakimś sofcie jest czy seria? Druga opcja to początki sypania sie sprzęgieł.  Olej przed sprzedażą jeżeli wymienili to na potrzeby sprzedaży i ukrycia sypania się skrzyni. Daj znać czy ogarnąłeś, jezeli nie to moge rzucić okiem w Krakowie ;) 

Offline Klucha111

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Mirek
  • Miasto: RJS
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0tdi CCWA
  • Rocznik Auta: 2010
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: A5 3.0 TDi 245 KM 2014 - Wyrzuca Wsteczny na rozgrzanej skrzyni. S-Tronic
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 24, 2018, 18:27:58 pm »
Siema pompa oleju do wymiany sprzęgło raczej też. Tak jak piszą oddawaj auto chyba że Ci to zrobią.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15