Autor Wątek: Próba kradzieży audi a5  (Przeczytany 182 razy)

Offline mryi

• Początkujący
  • *
  • Imię: Paweł
  • Miasto: Ciechanów
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Mazowieckie
Próba kradzieży audi a5
« dnia: Maj 22, 2018, 17:32:57 pm »
Witam, dzisiejszej nocy próbowano ukraść mi moje a5 2013. Rano zastałem otwarte drzwi, z wywierconym zamkiem- złodziej dostał się do środka ale najprawdopodobniej nie zdołał odpalić samochodu gdyż go zostawił -ze środka nic nie zginęło. Jedyne co zostało zmienione to ustawienia MMI - osoba wyłączyła składanie lusterek przy zamykaniu, oraz inne funkcje dostepne przy zamku centralnym, nie są one ustawione na wartości domyślne. I teraz pytanie do was: Po co złodziej zmieniał te funkcje? I jak sprawdzić czy mam w aucie alarm.Ewentualnie jak mogę zabezpieczyć się przed potencjalną, następną kradzierzą. Z góry dziękuje:)

Offline liquid8p

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Próba kradzieży audi a5
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2018, 17:49:17 pm »
Może złodziej chciał wyłączyć ryglowanie zamków po przekroczeniu prędkości. Ale nie wiem czy to ma jakiś sens. Ciekawe czy wpinał się pod gniazdo OBD. Najprostszy sposób na sprawdzenie alarmu, to zamknięcie auta przy spuszczonych szybach i włożenie ręki w okolice skrzyni biegów. Gdzieś tam w podsufitówce jest czujnik ruchu. Albo otwarcie zamkniętych z pilota drzwi wewnętrzną klamką. Też powinno zacząć piszczeć. Zanbezpieczenie antykradzieżowe na pewno się przyda. Napiszę ci pw co ja mam.
a3 8P >>> a5 8T...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15