Autor Wątek: Dziwne zachowanie klimatyzacji  (Przeczytany 2213 razy)

Offline Ralf82

• Audi Maniak
  • *
  • Imię: Rafał
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CDNC
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Europa
Dziwne zachowanie klimatyzacji
« dnia: Sierpień 14, 2015, 09:32:18 am »
Do niedawna temperatura 20 stopni Celsjusza  była idealna, ale ostatnio klima zaczęła sobie tak działać, że często dmucha zimniejszym powietrzem a czasami trochę cieplejszym niż 20 stopni, które jest ustawione i muszę zmniejszać do 18.5 lub zwiększać temp do 21.5 żeby było tak jak do tej pory.
Nie wiem czy ma to coś wspólnego ale dodam jeszcze, że chyba zaczęło się to po wizycie w serwisie Audi i z powodu zesrania się podnośnika szyby, wymiany dwóch po obu stronach (za free :P) i wgrania nowego softu.

Offline jaczek7

• Audi Maniak
  • *
    • Status GG
  • Miasto: Pabianice
  • Oznaczenia Silnika:: X3
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Łódzkie
Odp: Dziwne zachowanie klimatyzacji
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 14, 2015, 11:04:40 am »
Może przez to że jest "troszkę" cieplej a klima co jakiś czas wchodzi w tryb rozmrażania parownika a wtedy tak na prawdę nie działa a czym cieplej to te tryby rozmrażania są częstsze wiec może to jest powodem, tak mi sie wydaję.

Ja jeszcze  mam pytanie od siebie, czy u Was klima chodzi cały czas tzn. sprężarka ciągle pracuje czy tylko wtedy kiedy jest potrzebna niższa temp w kabinie ? Jakiś czas temu byłem na sprawdzeniu klimy,  tak profilaktycznie, i mechanik mówi mi że klima nie działa, sprawa polega na tym że na zewnątrz było ok 16 stopni i sprężarka faktycznie nie działała ale jak przełączyliśmy na LO zaczeła działać, i ogólnie jak dla mnie wszystko działa ok, ale jak twierdzi mechanik, klima powinna działać non stop nawet w chłodne dni np. po to aby odparować szyby. Jak to jest u Was.   
A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV,   GLK --> X3

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15