Audi A5 Klub Polska

Audi A5 - Forum Techniczne => Wnętrze => Car Audio => Wątek zaczęty przez: Engel w Luty 11, 2017, 22:18:19 pm

Tytuł: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Luty 11, 2017, 22:18:19 pm
Witam,
po 2 miesiącach walki udało mi się w końcu uruchomić usługę MyAudi wraz z obsługa przez tel.
Nie będę rozpisywał tutaj całej historii - generalnie duży problem był po stronie Audi  - błędy w oprogramowaniu.
Sama instrukcja - dostępna na www. jest słaba.
Wiedza konsultantów na infolinii - niestety też.

Po krótce trzeba wykonać następujące kroki:

1. Zarejestrować auto na stronie www
2. Wypełnić umowę elektroniczną - uwaga: adres mail musi być "nie komercyjny" (gmail i inne odpadają) - natomiast konto swoje konto już można zarejestrować na adres dowolny
3. Wydrukować lub zapisać z umowy pdf: Numer identyfikacyjny umowy / Contract ID
4. Udać się do salonu Audi z dokumentem tożsamości w celu zweryfikowania
5. Zarejestrować w samochodzie w systemie MMI głównego użytkownika - podając jako login swój adres email  - ten z konta - niekoniecznie z umowy jeżeli na umowie jest inny niż jako login do konta na myAudi - oraz jako klucz weryfikacyjny numer ze zdrapki przy kluczyku
6. Zainstalować aplikacje na tel. MMi Connect.
... i cieszyć się z funkcjonalności

Mam nadzieje, że będą to rozbudowywać - bo to nie tylko fajny bajer, ale też ma bardzo przydatne informacje o aucie i funkcje.

pozdr.

ps: jakby ktoś potrzebował szczegółów proszę o info.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Luty 24, 2017, 17:20:30 pm
Witam,

Nie jestem wprawdzie posiadaczem A5-ki, ale najnowsza Q7 i Q5, to chyba to samo jeżeli chodzi o MMI Navigation Plus.

Nie wiem czy Twój problem będzie tożsamy z moim ale ja od kiedy pod koniec grudnia odebrałem moje Q7 (prod. 11/2016 - najnowsza wersja z przyciskiem SOS i Service na podsufitce), do dzisiaj nie jestem w stanie korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji MMI Connect na smartfona - nie działają funkcje wymagające dodatkowej autoryzacji (wymagające wpisania w MMI samochodu loginu + kodu ze zdrapki przy kluczykach), gdyż nie jest możliwe przeprowadzenie tej autoryzacji

Guests can't see images. Please login or login


Otóż, po wejściu w menu Zarządzaj użytkownikami Audi Connect brak jest możliwości wpisania/dodania głównego użytkownika pojazdu i kodu ze zdrapki. Z tego co wiem powinna być tam opcja Główny użytkownik > Ustaw głównego użytkownika. Niestety u mnie w tym miejscu pojawia się jedynie ekran jak na poniższym zdjęciu.

Guests can't see images. Please login or login


Wywołaj listę użytkowników ręcznie nic nie daje. Podobnie nic nie daje przywrócenie ustawień fabrycznych całej jednostki, czy usunięcie i ponowne dodanie pojazdu w myAudi.com. Film obrazujący problem: https://youtu.be/FCzqw1VBaQQ (https://youtu.be/FCzqw1VBaQQ)

Posiadam najnowszą wersję oprogramowania MMI - 0917

Guests can't see images. Please login or login
.

Internet mam z ORANGE, próbowałem też z PLAY. Nic to nie daje. Tak samo nic nie daje połączenie do internetu z hotspota telefonu (T-mobile).

Co ciekawe, sprawdzałem w salonie dwie inne Q7, mają dokładnie tą samą wersję oprogramowania co ja, natomiast brakująca funkcja w menu jest w nich obecna (!!!), można wpisać/dodać głównego użytkownika. Nie wiem, może u mnie też tak było ale w momencie odbioru auta od razu włożyłem kartę SIM, a dopiero dzień później zabrałem się za konfigurację tego wszystkiego. Może po włożeniu karty, kiedy auto zainicjowało połączenie z serwerami Audi, wszystko szlag trafił...?

Konto w myAudi mam oczywiście poprawnie zweryfikowane, auto dodane i podpisaną umowę. Funkcje Audi Connect w samochodzie działają poprawnie (pogoda, newsy, itp.), nie działają jedynie te, które wymagają dodatkowej autoryzacji poprzez wpisanie loginu i kodu ze zdrapki (aplikacja myAudi na smartfony). Infolinia (zgłoszenie mailowe i telefoniczne ponad miesiąc temu) każe czekać mi na nowe oprogramowanie, ale kiedy takowe się ukaże nikt nie wie. W podobnym tonie wypowiada się główny importer i dealer, od którego kupiłem auto (nowe, nie konfigurowane). Czyli nikt nic nie wie i mam sobie czekać nie wiadomo ile! Żenada...

Z góry wielkie dzięki dla Wszystkich, którzy będą w stanie mi pomóc :)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: MarcinOslo w Luty 25, 2017, 09:38:17 am
Patrzac na zrzuty ekranu ze smartfona wydaje mi sie ze nie ma aktywnego polaczenia BT ,ktore jest wymagane.

Sprawdzales/porownywales wszystkie ustawienia swojego auta z tym w salonie ?

Ewentualnie mozna jeszcze sprobowac reset systemu ,jesli jeszcze tego nie robiles.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Luty 25, 2017, 11:46:12 am
BT jest oczywiście włączony i sparowany z moim telefonem, zrzuty z ekranu robiłem po prostu w domu :) Dodatkowo telefon podłączony jest do hotspota w samochodzie.

Guests can't see images. Please login or login


Reset systemu, czy przywrócenie go do ustawień fabrycznych nic nie daje.

Inne ustawienia w porównywanych autach były takie same lecz nie było w nich aktywnego połączenia internet. Próbowałem więc też u mnie przy wyciągniętej karcie SIM bez połączenia internet, dalej bez zmian. Nie wiem, mam jeszcze pomysł żeby do auta u dealera, w którym brakująca opcja jest obecna, włożyć aktywną kartę SIM z internetem i zobaczyć, czy opcja zniknie po zainicjowaniu połączenia danych, czy nie. Tak jak pisałem wcześniej, nie wiem czy u mnie była obecna ona po opuszczeniu fabryki, bo od razu włożyłem moją kartę, a konfigurować zacząłem dopiero na drugi dzień i wtedy zobaczyłem, że opcji brak.

UPDATE: Dzwonili od dealera, podobno jest już aktualizacja, MMI + CAN gateway i funkcja SOS. Niestety będę mógł podjechać do niego dopiero po 11 marca. Dam znać, czy się udało!
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 01, 2017, 18:22:51 pm
Niestety.... po aktualizacji u dilera .... wróciłem dokładnie do tego momentu który pokazujesz.
Kluczowe dla działania systemu jest komunikacja auta z serwerem - i nie ma tutaj znaczenia czy i jaki masz tel... i jakie masz łącza i czy masz kartę sim w aucie czy nie - to jest oparte o połączenie, które gwarantuje Audi - a więc: jeżeli Twoje auto wybiera i łączy się z serwisem po wciśnięciu przycisku serwisowego - to jest pierwszy moment gdzie możesz cokolwiek zrobić...

U mnie już wszystko działało - ale zostałem wezwany na "akcje serwisową" aby naprawić ten problem..... i ... nie działa.

Co jest ważne: loginem jest login z myAudi a nie z umowy  (jak twierdzili na infolinii) - natomiast pin to numer ze zdrapki.

Daj znać po aktualizacji.

Ja aktualnie napisałem do importera i .... czekam


taka odpowiedź... 5 dni temu...

(...)  Szanowny Panie,

Dziękuję za kontakt. W nawiązaniu do poniższej wiadomości pragnę poinformować, że przesłaliśmy Pana zapytanie do konsultacji ze specjalistą. Prosimy o cierpliwość. Odpowiedź postaramy się przesłać jak najszybciej.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 01, 2017, 19:18:12 pm
Niestety moje auto nie łączy się z serwisem. Przycisk w podsufitce pozostaje nieaktywny. Łączy się natomiast z numerem alarmowym. Testowałem, wszystko działa jak należy.
Jeżeli chodzi o logowanie w MMI, to do usług ogólnych loguję się swoim loginem z myAudi + hasłem lub alternatywnie PIN-em, który wygenerowany został przy procesie dodawania samochodu do myAudi. I tu wszystko działa jak należy. Natomiast w celu zalogowania się jako główny użytkownik powinienem wpisać także swój login myAudi + 10-cyfrowy kod ze zdrapki. I tu ściana, bo nie mam tego menu... Piszesz jeszcze o jakimś loginie z umowy. Ja mam tylko ID umowy. Dodatkowego loginu tam nie widzę...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 02, 2017, 20:09:18 pm
no to zgłoś to. U mnie dzisiaj ruszyło. I system zaczął działać :-) Obawiam się tylko.... kolejnego wezwania do serwisu i "naprawy" :-)))
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 02, 2017, 21:23:20 pm
Dzisiaj u mnie też niespodziewanie ruszyło, tzn. działa przycisk Service, poprawnie łączy z serwisem i przesyła położenie i dane pojazdu. Niestety nadal nie mogę zalogować się jako główny użytkownik - wprawdzie pojawiło się odpowiednie menu gdzie w ogóle mogę wpisać swój login i kod ze zdrapki, niestety za cholerę nie chce mi się zalogować. Po wpisaniu moich danych, coś tam mieli i po chwili wskakuje enigmatyczny komunikat "wystąpił błąd"...

Guests can't see images. Please login or login
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 03, 2017, 12:54:33 pm
UPDATE 03.03.17

Dzisiaj rano spróbowałem jeszcze raz zalogować się jako główny użytkownik i tym razem udało się od strzału. Wszystko działa jak należy!!! :)))
Niby mam jakąś tam akcję serwisową przypisaną do samochodu ale pojadę na nią w takim układzie przy pierwszej wymianie oleju. Czy mógłyś zobaczyć tak z ciekawości jaką masz aktualną wersję oprogramowania MMI? Czy 0917?

Guests can't see images. Please login or login
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 03, 2017, 22:14:42 pm
Potwierdzam. Dokładnie tak samo. Wersja 0917 mapy 15.

Gratulacje, że działa :-)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 04, 2017, 10:59:54 am
Czyli mamy tą samą wersję. Mi coś mówili o aktualizacji oprogramowania w CAN Gateway a tego chyba nie widzimy w MMI. Też się cieszę, że wszystko zaczęło działać. Wydaje mi się, że główny problem mimo wszystko leży po stronie serwerów Audi, z którymi samochód z jakiś powodów gubi połączenie i wtedy klops. Mam nadzieję, że nie będę już miał z tym problemów...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 04, 2017, 18:55:04 pm
ja również :-) A android auto odpaliłeś ?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 04, 2017, 20:40:56 pm
Niestety przy konfiguracji zapomniałem dodać tej opcji i teraz główkuję jak to uaktywnić. Niestety na ten moment Audi oficjalnie nie daje takiej możliwości. Podejrzewam, że jest to jedynie kwestia odblokowania w systemie tej funkcji poprzez odpowiednie zakodowanie sterownika. Tylko z tym właśnie jest problem... Pewnie za jakiś czas pojawią się nieoficjalne możliwości...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 07, 2017, 21:00:31 pm
hmm mnie wydaje mi się aby była to opcja. Raczej jest w standarcie.
http://www.audiworld.com/forums/a4-b9-platform-discussion-212/carplay-android-auto-standard-option-2894605/
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 07, 2017, 22:39:11 pm
Niestety jako standard opcja ta występuje z tego co wiem jedynie na rynku amerykańskim. U nas niestety trzeba dopłacić żeby to mieć... Trochę wstyd, powinno być to chociaż zawarte w pakiecie technologicznym, który posiadam.

Podejrzewam, że trochę się pogubili z tą opcją, bo pierwsze modele (bez SOS i Service) nie mogły mieć w ogóle tej opcji. Dopiero modele wprowadzone od 22 tygodnia 2016 r. z komputerem MIB2 mają możliwość tej opcji, lecz standartowo (bez dopłaty) zablokowaną...

Guests can't see images. Please login or login

Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 09, 2017, 13:15:56 pm
Widzę, że Rosjanie mają już temat rozpracowany :) 10000 rubli (ok. 700 zł) i Audi Smartphone Interface (Apple CarPlay i Android Auto) zostaje uaktywniony. Warunek: MIB2.

https://www.drive2.ru/o/b/466430150884458899 (https://www.drive2.ru/o/b/466430150884458899)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 10, 2017, 12:17:16 pm
Temat rozpracowany. Audi zaczęło oficjalną dystrybucję pakietu doposażeniowego (kod odblokowujący) Audi Smartphone Interface (Car Play i Android Auto). Wcześniej zrobił to VW i Skoda. Oczywiście warunek to MIB2. Koszt części (prawdopodobnie karta SD z kodem/aktywatorem) to 1180 zł + robocizna. Mam już zamówione, czekam (na razie w Poznaniu brak). Jak mi zrobią, dam znać :)

Tak wygląda pakiet z VW (tam nazywa się to APP CONNECT)

Guests can't see images. Please login or login


https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/app-connect-aktivierungsdokument-5g0054830a-10

A jak wygląda sprawa Yanosika przy równoczesnym odpaleniu Car Play? Może działać w tle i komunikaty dźwiękowe idą przez głośniki? Bo z tego co wiem aplikacja nie jest kompatybilna z Car Play ani z Android Auto.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 18, 2017, 17:33:55 pm
Janosik działa w tle na tel. - w pełnej opcji (z nawigacja) lub skróconej. Komunikaty przez głośniki.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Marzec 22, 2017, 16:20:39 pm
Bry,

Panowie mam prośbę, może Wy mi pomożecie. Mam Audi A4 B9 Allroad z października 2016. Jak Wy wcześniej,  mam problem z brakiem możliwości ustalenia użytkownika głównego. Raz mam opcję menu do wprowadzenia tych danych (wtedy wyskakuje "błąd połączenia") albo nie mam wcale tej opcji. MyAudi konto założone, zweryfikowane, auto podłączone pinem.Zrobione od tego czasu: aktualizacja sterownika, wymiana Gate`a i wszystko bezskutecznie. Serwis rozkłada ręce nie potrafią mi pomóc a ja tracę już cierpliwość. Oprogramowanie 0678 mapy 13. Z wdzięcznością przyjmę każdą rade.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 22, 2017, 20:57:22 pm
Witamy :)

No to zaczynamy :)

Pierwsza sprawa - kolega Grzegorz i ja mamy wersję oprogramowania 0917, a mapy 15. U Ciebie jest jakby do tyłu trochę...

Guests can't see images. Please login or login


U mnie było tak, że nie miałem w ogóle tego menu od kiedy odebrałem auto. Minęły ponad 2 miesiące i pewnego dnia zaskoczyło -  pojawiło się odpowiednie menu, niestety po wpisaniu loginu i kodu ze zdrapki wyskakiwał błąd logowania. Spróbowałem ponownie dzień później, wszystko zaskoczyło od strzału i działa do dzisiaj. Serwis oczywiście mi nie pomógł, w ogóle mocno dokształcali się na moim przypadku, pierwotnie to raczej ja ich edukowałem, ostatecznie wysłali oficjalne zgłoszenie do importera, który kazał czekać na aktualizację oprogramowania. Niedawno dzwonili, że niby jest jakaś akcja serwisowa przypisana do mojego auta (coś tam z CAN-Gateway - aktualizacja softu) ale jeszcze tam nie byłem, bo zrobię to za jednym zamachem wraz z odblokowaniem Audi Smartphone Interface za kilka dni.

Problem zgłaszałem też na infolinii (wysłałem nawet maila ze zdjęciami i filmem ;)) ale ta miła Pani pomimo szczerych chęci nie była w stanie pomóc. Powiedziała, że jest świadoma problemu, którego skala jest podobno ogólnopolska a fabryka w Ingolstadt dobrze o tym wie i pracują nad rozwiązaniem...

Co powinieneś moim zdaniem zrobić:

1. Sprawdzić, czy działa przycisk Service na podsufitce
2. Zrestartować MMI i spróbować ponownie na drugi dzień (ja tak zrobiłem i zaskoczyło) https://www.youtube.com/watch?v=ywOCikv9DEA (https://www.youtube.com/watch?v=ywOCikv9DEA)
2. Dobrze sprawdzić przy wpisywaniu twój login MyAudi i kod ze zdrapki

P.S. W sytuacji gdy nie masz opcji dodania głównego użytkownika, masz taki ekran jak ja miałem?

Guests can't see images. Please login or login


I jeszcze jedno - wiem, że to nie powinno mieć znaczenia ale wolę spytać - zakładam, że na karcie SIM masz niewyczerpany limit danych i stabilny sygnał?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Marzec 22, 2017, 22:21:03 pm
Wielkie dzięki za odpowiedź. Już tłumaczę.
Do dzisiejszego wieczoru ekran był identyczny jak Twój, czyli na początku gdzieś na chwilę wskoczyło to menu ale był błąd połączenia a później w ogóle opcja ta zniknęła i było jak na Twoim ekranie "wywołaj listę ręcznie". Po przeinstalowaniu aplikacji MyAudi na telefonie pojawił się kolejny schodek. Menu się pokazało, mogę wpisać użytkownika i hasło lecz przez prawie godzinę wyświetlał się komunikat "proszę czekać". Jako telefon mam włożoną kartę sim do slotu w samochodzie - Orange bez limitu połączeń i 16 GB danych. Połączenie LTE stabilne.

1. Przycisk w podsufitce nie reaguje w żaden sposób - więc nie działa.
2. Reset się zaraz zrobi
3. Tak login i kod z kluczyka na 100 % właściwe.

CAN-Gateway oraz aktualizacja sterownika zrobiona w serwisie w zeszłym tygodniu.

Spróbuję więc zaraz go zresetować i poczekać z kolejną próbą wprowadzenia użytkownika do jutra jak radzisz. Pytanie mam tylko czy ten reset zadziała właściwie tylko w przypadku takiej czynności jak na filmie czy mogę to zrobić z poziomu panelu w opcji przywróć fabryczne?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 22, 2017, 22:39:24 pm
Musisz zrobić jak na filmie - RESTART, przywrócenie do ustawień fabrycznych to inna sprawa. Kobieta na infolinii wyraźnie sugerowała mi RESTART, natomiast w serwisie przywracali do ustawień fabrycznych...  Ostatecznie przed tym jak zadziałało, zrobiłem RESTART. Jednak u mnie w dniu kiedy pojawiło się już brakujące menu a jeszcze nie mogłem się zalogować (wawalało błąd), przycisk SERVICE działał już poprawnie (wcześniej był nieaktywny - nie zapalała się na nim dioda i nie łączył z serwisem). Na infolinii powiedzieli mi, że właśnie ten przycisk jest oznaką, że samochód jest online i ma połączenie z serwerami Audi, w przeciwnym razie jest offline i dupa.

Nie wiem, czy aplikacja MyAudi na telefonie ma jakieś tutaj znaczenie. Próbowałem 2 auta w salonie, nówki i nie podłączając mojego telefonu prawidłowe menu było obecne. Jest jeszcze taka sprawa, o której podejrzewam że wiesz, nasze auta mają drugą, wbudowaną kartę SIM właśnie do tego połączenia, połączenia SOS i Service oraz do przesyłania bieżących danych nawigacyjnych w całej UE. Jak masz pakiet technologiczny, to masz abonament na to na 3 lata bez opłat. W innym przypadku, na 3 miechy od daty zakupu.

Ale zaraz zaraz, rozumiem, że brakujące menu pojawiło Ci się dopiero dzisiaj wieczorem? Jeżeli tak, to ja miałem dokładnie tak samo - menu się pojawiło ale nie mogłem się zalogować - wawalało błąd. Zrobiłem więc RESTART, jeszcze raz spróbowałem i dalej nic. Poszedłem więc spać, na drugi dzień koło południa spróbowałem znów się zalogować i tym razem poszło od strzału za pierwszym razem. Działa do dzisiaj :) Więc uważam, że idąc moim przykładem jutro powinno działać i u Ciebie :) Oni chyba restartują jakiś port u nich na serwerze i wtedy to zaczyna działać. Nie wiem, może się mylę...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Marzec 22, 2017, 23:46:35 pm
No i super. Konkretny przykład i odpowiedź :) może wreszcie po dwóch miesiącach walki i ja będę się cieszyć tą funkcja. A więc zrobię restart jak na filmie, jutro zobaczę czy ruszy. Tak, mam pakiet technology, wbudowaną kartę sim i licencję na 3 lata. Ale przyznam, że sposób jej działania był dla mnie do teraz nie do końca jasny. Dziękuję za oświecenie :)
Tak brakujące menu pokazało się dziś koło 21. Bardzo dziękuję za rady, teraz mam jakąś nadzieję. Napiszę jutro o rezultatach :) lub ich braku.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 22, 2017, 23:54:43 pm
No to trzymam kciuki  ;)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Marzec 23, 2017, 15:38:06 pm
No niestety, dziś nie mam znów menu użytkownika. Wyskakuje "wywołaj listę ręcznie". Oczywiście bez rezultatu. Działa wszystko tylko nie zdalny dostęp. Przycisk w podsufitce nadal nie reaguje. :(
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 23, 2017, 21:00:56 pm
Bez komunikacji auta z serwerem nie zrobisz nic. Musisz poczekać.  U mnie po "akcji serwisowej" trwało to kilka dni.
Mogę jedynie potwierdzić, że poziom wiedzy na temat systemu MMI u tzw "profesjonalistów" żenująco niski...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Marzec 23, 2017, 21:44:34 pm
Udało się,
Jak pisał o_artur :) tak ni stąd ni zowąd. Choć zadziałało po drugim resecie dopiero. Dużo już wiem dzięki Wam. Przyznam tylko, że nawet nie wiem czy działa przycisk w podsufitce :) Najważniejsze, że poszło. Wielkie dzięki za pomoc i rady! Radość ma nie zna granic dzisiaj.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Marzec 23, 2017, 22:09:06 pm
No to rewelacja!!! Wiem jak się cieszysz, zwłaszcza po kilku miesiącach frustracji ;) Szkoda tylko, że kupując auto za tyle kasy, odnoszę wrażenie, że jesteśmy trochę pozostawieni samym sobie i gdyby nie internet, to nie wiem co by było...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Marzec 23, 2017, 23:20:45 pm
To prawda, jak się tyle płaci to chce się mieć wszystkie opcje dostępne bez zbędnych godzin szukania rozwiązania lub jeżdżenia po serwisach. W końcu samochód się kupuje żeby nim jeździć a nie żeby stał na serwisie. No ale na szczęście fani motoryzacji są zawzięci i zawsze znajdzie się ktoś kto rozgryzie temat :) I chwała Wam za to :)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Engel w Marzec 24, 2017, 19:07:35 pm
No to graty:-) Ja tez się cieszyłem.... może to taka technika.... spędzasz w aucie kilka.... kilkanaście godzin, wqrw niesamowity i .... dzięki temu coś co być może traktowałbyś jako standard przynosi tyyyle radościiii :-)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 05, 2017, 20:46:28 pm
Witam!

Dzisiaj byłem w serwisie, dokonali mi aktywacji Audi Smartphone Interface na podstawie zakupionego pakietu o numerze 4M0 051 472, także jak ktoś nie ma a chciałby sobie tą funkcjonalność dodać, nie ma problemu. Koszt łącznie z instalacją wyniósł nawet taniej niż ta opcja kosztuje przy konfigurowaniu samochodu - 1300 zł. Wszystko działa idealnie :)

Guests can't see images. Please login or login

Guests can't see images. Please login or login


Równocześnie do mojego auta była przypisana akcja serwisowa związana z aktualizacją CAN-Gateway. No i po aktualizacji dupa, na powrót nie mam menu z głównym użytkownikiem (brak listy użytkowników), telefon stracił połączenie z autem... Sytuacja podobna jest z tego co pamiętam do Grzegorza, któremu już wszystko działało a po akcji serwisowej przestało. Teraz pozostaje mi mieć jedynie nadzieję, że któregoś dnia to znów zaskoczy. Byle nie za kilka miesięcy...  >:(
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Kwiecień 06, 2017, 00:36:00 am
Spróbuj może zrobić reset dwa razy pod rząd u mnie chyba po tym zaskoczyło - po dwu lub trzykrotnym resecie. Współczuję Ci bardzo :(
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 06, 2017, 22:12:10 pm
Zrobiłem RESET 2x i RESTART 2x. Dalej nic  >:( Fajnie, miesiąc cieszyłem się tą funkcją...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 11, 2017, 16:34:10 pm
Dzwonili z serwisu, że ponoć rozwiązaniem jest odłączenie akumulatora na 2 godz... Hahahahaha
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Kwiecień 11, 2017, 22:07:40 pm
Tak, tak u mnie mówili że trzeba "uśpić sterowniki" czy coś takiego na 2 h. Robili to 4 razy i nic. Coś mi się wydaje, że to trochę taka loteria z tym ustawieniem użytkownika. Po prostu trzeba trafić. Nie wiem czy to ma znaczenie ale czy masz podłączony tel na wlan do auta i na bt?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 11, 2017, 22:14:08 pm
Tak, mam podłączony przez WLAN i BT. Ale tylko jak jestem w aucie, bo telefon mam przy sobie ;) Zresetowałem teraz system 3x pod rząd, zobaczymy jutro ale jakoś zbytnio optymistycznie na to nie patrzę...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Kwiecień 11, 2017, 22:26:41 pm
Może jak będziesz mieć czas to pobaw się tak jak ja. reset - próba wpisania użytkownika - nie działa to znów reset, reset próba, reset godzina, dwie przerwy próba.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 11, 2017, 23:01:11 pm
Właśnie problem z tym, że nie za bardzo mi się to już chce robić... Obrzydło mi. Może spróbuję jeszcze tak jak mówisz ale jak mi najdzie ochota ;)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: Guen w Kwiecień 11, 2017, 23:14:45 pm
Znam ten ból...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 11, 2017, 23:54:37 pm
Chyba nie można jeździć na te "akcje serwisowe" związane z aktualizacją oprogramowania, bo jak widać na moim przykładzie to przynosi odwrotny skutek...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 12, 2017, 01:08:13 am
Dla potwierdzenia, że to nie przypadek a reguła... u mnie jest dokładnie ta sama historia...

...czekam na ten szczęśliwy dzień, kiedy Audi Connect zacznie działać "stabilnie". :)

PS w BMW analogiczna usługa miewa problemy, ale to raz na kilka miesięcy przez maksimum dobę ;)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 12, 2017, 01:15:51 am
Ja już miałem ten szczęśliwy miesiąc. Ale pojechałem na "akcję serwisową"... Czy u Ciebie to działało przez jakiś czas tak jak u mnie, czy jeszcze nigdy?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 12, 2017, 08:56:20 am
Nie, jeszcze nie zadziałało, jestem w miejscu "brak listy użytkowników" :(

...ale to dopiero kilka dni, prawdopodobnie mam już ten ostatni update.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 17, 2017, 15:40:57 pm
U mnie już działa. Przed chwilą byłem w aucie i stwierdziłem, żę pojawiło się prawidłowe menu, wpisałem więc nazwę użytkownika i kod ze zdrapki. Zaskoczyło za pierwszym razem. Nic nie robiłem od ostatniej próby 5 dni temu, więc musiało się "aktywować" jakoś przez ten czas.

@ALIEN - czy u Ciebie też już działa?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 17, 2017, 16:31:21 pm
Gratulacje :D (zazdroszczę  :P)

U mnie do wczoraj żadnych zmian, ale zaraz pójdę sprawdzić...

Czy ktoś jeszcze ma ten problem czy jestem ostatni?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 17, 2017, 16:42:35 pm
W tym wątku forumowym to chyba ostatni :) Daj znać, czy działa!
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 17, 2017, 18:58:06 pm
Nadal to samo :(

Czy u Ciebie przycisk "na suficie" z ikoną SERVICE świeci się?
U mnie tylko przycisk SOS jest aktywny i świeci się na zielono a SERVICE nie...

Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 17, 2017, 19:36:26 pm
SOS działa zawsze, natomiast z tego co zauważyłem, przycisk SERVICE działa tylko wówczas jak pojawia się odpowiednie menu do wprowadzenia / ustanowienia głównego użytkownika, czyli inaczej rzecz ujmując w momencie gdy samochód przejdzie w pełen tryb on-line.

U mnie od dzisiaj wszystko działa, więc przycisk SERVICE także.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 17, 2017, 20:24:36 pm
Dziękuję za info :)
Czy to znaczy, że przycisk SERVICE staje się aktywny, dopiero PO wprowadzeniu głównego użytkownika?
Czy wtedy świeci się na stałe na zielono czy jest nadal bez podświetlenia?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 17, 2017, 21:10:54 pm
Z tego co zauważyłem, przycisk SERVICE staje się aktywny (w odróżnieniu od SOS, który aktywny jest cały czas) dopiero z chwilą gdy auto połączy się z serwerem (wejdzie w status on-line). Wtedy też pojawia się to brakujące menu na które czekasz, umożliwiające ustanowienia głównego użytkownika samochodu. Lampka świeci się na czerwono jedynie podczas naciśnięcia przycisku, który (podobnie jak SOS) uruchamia procedurę zbierania danych o pojeździe, jego położeniu za pomocą GPS i następnie wysyła do serwisu oraz do niego dzwoni). Normalnie dioda jest zgaszona. SOS natomiast, świeci się cały czas na zielono.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 17, 2017, 21:16:26 pm
No cóż, wobec tego pozostaje mi uzbroić się w cierpliwość 8)

Dam znać, jak się coś zmieni...

Jeszcze raz, dzięki za pomoc :D
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Kwiecień 17, 2017, 21:17:10 pm
Trzymam kciuki!
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 28, 2017, 21:00:21 pm
Udało się, działa :D

...wymagana była aktualizacja sterowników, w ciągu kilku minut wszystko zaczęło działać ;D

Mam nadzieję, że na dłużej...

Może warto zebrać nasze doświadczenia i opisać to w jakimś wątku "pinned"?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: skyneton w Kwiecień 30, 2017, 19:13:18 pm
A gdzie w menu jest ta aktualizacja sterowników?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Kwiecień 30, 2017, 21:14:10 pm
Niestety, tylko wizyta w serwisie.

Jeśli nie działa przycisk SERVICE, czyli nie zapala się czerwona dioda przy naciśnięciu to aktualizacja rozwiązuje problem...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: skyneton w Kwiecień 30, 2017, 21:30:03 pm
W serwisie już byłem tydzień temu i robili różne resety wgrywali jeszcze raz aktualizację i nic to nie dało. Wysłali niby jakąś informację do producenta i mam czekać.
Przycisk SERVICE zapala się u mnie po wciśnięciu na czerwono ale po chwili zbierania danych podaje komunikat że operacja została anulowana ze względu na jakiś błąd.

Po odebraniu samochodu z salonu w marcu bez problemu dodałem głównego użytkownika i wszystko działało. Po około 2 tygodniach samochód przestał łączyć się z serwerami i już nic nie dało się zrobić - do dzisiaj nie można uwierzytelnić głównego użytkownika bo brak jest takiej funkcji w menu.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Maj 01, 2017, 10:22:37 am
...czyli wygląda na to, że masz podobny problem jak opisywane wcześniej :(

U mnie cały czas działa stabilnie, ale minęło dopiero kilka dni :P

Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: dziadekblack w Maj 01, 2017, 11:21:24 am
Panowie jestem w szoku , zamówiłem ostatnio audi i nie ukrywam ze liczę ze będzie w nim wszystko działało jak to w nowym aucie :) ... Nie bardzo rozumem jak odnosi sie do takiego działania Service ... Przyjeżdża sie autem do nich ze cos nie działa , auto ma gwarancje i usterkę i co oni na to ? Przecież mozna nie odbierać auta gdy autoryzowany Service nie jest w stanie usunąć defektu , zażądać auta zastępczego i niech sobie robią co chcą ... Wiem ze inaczej pisze sie w internecie a inna gadka może być w Service ale jak oni sie tłumaczyli? Próbował ktoś tak zagrać ?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Maj 01, 2017, 11:37:24 am
Można i tak zagrać. Ja odnoszę jednak wrażenie, że oni działają całkowicie po omacku. Ktoś tam był niby na szkoleniu, coś tam niby wie, a w sumie to tylko pozory. Tak samo importer, infolinia. Jest to bardzo nowa funkcja (sterowanie z telefonu) i chyba ich to przerosło. Myślę, że jedyny kto mógłby nam ten temat dogłębnie wytłumaczyć, to informatycy bezpośrednio zaangażowani w budowę i działanie tego systemu, lecz nikt z nimi chyba nie ma bezpośredniego kontaktu... Dodatkowo uważam, że większość użytkowników nowych A4, A5, Q7 i Q5 w ogóle tego nie używa i jeżeli nawet nie działa, to i tak o tym nie wiedzą.

Zastanawiam się też, czy problem dotyczy jedynie Polski, czy innych krajów także. Może coś jest jeszcze na rzeczy z naszymi rodzimymi operatorami GSM, bo w końcu połączenie samochodu realizowane jest właśnie za pomocą tej technologi poprzez wbudowaną kartę eSIM.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: ALIEN w Maj 01, 2017, 13:15:30 pm
Używam tej technologii w trzech markach BMW, MB i Audi i problemy są analogiczne  :P

Na początku w BMW, przez kilka miesięcy usługi zdalnego dostępu działały co drugi dzień, a MB cały czas boryka się brakiem stabilności aplikacji i serwerów...

Niestety, jakość kodu i zabezpieczeń to krytyczny problem, zagrożenie "złamania" systemu jest w bardzo groźne, wyobraźcie sobie autonomiczne auta samodzielnie dowożące ładunki wybuchowe do celu :o

Z drugiej strony nie są to usługi krytyczne, wszystkie systemy online działają poprawnie (google maps, RTTI, wyszukiwanie celów).

Lokalni operatorzy GSM chyba nie mogą nic popsuć, z ich perspektywy to zwykłe przesyłanie danych...  :D
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Maj 01, 2017, 14:55:36 pm
Udało się, działa :D

...wymagana była aktualizacja sterowników, w ciągu kilku minut wszystko zaczęło działać ;D

Mam nadzieję, że na dłużej...

Może warto zebrać nasze doświadczenia i opisać to w jakimś wątku "pinned"?

U mnie było dokładnie odwrotnie. Wszystko działało, a po aktualizacji sterowników w serwisie przestało, o czym pisałem we wcześniejszych postach. Na szczęście po ok. 2 tygodniach z powrotem zaczęło i działa do dzisiaj.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: skyneton w Maj 08, 2017, 21:10:53 pm
U mnie bez żadnej mojej ingerencji zaczęło wszystko działać 3 dni temu.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Czerwiec 10, 2017, 21:13:19 pm
Witam,
Trafilem z google do tego watku. Odebralem wlasnie swoje auto z MMI i mam ten sam problem. Po wielu resetach, salon nakazal rozlaczyc akumulator na 1 godzine.

Sprawdze i dam znac.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Czerwiec 17, 2017, 19:49:04 pm
Nic nie pomoglo.Podwojne wylaczenie zasilenia, reset connect, wizyta w salonie. Problem podobno dotyczy tylko aut kupionych w Polsce.
Wg jednego salonu zwiazany jest z problemem z czytaniem karty SIM przez gateway. W najgorszym wypadku wymiana gatewaya. Sprawdzenie i podniesienie softu w przyszlym tygodniu.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Czerwiec 21, 2017, 20:44:35 pm
U nie wszystko szlag trafił i od 2 tyg. dupa. Oni kompletnie nie mają pojęcia jak to naprawić. Wszystkie działania serwisu wydają się być loterią - raz zaczyna działać bez żadnej ingerencji, za drugim razem nic nie pomaga...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Czerwiec 23, 2017, 22:32:34 pm
Wrocilem z serwisu. Upgrade wersji na najnowsza dostepna. Brak pozytywnego rezultatu. Reset, odlaczenie akumulatora na 1.5 godz, aby zapomnial ustawienia - tez nic.
Co ciekawe serwis potwierdzil, ze to sie dzieje tylko z SIM z Audi w PL. Klienci wyjezdzaja za granice i wszystko zaczyna dzialac.
W srode kolejna wizyta w innym serwisie - ten sugeruje wymiane CAN gateway na kompletnie nowy.
Ogolnie to serwisy probuja - nie maja zadnych normalnych wytycznych. Przy autach na tym poziomie ceny to jakas paranoja.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: awo666 w Czerwiec 23, 2017, 23:13:21 pm
Może jest jakiś dedykowany APN dla samochodów Audi tylko jakoś przypadkiem nikt nie dogadał się z operatorami w PL.
Może być też że jakiś dostawca API/bibliotek nie udzielił licencji w PL :)

Gdybym wydał te parę++ tysięcy na takie systemy co nie działają to bym atakował rzecznika konsumentów i wymagał od Audi PL zwrotu kasy za te zabawki. Szkoda że w PL nie ma "Lemon Law".

#1 - Sprawdzałeś z różnymi kartami SIM (PLAY, PLUS, ORANGE) ?
#2 - Może serwery AUDI filtrują coś po adresach IP z danego kraju. Szybki test - wsadzić kartę niemiecką i zobaczyć czy działa (oczywiście Roaming musi karta mieć).

Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Czerwiec 24, 2017, 08:41:32 am
Funkcjonalność, o której jest tu mowa, zapewnia wbudowana na stałe karta eSIM opłacona przez cały czas trwania licencji przez Audi na terenie całej UE. Wymienne karty służą tylko i wyłącznie do pokładowego WiFi, widoku satelitarnego w nawigacji (Google) i ewentualnie jako telefon samochodowy. Przerabialiśmy już to na początku tego wątku. Zmiana kart SIM nic więc nie daje. Jako, że mam blisko do Czech, zrobią sobie tam dzisiaj wycieczkę i zobaczymy. Dam znać!
Tytuł: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: awo666 w Czerwiec 24, 2017, 09:00:24 am
To znaczy ze karta z DE nie ma roamingu w PL albo nie ma umów itd. Pytanie jaki operator daje te karty.


Widać na przykładzie Amazon Kindle ze mozna to zrobić lepiej i to wiele lat temu...
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Czerwiec 24, 2017, 09:11:33 am
Jednak np. bieżące informacje o ruchu drogowym w nawigacji i inne funkcje Audi Connect (pogoda, itp.) są przesyłane poprawnie. Tu chodzi tylko o funkcjonalność tzw. głównego użytkownika i apkę na smartphony "MMI Connect" - to nie działa. Ja samochód odebrałem od dilera w grudniu i od tego czasu było już kilka okresów, że wszystko mi idealnie działało i kilka okresów, tak jak teraz, czyli nie działa :)
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Czerwiec 24, 2017, 19:18:45 pm
Karta SIM wlozona do MMI nie ma tu nic do rzeczy czy to Orange, Plus czy TM. Problemem jest eSim w CAN gateway. eSIM powinien umozliwiac telefon do serwisu, podstawowe informacje w systemie. SIM wlozony do MMI to sa te wszystkie wodotryski o ktorych napisal [o_artur].
Z opisu w dokumentacji technicznej to pierwsze polaczenie (glowny uzyszkodnik :P) nastepuje po karcie eSIM. Pozniej juz eSIM to tylko SOS i iSerwis.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Czerwiec 28, 2017, 21:54:22 pm
Najnowszy software nie rozwiazuje problemu. Obecnie ponad 40 klientow tylko w jednym salonie ma problem. Rozwiazania brak. Podawany powod - przeciazenie systemow.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: mystic.pl w Czerwiec 30, 2017, 19:31:10 pm
W końcu problem został zdiagnozowany przez Audi i teoretycznie wina nie leży po ich stronie. Podpisali globalną umowę z O2 na obsługę transmisji danych dla Audi Connect właśnie z tym operatorem i niestety ich eSim nie bangla w roamingu z polską siecią Play.
Problem z wylogowywanien się z serwerów myAudi wynika z typu ustawień operatora O2, którego eSim używa Audi w sterownikach Gateway dla MMI. Jedynie użytkownicy w Polsce i Kanadzie mają z tym problemy. Wszystko działa dobrze, dopóki eSim jest zalogowany do sieci T-Mobile i Orange w PL. W chwili gdy eSim ze względu na np. zasięg przeloguje się do sieci Play PL, zrywane jest połączenie z serwerami myAudi. Problem wynika z ostatnio wprowadzonych zmian w parametrach pracy sieci Play PL. Obecnie Audi dogaduje się z O2 aby operator jak najszybciej rozwiązał problemy z transmisją danych za pośrednictwem sieci Play PL.
Na szczęście nie jest wymagana wymiana sterowników w autach.
Można to sprawdzić np wyjeżdżając za zachodnią granicę i po resecie MMI i ponownym zalogowanie połączenie powinno zostać przywrócone.


Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Lipiec 18, 2017, 21:02:36 pm
Dzisiaj nagle wszystko wrocilo. Samochod postal w garazu podziemnym i po wyjezdzie nagle moglem dodac uzytkownika i proces sie zakonczyl.
Co ciekawe ticket jest tez w Audi i oni moze tez zdalnie pomogli (walczylem przez infolinie).
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: o_artur w Lipiec 18, 2017, 21:14:05 pm
Audi nic w tej sprawie nie pomaga. Po prostu złapałeś inny nadajnik (inny niż Play, bo jak kolega wcześniej pisze, to na ich nadajnikach występują nasze problemy) i wszystko wróciło do normy. Ja użytkuję auto od końca grudnia ub. roku i 3 razy mi juz działało i 3 razy nie działało ;) Aktualnie znów działa od kilku dni po ok. 3 tyg. przerwie... To jest po prostu loteria.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: mystic.pl w Lipiec 18, 2017, 21:52:04 pm
Dzisiaj dzwoniła do mnie osoba z audi.pl, która bdb zna ten problem. Podobno uruchomili już w przeciągu kilku ostatnich dni dostęp zdalny w kilku swoich autach flotowych, w których wcześniej też im nie działało.
Wygląda na to, że być może o2 dogadało się już z Play i powoli dane na kartach o2 zaczynają działać w Play PL.
Wg info, potrzebny jest twardy reset w serwisie. U mnie na zwykłym restarcie MMI niestety nie ruszyło. W wolnej chwili podjade do aso.

BTW Czy kod z kluczyka wpisujecie ze spacją, czy obie linijki kodu razem (bez spacji) bo już nie pamiętam jak wpisywałem za 1szym razem?
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: 3er w Lipiec 18, 2017, 21:57:57 pm
Kod zawsze caly bez spacji. Email to ten z MyAudi. Za pierwszym razem przy wpisywaniu kodu wpisalem caly i byl blad. Powtarzalem trzykrotnie i zawsze to samo.
Wylogowalem sie z Audi Connect, zrobilem reset MMI, zalogowalem ponownie PINem i dalo sie wprowadzic glownego uzytkownika.
Twardy reset mozna zrobic odlaczajac akumulator na 2 godziny. 

Jednakze ja mam taka teorie, ze po zrobieniu kilku burz w 3 serwisach i na infolinii, w koncu w Audi DE / PL cos i ktos sie ruszyl. Dlatego coraz wiecej osob moze sie zarejestrowac (moich 2 znajomych tez nagle dzis dalo rade).
Dzialanie dkrylem przez przypadek naciskajac klawisz serwisu (robilem to codziennie za kazdym razem ruszajac autem) - nagle zaczelo dzwonic do Audi  :P, wiec skorzystalem z okazji.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: mystic.pl w Lipiec 18, 2017, 22:11:36 pm
Niespodzianka  ;)
Poszedłem do garażu odpaliłem auto, wcisnąłem przycisk "serwis", MMI zebrało dane o pojeździe i zaczęło łączyć z serwisem.
Wszedłem w ustawienia użytkownika głównego a tam było już zalogowane, nie musiałem nawet wprowadzać kodu ani PINu.
Dostęp zdalny wrócił w MMI Connect w iPhone  :D

Jedyne co dzisiaj robiłem po telefonie z audi.pl to zwykły restart MMI i 3 nieudane próby zalogowania jako główny.

W czwartek sprawdzę w drugim audi.
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: rafax w Sierpień 01, 2017, 16:23:21 pm
Witam serdecznie,

Dwa tygodnie temu, więc bardzo niedawno odebrałem z salonu nowe A4 z pakietem technologicznym, systemami Audi Connect i MMI.
jak to pięknie wyglądało, gdy konfigurowałem samochód. Jakie piękne były nadzieje na używanie tych systemów.
nie wiem czemu, chyba dlatego że tak po prostu powinno być, miałem nadzieję że raz dwa skonfiguruję dostępy i wszystko będzie działało jak należy.

dwa tygodnie próbuję podłączyć samochód, zalogować go w pełni do sieci, itd.
niestety bez skutku, a moja frustracja rośnie jak cholera.

Założyłem konto w myaudi (czy gdzieś system informuje że nie mogę używać adresu z komercyjnej domeny?), nabyłem dodatkową kartę SIM i podjąłem niezliczoną ilość prób. nieskutecznych.
bo choć możliwość dodania użytkownika głównego czasem się pojawia (choć głównie ta funkcja jest niedostępna), to wpisywanie danych i tak nigdzie mnie nie prowadzi.

Wiem, że pisaliście o tym wiele razy, ale czy mogę prosić o kroki - co należy zrobić w jakiej kolejności, (albo choć opinii co Waszym zdaniem szwankuje), jaki kod wpisać, bo to jest tak totalnie nieintuicyjne, że pomimo tego że całkiem ogarniam nowe technologie, to tu kompletnie nie daję rady.

mam konto w myaudi, na adres gmail
mam aplikację na iPhonie
mam umowę, choć nie rejestrowałem jej w salonie
mam włożoną dodatkową kartę sim, siec plus, ekran pokazuje że jest połączona
mam połączony telefon, działają rozmowy, muzyka śmiga przez bluetooth,
naciśnięcie przycisku serwisowego, wysyła dane, łączy się z konsultantem,
nie działają mi dostępy sieciowe, jak informacje o ruchu drogowym w nawigacji, coś ściąga, ale realnie się to nigdy nie uaktywnia,


co powinienem zrobić w kolejnych krokach - logować się w samochodzie? używać za pierwszym razem PINu z konta myaudi? kiedy dodawać głównego użytkowanika (nazwa to mail, hasło ze zdrapki - prawda?) - próbowałem to robić już milion razy i bez skutku.
reset, jeden, dwa, więcej?

bardzo Wam dziękuję za pomoc i radę!


przyzwyczajeni do systemów intuicyjnych, np. apple lub android, nie myślimy nawet że coś co jest nowością w 2017 roku i do tego wprowadzane przez tak zacną firmę jak Audi, może być gniotem pełnym błędów.
zwyczajnie widać, że producenci samochodów polegną w walce z producentami technologii. tak jak nokia nie widziała, że smartfon może zmieść ją z rynku, ani jak kodak który nie wierzył że cyfrowa fotografia to coś z ogromnym potencjałem, by kilka lat później już praktycznie nie istnieć. Myślę że za 10 lat rynek moto będzie wyglądał bardzo inaczej niż dziś. I wielu dzisiejszych producentów moto będzie sobie sama winna.
Nowe A8 z wszystkim sterowanym panelami dotykowymi, musi być jakimś koszmarem, jeśli te systemy działają jak te w moim nowiuśkim A4. 
Tytuł: Odp: MyAudi - MMi connect
Wiadomość wysłana przez: lswist w Wrzesień 22, 2017, 13:24:18 pm
W moim nowiutki Audi S3, rocznik modelowy 2018, pomimo starań Audi serwis (jakość tych starań raczej niska), kart różnych operatorów, testów w roamingu poza Polska (ale nie w Europie zachodniej) połączenie z MyAudi niestety nie działa.
Informacje jaką uzyskałem to, że Audi pracuje nad rozwiązaniem i KIEDYŚ powstanie odpowiednia poprawka.
Jednak nowy samochód odebrany nie posiada funkcjonalności za która zapłacono, co wiecej za licencje, która jest czasowa.

Czy macie jakieś inne pomysły na rozwiązanie, wszystkie z całego wątku już zostały przetestowane bez sukcesu.