Autor Wątek: DYSTANSE DO AUDI A5  (Przeczytany 18479 razy)

Offline dreadpl

• Audi'holik
  • *
  • Miasto: Warszwa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: DYSTANSE DO AUDI A5
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 17, 2012, 16:18:24 pm »
To nie dystanse poprawily Twoja trakcje tylko rozporka OMP ale tez jezeli nie zrobiles tego gora dół to zawias dostaje po dupie strasznie. To jest bezsensowne wprowadzanie ludzi w błąd, że pojedzie i za 800 zł tak poprawi swoja trakcję że będzie mistrzem zakrętów napadnie mocniej zakręt i wypierniczy w rów bo zwyczajnie opona puści.

Guests can't see images. Please login or login

Corling Łukasz Snoch
ul. Kuszników 22a lok.1

tel. 22 3 001 666
tel. 507 021 880
@ biuro@corling.pl

Polubcie nasz profil na FB, udostępnijcie znajomym.

Offline rafter

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Paweł
  • Miasto: Warszawa
  • Rocznik Auta: 2009
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 17, 2012, 16:34:33 pm »
To jest bezsensowne wprowadzanie ludzi w błąd, że pojedzie i za 800 zł tak poprawi swoja trakcję że będzie mistrzem zakrętów napadnie mocniej zakręt i wypierniczy w rów bo zwyczajnie opona puści

A to już Twoja interpretacja ,ale masz do niej prawo ,ja nic takiego nie napisałem .

Offline dreadpl

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 17, 2012, 16:41:36 pm »
Rafter w tym momencie to sie troche jak dziecko zachowujesz, na poczatku piszesz iz DYSTANSE poprawily przyczepnosc, pozniej ze w ciasnych zakretach (A TO JEST GOWNO PRAWDA), twoj tor jazdy poprawila ROZPORKA i nic wiecej.

To tak jak z moim NM ze sie nie da, a sie dało. I jakbym sie uparl to bym skatowal auto i udowodnil Ci ze wypluje 295 KM i 450 NM na seryjnej sprezarce ale auto musialoby byc zalane Elfem. A to jest auto do cywilnej jazdy i w tym momencie mozna crusowac w dlugich trasach na 95 bez problemu rowniez.

Corling Łukasz Snoch
ul. Kuszników 22a lok.1

tel. 22 3 001 666
tel. 507 021 880
@ biuro@corling.pl

Offline rafter

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Paweł
  • Miasto: Warszawa
  • Rocznik Auta: 2009
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 17, 2012, 17:03:15 pm »
Rafter w tym momencie to sie troche jak dziecko zachowujesz, na poczatku piszesz iz DYSTANSE poprawily przyczepnosc, pozniej ze w ciasnych zakretach (A TO JEST GOWNO PRAWDA), twoj tor jazdy poprawila ROZPORKA i nic wiecej.

To tak jak z moim NM ze sie nie da, a sie dało. I jakbym sie uparl to bym skatowal auto i udowodnil Ci ze wypluje 295 KM i 450 NM na seryjnej sprezarce ale auto musialoby byc zalane Elfem. A to jest auto do cywilnej jazdy i w tym momencie mozna crusowac w dlugich trasach na 95 bez problemu rowniez

Przeczytaj mój pierwszy post w tym temacie ,ja tylko i wyłącznie pisałem o trakcji na zakrętach , odczułem wyrażną poprawę po zamontowaniu dystansów i rozpórki ( montowane to było razem ) . Myślałem że wiekszą robotę zrobiły dystanse , ale oK wyprowadziłeś mnie z błędu .
Drugiej części Twojej wypowiedzi to już wogóle niezrozumiałem .
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 17:07:25 pm wysłana przez rafter »

Offline mr

• Aktywny klubowicz
  • *
    • Status GG
  • Imię: mariusz
  • Oznaczenia Silnika:: CDNC
  • Rocznik Auta: 2008
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Podlaskie
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 17, 2012, 19:49:44 pm »

Co do dystansów to wiekszy rozstaw kół zawsze poprawia zachowanie auta na zakrętach min. dlatego A5 prowadzi sie troche lepiej niz A4.

Choć audi nigdy nie będzie mistrzem zakrętów przez swoja podsterowność . (nie dotyczy R8 ale to inny napęd oraz inna bajka) .

To wymiana kompletu czyli dystanse+rozpórka+grubsze stabilizatory sprawi że auto będzie o niebo lepiej się prowadzić.

było A4 CDNC 294KM 435NM

Offline dreadpl

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 18, 2012, 01:37:18 am »
mr, A5 ma troche inaczej ustawiony środek ciężkości. Rozpórka tak jak najbardziej, grubsze stabilizatory też, ale dystans pozatym ze masakruje zawieszenie a głownie lozyska niestety nie podziele Twojej opinii.

Bardziej poprawia psychicznie niz realnie. Btw, dystanse w A5 o ile juz montuja koledzy np. za wielka woda to po to by zmiescic zacisk od duzych hamulcy. W momencie w ktorym auto miałoby miec tak cudowna trakcje dodajac po 1 cm czy 2 cm na strone, zakładam iz fabryka wypuszczala by taki zestaw za doplata w salonie. Niestety przerobilem na sobie kilka zestawow dystansow w roznych autach i nigdy nie mialy one wplywu na poprawe stabilnosci auta w pokonywaniu zakretow, nie ta bajka.

Corling Łukasz Snoch
ul. Kuszników 22a lok.1

tel. 22 3 001 666
tel. 507 021 880
@ biuro@corling.pl

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15