Autor Wątek: MyAudi - MMi connect  (Przeczytany 8415 razy)

Offline Engel

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Grzegorz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
MyAudi - MMi connect
« dnia: Luty 11, 2017, 22:18:19 pm »
Witam,
po 2 miesiącach walki udało mi się w końcu uruchomić usługę MyAudi wraz z obsługa przez tel.
Nie będę rozpisywał tutaj całej historii - generalnie duży problem był po stronie Audi  - błędy w oprogramowaniu.
Sama instrukcja - dostępna na www. jest słaba.
Wiedza konsultantów na infolinii - niestety też.

Po krótce trzeba wykonać następujące kroki:

1. Zarejestrować auto na stronie www
2. Wypełnić umowę elektroniczną - uwaga: adres mail musi być "nie komercyjny" (gmail i inne odpadają) - natomiast konto swoje konto już można zarejestrować na adres dowolny
3. Wydrukować lub zapisać z umowy pdf: Numer identyfikacyjny umowy / Contract ID
4. Udać się do salonu Audi z dokumentem tożsamości w celu zweryfikowania
5. Zarejestrować w samochodzie w systemie MMI głównego użytkownika - podając jako login swój adres email  - ten z konta - niekoniecznie z umowy jeżeli na umowie jest inny niż jako login do konta na myAudi - oraz jako klucz weryfikacyjny numer ze zdrapki przy kluczyku
6. Zainstalować aplikacje na tel. MMi Connect.
... i cieszyć się z funkcjonalności

Mam nadzieje, że będą to rozbudowywać - bo to nie tylko fajny bajer, ale też ma bardzo przydatne informacje o aucie i funkcje.

pozdr.

ps: jakby ktoś potrzebował szczegółów proszę o info.
dont worry, by happy :-))

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2017, 17:20:30 pm »
Witam,

Nie jestem wprawdzie posiadaczem A5-ki, ale najnowsza Q7 i Q5, to chyba to samo jeżeli chodzi o MMI Navigation Plus.

Nie wiem czy Twój problem będzie tożsamy z moim ale ja od kiedy pod koniec grudnia odebrałem moje Q7 (prod. 11/2016 - najnowsza wersja z przyciskiem SOS i Service na podsufitce), do dzisiaj nie jestem w stanie korzystać z pełnej funkcjonalności aplikacji MMI Connect na smartfona - nie działają funkcje wymagające dodatkowej autoryzacji (wymagające wpisania w MMI samochodu loginu + kodu ze zdrapki przy kluczykach), gdyż nie jest możliwe przeprowadzenie tej autoryzacji

Guests can't see images. Please login or login

Otóż, po wejściu w menu Zarządzaj użytkownikami Audi Connect brak jest możliwości wpisania/dodania głównego użytkownika pojazdu i kodu ze zdrapki. Z tego co wiem powinna być tam opcja Główny użytkownik > Ustaw głównego użytkownika. Niestety u mnie w tym miejscu pojawia się jedynie ekran jak na poniższym zdjęciu.

Wywołaj listę użytkowników ręcznie nic nie daje. Podobnie nic nie daje przywrócenie ustawień fabrycznych całej jednostki, czy usunięcie i ponowne dodanie pojazdu w myAudi.com. Film obrazujący problem: https://youtu.be/FCzqw1VBaQQ

Posiadam najnowszą wersję oprogramowania MMI - 0917

.

Internet mam z ORANGE, próbowałem też z PLAY. Nic to nie daje. Tak samo nic nie daje połączenie do internetu z hotspota telefonu (T-mobile).

Co ciekawe, sprawdzałem w salonie dwie inne Q7, mają dokładnie tą samą wersję oprogramowania co ja, natomiast brakująca funkcja w menu jest w nich obecna (!!!), można wpisać/dodać głównego użytkownika. Nie wiem, może u mnie też tak było ale w momencie odbioru auta od razu włożyłem kartę SIM, a dopiero dzień później zabrałem się za konfigurację tego wszystkiego. Może po włożeniu karty, kiedy auto zainicjowało połączenie z serwerami Audi, wszystko szlag trafił...?

Konto w myAudi mam oczywiście poprawnie zweryfikowane, auto dodane i podpisaną umowę. Funkcje Audi Connect w samochodzie działają poprawnie (pogoda, newsy, itp.), nie działają jedynie te, które wymagają dodatkowej autoryzacji poprzez wpisanie loginu i kodu ze zdrapki (aplikacja myAudi na smartfony). Infolinia (zgłoszenie mailowe i telefoniczne ponad miesiąc temu) każe czekać mi na nowe oprogramowanie, ale kiedy takowe się ukaże nikt nie wie. W podobnym tonie wypowiada się główny importer i dealer, od którego kupiłem auto (nowe, nie konfigurowane). Czyli nikt nic nie wie i mam sobie czekać nie wiadomo ile! Żenada...

Z góry wielkie dzięki dla Wszystkich, którzy będą w stanie mi pomóc :)
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2017, 17:38:46 pm wysłana przez o_artur »

Offline MarcinOslo

• Audi Maniak
  • *
  • Imię: Marcin
  • Miasto: Oslo
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Województwo: Europa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2017, 09:38:17 am »
Patrzac na zrzuty ekranu ze smartfona wydaje mi sie ze nie ma aktywnego polaczenia BT ,ktore jest wymagane.

Sprawdzales/porownywales wszystkie ustawienia swojego auta z tym w salonie ?

Ewentualnie mozna jeszcze sprobowac reset systemu ,jesli jeszcze tego nie robiles.
290KM ,427NM

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2017, 11:46:12 am »
BT jest oczywiście włączony i sparowany z moim telefonem, zrzuty z ekranu robiłem po prostu w domu :) Dodatkowo telefon podłączony jest do hotspota w samochodzie.

Reset systemu, czy przywrócenie go do ustawień fabrycznych nic nie daje.

Inne ustawienia w porównywanych autach były takie same lecz nie było w nich aktywnego połączenia internet. Próbowałem więc też u mnie przy wyciągniętej karcie SIM bez połączenia internet, dalej bez zmian. Nie wiem, mam jeszcze pomysł żeby do auta u dealera, w którym brakująca opcja jest obecna, włożyć aktywną kartę SIM z internetem i zobaczyć, czy opcja zniknie po zainicjowaniu połączenia danych, czy nie. Tak jak pisałem wcześniej, nie wiem czy u mnie była obecna ona po opuszczeniu fabryki, bo od razu włożyłem moją kartę, a konfigurować zacząłem dopiero na drugi dzień i wtedy zobaczyłem, że opcji brak.

UPDATE: Dzwonili od dealera, podobno jest już aktualizacja, MMI + CAN gateway i funkcja SOS. Niestety będę mógł podjechać do niego dopiero po 11 marca. Dam znać, czy się udało!
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2017, 15:15:14 pm wysłana przez o_artur »

Offline Engel

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2017, 18:22:51 pm »
Niestety.... po aktualizacji u dilera .... wróciłem dokładnie do tego momentu który pokazujesz.
Kluczowe dla działania systemu jest komunikacja auta z serwerem - i nie ma tutaj znaczenia czy i jaki masz tel... i jakie masz łącza i czy masz kartę sim w aucie czy nie - to jest oparte o połączenie, które gwarantuje Audi - a więc: jeżeli Twoje auto wybiera i łączy się z serwisem po wciśnięciu przycisku serwisowego - to jest pierwszy moment gdzie możesz cokolwiek zrobić...

U mnie już wszystko działało - ale zostałem wezwany na "akcje serwisową" aby naprawić ten problem..... i ... nie działa.

Co jest ważne: loginem jest login z myAudi a nie z umowy  (jak twierdzili na infolinii) - natomiast pin to numer ze zdrapki.

Daj znać po aktualizacji.

Ja aktualnie napisałem do importera i .... czekam

taka odpowiedź... 5 dni temu...

(...)  Szanowny Panie,

Dziękuję za kontakt. W nawiązaniu do poniższej wiadomości pragnę poinformować, że przesłaliśmy Pana zapytanie do konsultacji ze specjalistą. Prosimy o cierpliwość. Odpowiedź postaramy się przesłać jak najszybciej.

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2017, 19:18:12 pm »
Niestety moje auto nie łączy się z serwisem. Przycisk w podsufitce pozostaje nieaktywny. Łączy się natomiast z numerem alarmowym. Testowałem, wszystko działa jak należy.
Jeżeli chodzi o logowanie w MMI, to do usług ogólnych loguję się swoim loginem z myAudi + hasłem lub alternatywnie PIN-em, który wygenerowany został przy procesie dodawania samochodu do myAudi. I tu wszystko działa jak należy. Natomiast w celu zalogowania się jako główny użytkownik powinienem wpisać także swój login myAudi + 10-cyfrowy kod ze zdrapki. I tu ściana, bo nie mam tego menu... Piszesz jeszcze o jakimś loginie z umowy. Ja mam tylko ID umowy. Dodatkowego loginu tam nie widzę...
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2017, 19:25:49 pm wysłana przez o_artur »

Offline Engel

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 02, 2017, 20:09:18 pm »
no to zgłoś to. U mnie dzisiaj ruszyło. I system zaczął działać :-) Obawiam się tylko.... kolejnego wezwania do serwisu i "naprawy" :-)))

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 02, 2017, 21:23:20 pm »
Dzisiaj u mnie też niespodziewanie ruszyło, tzn. działa przycisk Service, poprawnie łączy z serwisem i przesyła położenie i dane pojazdu. Niestety nadal nie mogę zalogować się jako główny użytkownik - wprawdzie pojawiło się odpowiednie menu gdzie w ogóle mogę wpisać swój login i kod ze zdrapki, niestety za cholerę nie chce mi się zalogować. Po wpisaniu moich danych, coś tam mieli i po chwili wskakuje enigmatyczny komunikat "wystąpił błąd"...

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 03, 2017, 12:54:33 pm »
UPDATE 03.03.17

Dzisiaj rano spróbowałem jeszcze raz zalogować się jako główny użytkownik i tym razem udało się od strzału. Wszystko działa jak należy!!! :)))
Niby mam jakąś tam akcję serwisową przypisaną do samochodu ale pojadę na nią w takim układzie przy pierwszej wymianie oleju. Czy mógłyś zobaczyć tak z ciekawości jaką masz aktualną wersję oprogramowania MMI? Czy 0917?

« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2017, 14:07:49 pm wysłana przez o_artur »

Offline Engel

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2017, 22:14:42 pm »
Potwierdzam. Dokładnie tak samo. Wersja 0917 mapy 15.

Gratulacje, że działa :-)

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2017, 10:59:54 am »
Czyli mamy tą samą wersję. Mi coś mówili o aktualizacji oprogramowania w CAN Gateway a tego chyba nie widzimy w MMI. Też się cieszę, że wszystko zaczęło działać. Wydaje mi się, że główny problem mimo wszystko leży po stronie serwerów Audi, z którymi samochód z jakiś powodów gubi połączenie i wtedy klops. Mam nadzieję, że nie będę już miał z tym problemów...

Offline Engel

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2017, 18:55:04 pm »
ja również :-) A android auto odpaliłeś ?

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2017, 20:40:56 pm »
Niestety przy konfiguracji zapomniałem dodać tej opcji i teraz główkuję jak to uaktywnić. Niestety na ten moment Audi oficjalnie nie daje takiej możliwości. Podejrzewam, że jest to jedynie kwestia odblokowania w systemie tej funkcji poprzez odpowiednie zakodowanie sterownika. Tylko z tym właśnie jest problem... Pewnie za jakiś czas pojawią się nieoficjalne możliwości...

Offline Engel

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 07, 2017, 21:00:31 pm »

Offline o_artur

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 07, 2017, 22:39:11 pm »
Niestety jako standard opcja ta występuje z tego co wiem jedynie na rynku amerykańskim. U nas niestety trzeba dopłacić żeby to mieć... Trochę wstyd, powinno być to chociaż zawarte w pakiecie technologicznym, który posiadam.

Podejrzewam, że trochę się pogubili z tą opcją, bo pierwsze modele (bez SOS i Service) nie mogły mieć w ogóle tej opcji. Dopiero modele wprowadzone od 22 tygodnia 2016 r. z komputerem MIB2 mają możliwość tej opcji, lecz standartowo (bez dopłaty) zablokowaną...

« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2017, 22:46:42 pm wysłana przez o_artur »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15