Autor Wątek: MyAudi - MMi connect  (Przeczytany 39876 razy)

Offline o_artur

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 09, 2017, 13:15:56 pm »
Widzę, że Rosjanie mają już temat rozpracowany :) 10000 rubli (ok. 700 zł) i Audi Smartphone Interface (Apple CarPlay i Android Auto) zostaje uaktywniony. Warunek: MIB2.

https://www.drive2.ru/o/b/466430150884458899

Offline o_artur

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 10, 2017, 12:17:16 pm »
Temat rozpracowany. Audi zaczęło oficjalną dystrybucję pakietu doposażeniowego (kod odblokowujący) Audi Smartphone Interface (Car Play i Android Auto). Wcześniej zrobił to VW i Skoda. Oczywiście warunek to MIB2. Koszt części (prawdopodobnie karta SD z kodem/aktywatorem) to 1180 zł + robocizna. Mam już zamówione, czekam (na razie w Poznaniu brak). Jak mi zrobią, dam znać :)

Tak wygląda pakiet z VW (tam nazywa się to APP CONNECT)

Guests can't see images. Please login or login


https://shops.volkswagen.com/de_DE/web/zubehoer/p/app-connect-aktivierungsdokument-5g0054830a-10

A jak wygląda sprawa Yanosika przy równoczesnym odpaleniu Car Play? Może działać w tle i komunikaty dźwiękowe idą przez głośniki? Bo z tego co wiem aplikacja nie jest kompatybilna z Car Play ani z Android Auto.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2017, 14:22:45 pm wysłana przez o_artur »

Offline Engel

  • Aktywny klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Imię: Grzegorz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 18, 2017, 17:33:55 pm »
Janosik działa w tle na tel. - w pełnej opcji (z nawigacja) lub skróconej. Komunikaty przez głośniki.
dont worry, by happy :-))

Offline Guen

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 22, 2017, 16:20:39 pm »
Bry,

Panowie mam prośbę, może Wy mi pomożecie. Mam Audi A4 B9 Allroad z października 2016. Jak Wy wcześniej,  mam problem z brakiem możliwości ustalenia użytkownika głównego. Raz mam opcję menu do wprowadzenia tych danych (wtedy wyskakuje "błąd połączenia") albo nie mam wcale tej opcji. MyAudi konto założone, zweryfikowane, auto podłączone pinem.Zrobione od tego czasu: aktualizacja sterownika, wymiana Gate`a i wszystko bezskutecznie. Serwis rozkłada ręce nie potrafią mi pomóc a ja tracę już cierpliwość. Oprogramowanie 0678 mapy 13. Z wdzięcznością przyjmę każdą rade.

Offline o_artur

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #19 dnia: Marca 22, 2017, 20:57:22 pm »
Witamy :)

No to zaczynamy :)

Pierwsza sprawa - kolega Grzegorz i ja mamy wersję oprogramowania 0917, a mapy 15. U Ciebie jest jakby do tyłu trochę...

Guests can't see images. Please login or login


U mnie było tak, że nie miałem w ogóle tego menu od kiedy odebrałem auto. Minęły ponad 2 miesiące i pewnego dnia zaskoczyło -  pojawiło się odpowiednie menu, niestety po wpisaniu loginu i kodu ze zdrapki wyskakiwał błąd logowania. Spróbowałem ponownie dzień później, wszystko zaskoczyło od strzału i działa do dzisiaj. Serwis oczywiście mi nie pomógł, w ogóle mocno dokształcali się na moim przypadku, pierwotnie to raczej ja ich edukowałem, ostatecznie wysłali oficjalne zgłoszenie do importera, który kazał czekać na aktualizację oprogramowania. Niedawno dzwonili, że niby jest jakaś akcja serwisowa przypisana do mojego auta (coś tam z CAN-Gateway - aktualizacja softu) ale jeszcze tam nie byłem, bo zrobię to za jednym zamachem wraz z odblokowaniem Audi Smartphone Interface za kilka dni.

Problem zgłaszałem też na infolinii (wysłałem nawet maila ze zdjęciami i filmem ;)) ale ta miła Pani pomimo szczerych chęci nie była w stanie pomóc. Powiedziała, że jest świadoma problemu, którego skala jest podobno ogólnopolska a fabryka w Ingolstadt dobrze o tym wie i pracują nad rozwiązaniem...

Co powinieneś moim zdaniem zrobić:

1. Sprawdzić, czy działa przycisk Service na podsufitce
2. Zrestartować MMI i spróbować ponownie na drugi dzień (ja tak zrobiłem i zaskoczyło) https://www.youtube.com/watch?v=ywOCikv9DEA
2. Dobrze sprawdzić przy wpisywaniu twój login MyAudi i kod ze zdrapki

P.S. W sytuacji gdy nie masz opcji dodania głównego użytkownika, masz taki ekran jak ja miałem?

Guests can't see images. Please login or login


I jeszcze jedno - wiem, że to nie powinno mieć znaczenia ale wolę spytać - zakładam, że na karcie SIM masz niewyczerpany limit danych i stabilny sygnał?
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2017, 21:59:32 pm wysłana przez o_artur »

Offline Guen

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #20 dnia: Marca 22, 2017, 22:21:03 pm »
Wielkie dzięki za odpowiedź. Już tłumaczę.
Do dzisiejszego wieczoru ekran był identyczny jak Twój, czyli na początku gdzieś na chwilę wskoczyło to menu ale był błąd połączenia a później w ogóle opcja ta zniknęła i było jak na Twoim ekranie "wywołaj listę ręcznie". Po przeinstalowaniu aplikacji MyAudi na telefonie pojawił się kolejny schodek. Menu się pokazało, mogę wpisać użytkownika i hasło lecz przez prawie godzinę wyświetlał się komunikat "proszę czekać". Jako telefon mam włożoną kartę sim do slotu w samochodzie - Orange bez limitu połączeń i 16 GB danych. Połączenie LTE stabilne.

1. Przycisk w podsufitce nie reaguje w żaden sposób - więc nie działa.
2. Reset się zaraz zrobi
3. Tak login i kod z kluczyka na 100 % właściwe.

CAN-Gateway oraz aktualizacja sterownika zrobiona w serwisie w zeszłym tygodniu.

Spróbuję więc zaraz go zresetować i poczekać z kolejną próbą wprowadzenia użytkownika do jutra jak radzisz. Pytanie mam tylko czy ten reset zadziała właściwie tylko w przypadku takiej czynności jak na filmie czy mogę to zrobić z poziomu panelu w opcji przywróć fabryczne?

Offline o_artur

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #21 dnia: Marca 22, 2017, 22:39:24 pm »
Musisz zrobić jak na filmie - RESTART, przywrócenie do ustawień fabrycznych to inna sprawa. Kobieta na infolinii wyraźnie sugerowała mi RESTART, natomiast w serwisie przywracali do ustawień fabrycznych...  Ostatecznie przed tym jak zadziałało, zrobiłem RESTART. Jednak u mnie w dniu kiedy pojawiło się już brakujące menu a jeszcze nie mogłem się zalogować (wawalało błąd), przycisk SERVICE działał już poprawnie (wcześniej był nieaktywny - nie zapalała się na nim dioda i nie łączył z serwisem). Na infolinii powiedzieli mi, że właśnie ten przycisk jest oznaką, że samochód jest online i ma połączenie z serwerami Audi, w przeciwnym razie jest offline i dupa.

Nie wiem, czy aplikacja MyAudi na telefonie ma jakieś tutaj znaczenie. Próbowałem 2 auta w salonie, nówki i nie podłączając mojego telefonu prawidłowe menu było obecne. Jest jeszcze taka sprawa, o której podejrzewam że wiesz, nasze auta mają drugą, wbudowaną kartę SIM właśnie do tego połączenia, połączenia SOS i Service oraz do przesyłania bieżących danych nawigacyjnych w całej UE. Jak masz pakiet technologiczny, to masz abonament na to na 3 lata bez opłat. W innym przypadku, na 3 miechy od daty zakupu.

Ale zaraz zaraz, rozumiem, że brakujące menu pojawiło Ci się dopiero dzisiaj wieczorem? Jeżeli tak, to ja miałem dokładnie tak samo - menu się pojawiło ale nie mogłem się zalogować - wawalało błąd. Zrobiłem więc RESTART, jeszcze raz spróbowałem i dalej nic. Poszedłem więc spać, na drugi dzień koło południa spróbowałem znów się zalogować i tym razem poszło od strzału za pierwszym razem. Działa do dzisiaj :) Więc uważam, że idąc moim przykładem jutro powinno działać i u Ciebie :) Oni chyba restartują jakiś port u nich na serwerze i wtedy to zaczyna działać. Nie wiem, może się mylę...
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2017, 22:52:00 pm wysłana przez o_artur »

Offline Guen

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #22 dnia: Marca 22, 2017, 23:46:35 pm »
No i super. Konkretny przykład i odpowiedź :) może wreszcie po dwóch miesiącach walki i ja będę się cieszyć tą funkcja. A więc zrobię restart jak na filmie, jutro zobaczę czy ruszy. Tak, mam pakiet technology, wbudowaną kartę sim i licencję na 3 lata. Ale przyznam, że sposób jej działania był dla mnie do teraz nie do końca jasny. Dziękuję za oświecenie :)
Tak brakujące menu pokazało się dziś koło 21. Bardzo dziękuję za rady, teraz mam jakąś nadzieję. Napiszę jutro o rezultatach :) lub ich braku.

Offline o_artur

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #23 dnia: Marca 22, 2017, 23:54:43 pm »
No to trzymam kciuki  ;)

Offline Guen

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #24 dnia: Marca 23, 2017, 15:38:06 pm »
No niestety, dziś nie mam znów menu użytkownika. Wyskakuje "wywołaj listę ręcznie". Oczywiście bez rezultatu. Działa wszystko tylko nie zdalny dostęp. Przycisk w podsufitce nadal nie reaguje. :(

Offline Engel

  • Aktywny klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Imię: Grzegorz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #25 dnia: Marca 23, 2017, 21:00:56 pm »
Bez komunikacji auta z serwerem nie zrobisz nic. Musisz poczekać.  U mnie po "akcji serwisowej" trwało to kilka dni.
Mogę jedynie potwierdzić, że poziom wiedzy na temat systemu MMI u tzw "profesjonalistów" żenująco niski...
dont worry, by happy :-))

Offline Guen

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #26 dnia: Marca 23, 2017, 21:44:34 pm »
Udało się,
Jak pisał o_artur :) tak ni stąd ni zowąd. Choć zadziałało po drugim resecie dopiero. Dużo już wiem dzięki Wam. Przyznam tylko, że nawet nie wiem czy działa przycisk w podsufitce :) Najważniejsze, że poszło. Wielkie dzięki za pomoc i rady! Radość ma nie zna granic dzisiaj.

Offline o_artur

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi Q7 4M 3.0 TDI 272 KM
  • Imię: Artur
  • Miasto: Wrocław
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #27 dnia: Marca 23, 2017, 22:09:06 pm »
No to rewelacja!!! Wiem jak się cieszysz, zwłaszcza po kilku miesiącach frustracji ;) Szkoda tylko, że kupując auto za tyle kasy, odnoszę wrażenie, że jesteśmy trochę pozostawieni samym sobie i gdyby nie internet, to nie wiem co by było...

Offline Guen

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #28 dnia: Marca 23, 2017, 23:20:45 pm »
To prawda, jak się tyle płaci to chce się mieć wszystkie opcje dostępne bez zbędnych godzin szukania rozwiązania lub jeżdżenia po serwisach. W końcu samochód się kupuje żeby nim jeździć a nie żeby stał na serwisie. No ale na szczęście fani motoryzacji są zawzięci i zawsze znajdzie się ktoś kto rozgryzie temat :) I chwała Wam za to :)

Offline Engel

  • Aktywny klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Płeć: Mężczyzna
  • Imię: Grzegorz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: MyAudi - MMi connect
« Odpowiedź #29 dnia: Marca 24, 2017, 19:07:35 pm »
No to graty:-) Ja tez się cieszyłem.... może to taka technika.... spędzasz w aucie kilka.... kilkanaście godzin, wqrw niesamowity i .... dzięki temu coś co być może traktowałbyś jako standard przynosi tyyyle radościiii :-)
dont worry, by happy :-))

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15