Autor Wątek: Audi S5 4.2 V8 - czyszczenie nagaru  (Przeczytany 2276 razy)

Offline Silv3r

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Krzysztof
  • Oznaczenia Silnika:: 4.2l 354hp
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Dolnośląskie
Audi S5 4.2 V8 - czyszczenie nagaru
« dnia: Lipiec 12, 2017, 16:20:49 pm »
Cześć
Gdzie czysciliscie nagar w silniku i ile to trwało? Ustawiali Wam po tym np. Zaplon?

Kontaktowałem się z jedną osobą i oto jaki feedback dostałem:

"Jesli chodzi o koszt czyszczenia 4.2FSI to wynosi on około 150zł/cylinder więc kompleksowe czyszczenie będę wynosić w granicach 1200zł (w zależności od stanu osprzętu i uszczelnień. W usłudze zawiera się czyszczenie układu dolotowego, kolektora, modułów klap wirowych, przepustnic, dysz wtryskiwaczy, kanałów ssących, kierownic powietrza oraz zaworów. Przed i po czyszczeniu wykonuję logi dynamiczne z klientem na drodze i porównuję efekty w postaci ustawienia zapłonu itp. (przy mocno zabrudzonym układzie zapłon może cofać nawet do 12-13 stopni co przekłada się na kiepską kulturę pracy, wysokie spalanie oraz mocno ograniczone osiągi).
Jeśli chodzi o czas wykonania usługi to na specjalne życzenie klienta (np. jeśli ktoś przyjeżdża z dalszych zakątków Polski) jestem w stanie wykonać usługę w 1 dzień od rana do wieczora, w przypadku tego silnika potrzebuję 10-12 godzin. Jeśli ktoś jest w stanie odstawić samochód na dłużej to wtedy na normalnych zasadach są to 2 dni robocze. Wszystko jest kwestią ustalenia".

Inny mechanik twierdzi, że wystarczy rozebrać i wyczyscic wszystko....
Która wersja jest poprawna? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2017, 16:23:20 pm wysłana przez Silv3r »

Offline mk37475

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Marcin
  • Miasto: Warszawa
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Audi S5 4.2 V8 - czyszczenie nagaru
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 26, 2017, 10:04:30 am »
Z jaką firmą rozmawiałeś? Z moich ustaleń wynika, że nie trzeba adaptować zapłonów. Ja tego nie robiłem, a czyściłem swoje FSI.

Offline Silv3r

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 28, 2017, 19:42:45 pm »
Na OLX znalazłem ogłoszenie i z ciekawości zapytałem.
Mój mechanik wycenił czyszczenie na 400PLN i jeden dzien roboczy...
Po wakacjach skorzystam :)

Wysłane z mojego bla bla bla przy użyciu Tapatalk

Offline brony777

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2017, 10:58:38 am »
Haj dołączam się do tematu ja napisałem zapytanie do gościa z ogłoszenia https://www.olx.pl/oferta/czyszczenie-z-nagaru-ukladow-dolotowych-fsi-tfsi-tsi-diagnostyka-vag-CID619-IDeW4lD.html

tak mi odpisał:
Witam serdecznie.
Jeśli chodzi o koszt czyszczenia 4.2FSI jest to 150zł/cylinder więc kompleksowe czyszczenie będę wynosić w granicach 1200zł (w zależności od stanu osprzętu i uszczelnień). W usłudze zawiera się czyszczenie układu dolotowego, kolektora, modułów klap wirowych, przepustnic, dysz wtryskiwaczy, kanałów ssących, kierownic powietrza oraz zaworów. Przed i po czyszczeniu wykonuję logi dynamiczne z klientem na drodze i porównuję efekty w postaci ustawienia zapłonu itp. (przy mocno zabrudzonym układzie zapłon może cofać nawet do 12-13 stopni co przekłada się na kiepską kulturę pracy, wysokie spalanie oraz mocno ograniczone osiągi).
Gdyby było więcej pytań to zapraszam serdecznie pod telefon 668222594, odpowiem i rozwieję wszystkie wątpliwości ponieważ pracując z tymi silnikami na co dzień mogę później wiele doradzić.

Czy ktoś korzystał z tej usługi? Może ktoś może polecić lub odradzić?

Offline lukaszf

• Początkujący
  • *
  • Imię: Łukasz
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: 4.2 V8 FSI
  • Rocznik Auta: 2008
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 16, 2017, 21:26:53 pm »
Cześć,

Tez do niego pisałem - odpowiedz podobna, nie dopytalem jedynie czy demontuje do tego kolektor bo ponoć bez tego resztki zostają w środku, a następnie trafiają do komory spalania.

Offline brony777

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2017, 09:24:53 am »
A może ktoś korzystał z tej usługi ? http://www.czyszczeniezaworow.pl/

Offline Silv3r

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 27, 2018, 22:11:32 pm »
Nieco z innej beczki, czy stosujecie dodatku do paliwa jak np. Pseudo czyszczace uklad paliwowy/wtryskiwacze?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Offline brony777

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2018, 08:45:49 am »
Ja nie stosuję natomiast jak rozmawiałem z Panem Adamem ze Sportmile zalecał stosowanie PB98 o czyszczeniu powiedział tyle że mechanicznego użycia nic nie wyczyści nagaru trzeba to po prostu robić co ok 50-60 tyś.

Offline maxio88

• Początkujący
  • *
  • Miasto: Wrocław
  • Oznaczenia Silnika:: 4.2FSI CAUA
  • Rocznik Auta: 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 15, 2019, 13:53:14 pm »
Pozwolę sobie odkopać temat, bo specjalnie zarejestrowałem się na forum, aby podzielić się z wami swoimi doświadczeniami :)

Otóż tak jak koledzy wyżej od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem czyszczenia nagaru w swoim S5. Sporo się na ten temat naczytałem na polskich i angielskich stronach więc stwierdziłem, że skoro już kupiłem auto z tym silnikiem to trzeba to będzie zrobić.
Przeglądając ogłoszenia na stronach wyskoczyło mi właśnie to ogłoszenie, o którym wspomnieliście:
https://www.olx.pl/oferta/czyszczenie-z-nagaru-ukladow-dolotowych-fsi-tfsi-tsi-diagnostyka-vag-CID619-IDeW4lD.html

Poczytałem trochę i zrobiłem małe rozeznanie, okazało się, że to ta sama osoba, która np. na forum Seata Leona ma bardzo dobre opinie więc stwierdziłem, że zaryzykuję i skorzystam z usługi.
Zobaczcie jak to wszystko wyglądało u mnie (2008 rok, 146 000km, krajowy przebieg):
Guests can't see images. Please login or login

A tak po czyszczeniu:

Zostały wyczyszczone kanały w głowicy, zawory, blaszki z kanałów, przepustnica, wtryski, kolektor czyli ogólnie wszystko co się nadawało do czyszczenia. Usługa trwała łącznie około 8 godzin, wraz z jazdami próbnymi. Z tego co wiem do silnika nic niepożądanego się nie dostaje, bo gdy zawory są zamknięte to szczelnie przylegają i nic tam nie wpada do środka, a po czyszczeniu wszystkie syfy są odsysane.
Zostało to zrobione naprawdę porządnie, przed i po czyszczeniu dostałem masę fotek z prac. Robiliśmy też sprawdzenie silnika na drodze i miałem do wglądu wszystkie parametry. Byłem naprawdę w szoku rzetelnością i podejściem do klienta, bo gość naprawdę zna się na rzeczy i świetnie ogarnia temat plus ma do tego odpowiedni sprzęt, a to jest bardzo istotne. Wszystko było tak odpicowane, że z wyczyszczonych podzespołów można było jeść...
Ogólnie 1200zł za taką usługę to się może wydawać niektórym dużo, ale ja uważam, że to chyba najlepiej wydane pieniądze na ten samochód. Silnik mega odżył, czuć ogromną różnicę względem tego co było wcześniej. Byłem tak zadowolony, że 2 tygodnie później przytargałem Golfa V 2.0TFSI mojej żony na taki serwis, a dodam, że blisko nie mam, bo z Wrocławia jakieś 350km. Zresztą znajomy, który ma RS4 też był u niego i może potwierdzić moje słowa.

Ogólnie jeśli ktokolwiek się zastanawia to mogę z czystym sumieniem polecić, nie żałuję ani złotówki, bo tu już nawet nie chodzi o samo czyszczenie, a o fakt jakie gość ma pojęcie na ten temat i jak podchodzi do klienta.
Trochę się rozpisałem, ale mam nadzieję, że jeśli ktoś się zastanawia to przynajmniej rozwiałem jego wątpliwości :)
Pozdrawiam

Offline brony777

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 15, 2019, 14:13:18 pm »
Super to od razu wygląda po takim czyszczeniu ja też wszystko wyczyściłem ostatnio ale u kogoś innego i dodatkowo jeszcze wtryski wrzucone były do myjki ultradźwiękowej różnica jest kolosalna :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15