Autor Wątek: jak to z tą skrzynia bo juz nic nie rozumiem s-tronic multtronic ?  (Przeczytany 1713 razy)

Offline azyl14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miasto: Gdynia/Bydgoszcz
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Pomorskie

Ogoolnie witam wszystkich :) Dzis zakupilem a5 2.7tdi. Powiem szczerze troche spontaniczna decyzja ( bylem juz pewien na merc w204 ), więć za dużo nie wiem. Auto ma naped na przód. Czy to znaczy ze mam skrzynie bezstopniową czy dwusprzęgłową  ? Zapewnial mnie sprzedawca  ze to dwusprzęgłowa, klasyczna? Dodam ze  widze jak przezuca biegi, w sensie obroty spadają. Jak przechodze na tryb D to wyswietla D. Jak wajche przesune w prawo to mam manual i wtedy jmam tak od  D1 do D8. Jak zmienie na tryb S to mi sie wyswietlaja biegu ale Mx , gdzie x z przedzialy 1-7 albo 1-8 (nie pamietam). Dodam ze auto mi trzyma na niskich obrotach jak jade w normalnym trybie D.

Pozdrawiam,
Krzychu

RF300691

  • Gość
Odp: jak to z tą skrzynia bo juz nic nie rozumiem s-tronic multtronic ?
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 25, 2018, 17:14:17 pm »
Masz skrzynię bezstopniową CVT, czyli multitronick. Jeździ się tym jak tramwajem, trzeba się przyzwyczaić.

Offline azyl14

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Miasto: Gdynia/Bydgoszcz
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Pomorskie
Odp: jak to z tą skrzynia bo juz nic nie rozumiem s-tronic multtronic ?
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 25, 2018, 21:12:52 pm »
dzieki tak to prawda. Pytanie. Czy obroty na ktorych on trzyma sie ustala ? BO mi jakos  trzyma okolo 1200. Mam wrazenie ze troche za malo

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15