Autor Wątek: Kupuję Audi A5 3.0 TDI - Proszę o pomoc  (Przeczytany 3105 razy)

Offline Dawid100694

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Dawid
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Świętokrzyskie
Kupuję Audi A5 3.0 TDI - Proszę o pomoc
« dnia: Maj 09, 2018, 20:35:13 pm »
Witam, jestem nowy na forum przymierzam się do kupna Audi A5 3.0 TDI. Mój budżet to 12 -13 k Euro + ewentualna akcyza bo również szukam na niemieckich stronach.
Moje wymagania to : koniecznie 3.0 TDI tiptronic + quatro (super gdyby było w s-line ) oczywiście full skóry lub pół skóry. Rok 2010 w górę. Kolor czarny lub biały. Ważne, aby był dobrze utrzymany bez przygód w przeszłości z niskim przebiegiem. Co do nawigacji to nie znam się na tym. Liczę, że ktoś mi podpowie z jaką szukać. Na co ma zwracać uwagę kupując A5 ?
Znalazłem dwa modele jeden w sedanie drugi w coupe. Jestem za sedanem, ale jeśli znajdzie się coś godnego uwagi w coupe w przyzwoitej cenie to rozważę tą ofertę. Może ktoś z forumowiczów ma godny polecenia egzemplarz?
Proszę o wyrozumiałość i pomoc :)

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-okazja-super-auto-sprzedam-stan-idealny-kupiony-u-salonie-w-kraju-ID6ySkdh.html
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-audi-a5-sportback-black-edition-s-line-xenon-full-opcja-ID6zSt02.html

Offline PatrickU

• Nowy klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Kupuję Audi A5 3.0 TDI - Proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2018, 14:08:17 pm »
80 tysięcy za przedliftową A5 w coupejce. Czy Pan Bóg Cię opuścił?

Offline Sincere

• Audi Maniak
  • *
  • Poprzednio: BMW E90 320d 2007
  • Imię: Bartek
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI CCWA
  • Rocznik Auta: 2010
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2018, 15:02:14 pm »
@PatrickU przecież w Gubinie i Płocku są 2010 3.0 "na fullu"że 120tkm przebiegu po 40 sprowadzone już po opłatach i akcyzie. 40 zostaje w skarpecie ☺️😁 po co przeplacać.

Potem jak będziesz to sprzedawał po miesiącu jazdy za 35 do negocjacji z powodów finansowych (tzn braku finansów na naprawy) to można napisać, że "pierwszy właściciel w kraju"! I już to czyni auto "igiełką" i wszyscy piszą "przecież po tyle chodzą przedliftowe 2010 3.0 "na fullu".

Pytanie co z poważnymi zadbanymi i mocno doinwestowanymi egzemplarzami tych aut za 65-75 z polskiego salonu?

Tak poważnie to pierwsze ogłoszenie wydaje się pewniejsze od tego drugiego sportbacka.
Warto sprawdzić i jak pasuje to brać.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2018, 15:18:19 pm wysłana przez Sincere »

Offline PatrickU

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2018, 17:46:23 pm »
Za 35 tysięcy to kolega będzie wystawiał tego szczura za 2 lata jak będzie zmieniał samochód. Poczekaj te 2 lata zanim zaczną sprowadzać poleasingowe A5 8W. Audi A5 8T będzie miało wtedy tylko 13 lat. Zobaczysz co się będzie działo z cenami.

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 10, 2018, 17:55:42 pm »
Mi najlepiej przypadło do gustu pierwsze ogłoszenie. Jest bardzo bogato wyposażona. Ma żadko spotykany w a-piątkach czujnik martwego pola, el. roleta na tylną szybę. Ktoś wyposażył to auto po sam dach.

Sportback jest dobrze wyposażony, ale brakuje mu choćby nagłośnienia B&O i nie ma pakietu wew. s-line.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2007
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2018, 02:56:25 am »
z takim budżetem to szukaj tylko z silnikiem 3.0TDI bedziesz bardzo zadowolony

Offline Dawid100694

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 11, 2018, 21:26:29 pm »
Ogólnie to nie ma w czym przebierać, mało jest sensownych ogłoszeń. A co do ceny to nie ma tanich A5 2010 w górę.... Jak są to jakieś ulepy z dwóch.
@PatrickU znajdź mi pierwszą lepszą która jest dobrze wyposażona oraz stan adekwatny do ceny. Niestety nie ma takich samochodów w Polsce. Mało jest A5 z silnikiem 3.0 na full wypasie.
@GRAF tak tak szukam tylko 3.0 TDI :)

Offline Gamboa

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
  • Imię: Grzesiek
  • Miasto: Pilzno
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2018, 22:17:44 pm »
ja nie wiem co ty szukasz, ja nic nie moge znaleźć  z rocznika 2010 od kwoty 16tys eur i teraz znalazłem 2 egzemplarze full wypas 2011 za 22tys i sie nad nimi zastanawiam, takze ci życze powodzenia szukania czegoś za 13tys...

Offline edraven

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Krzysztof
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2010
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2018, 14:30:48 pm »
Pytanie do kupujacych. Czy Polski salon jest dla was atutem? Mam 3.0 sportback 2010 na dobrym wypasie z Polski ale nie na sprzedaż ale zastanawiam się jak ją cenić za rok czy dwa. ;)

Offline Dawid100694

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2018, 15:03:15 pm »
ja nie wiem co ty szukasz, ja nic nie moge znaleźć  z rocznika 2010 od kwoty 16tys eur i teraz znalazłem 2 egzemplarze full wypas 2011 za 22tys i sie nad nimi zastanawiam, takze ci życze powodzenia szukania czegoś za 13tys...

Wiesz ja nie wydam 22k euro za auto które ma 7 lat... Bo moim zdaniem to kosmiczna cena szczególnie w moim przypadku gdzie jeszcze nie pracuję, bo jestem na 2 stopniu studiów. A po drugie nie będę trzymał dłużej auta niż 2-3 lata.

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2018, 17:59:43 pm »
Pytanie do kupujacych. Czy Polski salon jest dla was atutem? Mam 3.0 sportback 2010 na dobrym wypasie z Polski ale nie na sprzedaż ale zastanawiam się jak ją cenić za rok czy dwa. ;)

Dla mnie nie jest atutem auto ma przebieg po polskich drogach = 2-3x przebieg po drogach niemieckich na niemieckim paliwie
oczywiscie w porownaniu do oferty Zenka laweciarza to oczywiscie jest duzy atut ale teraz kazdy moze kupic auto na mobile.de czy autoscout24.ch prosto od Niemca czy Szwajcara i bedzie mial top stan. Ja tak kupilem i jak wsiadlem 1 raz to czułem sie jak bym z Salonu nowka wyjechal mimo ze A5 mialo 7 lat i 166tys km.

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2018, 18:02:42 pm »

Wiesz ja nie wydam 22k euro za auto które ma 7 lat... Bo moim zdaniem to kosmiczna cena szczególnie w moim przypadku gdzie jeszcze nie pracuję, bo jestem na 2 stopniu studiów. A po drugie nie będę trzymał dłużej auta niż 2-3 lata.

Zaden Niemiec ci dobrego auta nie odda wszystkie okazje to sa mniej lub bradziej zajechane trupy które skupuja laweciarze z Europy wschodniej i potem wystawiaja Mega Okazje na alledrogo i łotomoto ... a potem kliencji ropoczynaja tułaczkę po mechanikach ;D
Jak chcesz dobre auto musisz zapłacic moze dla ciebie 22k Euro to sporo ale zrozum dla Niemca Austriaka czy Szwajcara to jak 22tys PLN

Offline GRAF

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 14, 2018, 18:05:50 pm »
Pytanie co z poważnymi zadbanymi i mocno doinwestowanymi egzemplarzami tych aut za 65-75 z polskiego salonu?
jest bardzo malo klientów na takie pojazdy bo.... u nas klasa srednia nie istnieje i albo sie szuka auta do 30k albo bierze nowke w leasing

a z ciekawosci porownalem cene nowego RS5 w salonie i u nas jest prawie 2x droże niz w salonie w USA - co za patologia

Offline PatrickU

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 14, 2018, 20:40:59 pm »

Nie widzę sensu wydawać 80 000zł na pojazd z 2010 tylko dlatego że to 3.0 diesel jeśli za mniejszą cenę mogę mieć po lekkiej przygodzie 2016 z USA z przebiegiem 100 000 mniejszym. Różnica w spalaniu zatrze się wraz z kosztami eksploatacji i przy ewentualnej odsprzedaży. Oczywiście nie mówimy o sportbackach.

Offline Gamboa

• Nowy klubowicz
  • *
    • Status GG
  • Imię: Grzesiek
  • Miasto: Pilzno
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Województwo: Podkarpackie
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 15, 2018, 00:14:53 am »

Nie widzę sensu wydawać 80 000zł na pojazd z 2010 tylko dlatego że to 3.0 diesel jeśli za mniejszą cenę mogę mieć po lekkiej przygodzie 2016 z USA z przebiegiem 100 000 mniejszym. Różnica w spalaniu zatrze się wraz z kosztami eksploatacji i przy ewentualnej odsprzedaży. Oczywiście nie mówimy o sportbackach.

tak mówimy o sportbackach, tyle że to auto to od 1 właściela, na full wypasie z przebiegiem 67k km, opony tylko do wymiany bo od nowości te same...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15