Autor Wątek: Termostat ?? czujnik ? 2.0 tdi CAHA  (Przeczytany 451 razy)

Offline Lukasz87

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Łukasz
  • Miasto: Świdnik
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDI 170KM CAHA
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Lubelskie
Termostat ?? czujnik ? 2.0 tdi CAHA
« dnia: Sierpień 23, 2018, 12:44:10 pm »
Dużo tematów jest o niedogrzewaniu silnika podczas minusowych temperatur, teraz mamy po ok 30 stopni od jakiegoś czasu a wskaźnik temp w moim a5 świruje, od jakiegoś czasu zaczął nie dogrzewać silnika, wskakiwał do prawie 90 i dalej nic. Parę dni temu wskazówka temperatury już całkowicie zgłupiała np temp ok 80 zwalniam na światłach i widzę jak sobie spada na 70, zdarza się też że wskoczy na 90 ale po jakimś czasie spadnie nawet podczas jazdy bez zatrzymywania się. Ostatnio z 80 spadło mi do zera podczas jazdy a gdy zatrzymałem się przed garażem wzrosła znowu do ok 70... Czy tutaj termostat jest walnięty czy czujnik ? bo ogólnie temperatura dojdzie do 90 ale albo zaraz spadnie albo zeświruje i wskazówka pokaże co będzie chciała. Oczywiście wszystkie sytuacje podczas temp na zewnątrz ok 20-30 stopni z włączoną klimą zazwyczaj.

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Termostat ?? czujnik ? 2.0 tdi CAHA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 23, 2018, 15:47:32 pm »
Z tego co napisałeś, wychodzi że walnięty czujnik temperatury. Podepnij auto pod komputer, powinno pokazać błąd.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline Lukasz87

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Łukasz
  • Miasto: Świdnik
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDI 170KM CAHA
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Lubelskie
Odp: Termostat ?? czujnik ? 2.0 tdi CAHA
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2018, 20:43:45 pm »
Dobra padło na termostat i jednak on idzie do wymiany, po podłączeniu do kompa elektronika pokazuje to samo co wskazówka więc czujnik jest ok, w najbliższym czasie będzie wymieniony. Do tego zwróciłem uwagę na hałasującą którąś z rolek pod maską, pasek i rolki zostały spryskane czymś na bazie benzyny w sprayu i diagnoza padła na rolkę a raczej pompę wody że ona właśnie delikatnie się odzywa, mechanik nie kazał tego wymieniać bo ani nie piszczy ani nie wydaje innych niepokojących odgłosów pompa. Poczekamy jak coś będzie się głośniej działo to wtedy pewnie wymiana, a pompę wody można regenerować czy wymienić samą rolkę bo jestem w temacie trochę zielony :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15