Autor Wątek: Aktualizacja SOFT'u  (Przeczytany 423 razy)

Offline Grimek

• Początkujący
  • *
  • Imię: Adrian
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: CABD
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Mazowieckie
Aktualizacja SOFT'u
« dnia: Czerwiec 09, 2018, 13:25:12 pm »
Witam, jestem nowy na forum - więc z góry przepraszam za wszystkie możliwe błędy.

Chciałbym się dowiedzieć co nieco o aktualizacji softu. Mam wersje 5170 więc z tego co się orientuje wystarczy mi 3 płyta CD z wersja 5570(czy się mylę?).

Wszędzie czytałem że trzeba to zrobić na zapłonie i właśnie tutaj pojawia się mały problem(chociaż możliwe że sam go wymyśliłem).
W moim przypadku wygląda to tak że mam 'magiczny przycisk', który 'włącza' mi zapłon.
Tzn. Zapłon jest odcinany automatycznie po kilku minutach i ten przycisk umożliwia mi uruchomienie zapłonu - czyli uruchomienie silnika(ja nigdy nie wyłączam zapłonu - on sam się wyłącza).
(Bez wciśnięcia tego 'guziczka' świecą się niektóre kontrolki i samochód nie chce się uruchomić - dlatego myślę że to odcięcie zapłonu)
Zauważyłem również że jak kluczyk znajduje się w stacyjce jakiś czas - na zapłonie lub po prostu, to wyłącza mi się radio(i muszę ponownie wyjąć i wsadzić kluczyk).
Mam nadzieje że do tego momentu wszystko jest zrozumiałe. Teraz mam kilka pytań.
1. Czy możliwe że podczas aktualizacji, z powodu tego 'magicznego guziczka' zostanie ona przerwana?
2. Czy można zrobić aktualizacje na uruchomionym silniku?
3. Czy możliwe że po aktualizacji będę mieć problemy z radiem i z czego to wynika?

Offline flauros

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Mk
  • Miasto: KRAKOW
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI 245
  • Rocznik Auta: 2014
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Aktualizacja SOFT'u
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 09, 2018, 14:24:34 pm »
Opisałem proces aktualizacji softu w ramach aktualizacji nawigacji (nie potrzebujesz zadnych plyt, wszystko mozna pobrac z netu). Trzeba się też dopasować do wersji auta i nawigacji.

Wszędzie zalecane jest uruchomienie silnika od początku do końca procedury.

Jak coś zle zrobisz to wszystko jest możliwe, np. można nawet zablokować mmi jak ktos sie bardzo postara. 

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2018, 14:37:29 pm wysłana przez flauros »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15