Autor Wątek: A5 Sportback 2.0 TFSI 2009  (Przeczytany 1159 razy)

Offline km77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Dolnośląskie
A5 Sportback 2.0 TFSI 2009
« dnia: Czerwca 25, 2018, 15:00:30 pm »
Dzień dobry

Wpadła mi w oko taka oferta:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-s-line-2-0-tfsi-211-km-quattro-stan-bdb-ksiazka-serwisowa-ID6zkvXc.html

Opis bardzo skromny, ale nie pasuje mi w nim info o napędzie na przód, bo na zdjęciach wnętrza widać oznaczenie quatro. Czy poza tym "szczegółem", bardziej doświadczeni Użytkownicy widzą w ogłoszeniu, zdjęciach coś szczególnego na co trzeba zwrócić uwagę ?

Czy w tym samochodzie skrzynia to s-tronic czy tiptronic (rozumiem, że jeżeli quatro to nie będzie multitronica)?

Pozdrawiam!

RF300691

  • Gość
Odp: A5 Sportback 2.0 TFSI 2009
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 25, 2018, 18:12:32 pm »
Pewnie błąd w opisie, raczej quattro jest. Skrzynia to s-tronic z napędem q. Zadzwoń do właściciela i dopytaj o to.

Offline km77

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: A5 Sportback 2.0 TFSI 2009
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 26, 2018, 12:03:43 pm »
Z tym opisem, to się domyślam i napisałem o tym, aby zaznaczyć, że to widzę. Natomiast doświadczeni użytkownicy tych aut być może już na pierwszy rzut oka widzą coś, co szczególnie należałoby sprawdzić.

Oczywiście, że najprościej jest zadzwonić i zapytać, ale ponieważ nie miałem do tej pory do czynienia z tymi samochodami i jestem zupełnie zielony, to prawdę mówiąc nie bardzo wiem na co przede wszystkim zwracać uwagę i o co pytać.

Z tego co czytałem: silnik 2.0 TFSI 2009 - możliwa tzw. wada olejowa. Czy da się (jak) sprawdzić tę sprawę przed zakupem? Czy ta wada może występuje "od razu" czy może ujawnić się w dowolnej chwili? Czy 9-letnie auto mogło jeździć cały czas z tą wadą czy raczej spodziewać się, że ten egzemplarz jej nie miał lub została już naprawiona w trakcie eksploatacji.

 

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15