Autor Wątek: Kolizja, naprawa z OC sprawcy, proszę o porady  (Przeczytany 609 razy)

Offline Shakar

• Nowy klubowicz
  • *
  • Miasto: Szczecin
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
Kolizja, naprawa z OC sprawcy, proszę o porady
« dnia: Lipiec 03, 2018, 00:14:50 am »
  Witam serdecznie, miałem te nieszczęście, że uczestniczyłem niedawno w kolizji, sprawca ustalony, w skrócie uszkodzeniu uległo:
-przedni zderzak,
-maska,
-tylni zderzak,
-klapa bagażnika,
-lampa tył,
-błotnik
  Tyle wyszło po pierwszych oględzinach przez rzeczoznawcę, reszta pewnie wyjdzie po demontażu tyłu. Zdecydowałem się na naprawę bezgotówkową w ASO, mimo namowy ubezpieczalni, która nalegała, żebym zrobił to w "ich" warsztacie. Na dniach będę miał już kosztorys, po czym jak ustaliłem z serwisem, transportuje samochód do nich, gdzie już zaczynają działać.
Przyznam, że pierwszy raz mam taką sytuację i mam trochę obaw. Zaznajomiłem się z opiniami na zbliżony temat (dodam, że niesprecyzowanymi, dotyczących również ubezpieczenia AC, jak i samochodów w granicach około 10 tys. zł) Jedni uważają, że po wstawieniu do serwisu już mnie nic nie interesuje tak na prawdę, drudzy piszą, że ubezpieczalnia najprawdopodobniej będzie odwalać akcję typu: zaniżanie kosztów napraw, niezaakceptowanie wysokich stawek ASO itd. Teraz zwracam się do bardziej doświadczonych kolegów, czy miał ktoś podobną sytuację i jak to będzie wyglądać w praniu, oraz jak się zachować, gdy zaczną coś kręcić? Dodam jeszcze, że patrząc po historii samochodu uszkodzeniu uległy części oryginalne, wymieniana była tylko przednia szyba w ASO (jeszcze na gwarancji).
Z góry dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam.

Offline jaczek7

• Audi Maniak
  • *
    • Status GG
  • Miasto: Pabianice
  • Oznaczenia Silnika:: X3
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inny
  • Województwo: Łódzkie
Odp: Kolizja, naprawa z OC sprawcy, proszę o porady
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2018, 07:38:41 am »
Wstawiasz do ASO, dostajesz auto zastępcze ( jęsli jeszcze go nie masz a powinieneś mies podstawione od dnia kolizji ) i teoretycznie nic cię nie powinno interesować
A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV,   GLK --> X3

Offline Peecer

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Robert
  • Miasto: Toruń
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 V6 TDI 176 kW
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2018, 12:27:45 pm »
Miałem sytuacje gdzie wjechano mnie w tył auta. Auto było 5-cio letnie. Jeszcze na gwarancji. Nawet nie myślałem inaczej jak tylko ASO gdyż było serwisowane cały czas. Sprawca był ubezpieczony w AXA i tu zaczęły się schody .....
AXA nie uznało wpierw kosztów naprawy - po czym jak już zostali uświadomieni - nakazali mi jako poszkodowanemu zwrócić 20% kosztów, tytułem potrącenia kosztów amortyzacyjnych części podlegających zużyciu...... np. układ wydechowy.
Trwało to 8 miesięcy ale przegrali. Wiec pilnuj i nie odpuszczaj gdy robisz na częściach nowych z ASO bo można się zdziwić. Nie chce tu pisać elaboratow ale trzeba uważać na zagrania ubezpieczycieli.
Zawsze jest ktoś taki jak Rzecznik Nadzoru Finansowego, który w jakiś tam stopniu pilnuje porządku. I tu przyznaje mi ogromnie pomógł......
Pisz co i jak to wspólnymi pomysłami więcej zdziałamy .....

Offline Shakar

• Nowy klubowicz
  • *
  • Miasto: Szczecin
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2018, 18:28:51 pm »
Auto nie jest na gwarancji, wiadomo 2010 rok, do tego sprawca i ja mamy tego samego ubezpieczyciela, na nieszczęście właśnie tego, którego wymieniłeś. Jeżeli chodzi o auto zastępcze to dostałem już w ten sam dzień, jednak poinformowali mnie, że będą je dla mnie wynajmować na podstawie ich "zasadnego czasu naprawy", a nie czasu naprawy warsztatu X.
W ASO natomiast, miła Pani (nie znając w ogóle mojej sprawy), poinformowała mnie, że czas oczekiwania na samochód zastępczy to 2 miesiące...
Naprawę wycenili na 24 tysiące razem z VAT, kosztorys dostałem dosłownie przed godziną, tak więc dzisiaj już więcej się niczego nie dowiem.
Dodatkowo z wyceny wynika, że w większości części do 150 zł to zamienniki, reszta oryginały, oprócz pokrywy silnika, która też widnieje jako zamiennik.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2018, 18:57:50 pm wysłana przez Shakar »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15