Autor Wątek: DIY - klimatyzacja schowka  (Przeczytany 586 razy)

Offline Driven22

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Grzesiek
  • Oznaczenia Silnika:: 1,8 TSI 177 KM
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Mazowieckie
DIY - klimatyzacja schowka
« dnia: Lipiec 29, 2018, 12:15:29 pm »
Wiele A5 nie ma w wyposażeniu klimatyzowanego schowka (dziwna oszczędność). Po ostatniej wizycie na mazurach gdzie dziecko chciało się czegoś napić sięgnąłem po butelkę napoju a tam "zupa" - upały ponad 30 stopni. Zaraz po powrocie mail do ASO- zamawiam części montuje.
Montaż zajmuje jakieś 15-20 minut nie spiesząc się. Zamawiamy tylko dwie części (koszt 94 zł w ASO bez rabatów):
Guests can't see images. Please login or login

Następnie odkręcamy schowek - zaczynamy od zdjęcia zaślepki bezpieczników gdzie jest jedna z 6 śrub 8-ek trzymająca schowek :

]

Następnie zabieramy się za odkręcenie 3 śrub w górnej części schowka:

Potem dwie od spodu schowka i mamy już go w ręku:

Delikatnie go opuszczamy - on może trzymać się jeszcze (czymś w rodzaju haczyka) przy tunelu środkowym - dociskamy lekko schowek w stronę silnika i ten haczyk puszcza.
Tak wygląda wyjęty schowek:

Za nim znajduje się zaślepiony otwór zatyczką (przygotowanie pod montaż klimatyzacji schowka):

Przekręcając w lewo wychodzi zaślepka:

Wkładamy w to miejsce wężyk w takiej pozycji jak na zdjęciu:

Potem przekręcamy w prawo do takiej pozycji i już jest zablokowany:

Jak widzicie są trzy "wąsy" które wciskamy w przygotowane fabryczne zatrzaski stabilizujące i trzymające wężyk

Ta część za nami i zajmuje jakieś 5 minut max.  Teraz trzeba pokombinować - miałem problem z oznaczeniem miejsca gdzie muszę wyciąć otwór w schowku. najpierw kombinowałem z mierzeniem od dolnych mocowań schowka i wychodziło mniej więcej 15,5 cm o lewego dolnego mocowania i około 8 cm o dołu schowka:

Ale okazało się  że jest znacznie prostszy sposób. Po zamocowaniu schowka kiedy już mamy tą rurkę zamocowaną  odbija się dokładnie ślad tej widocznej na zdjęciu gąbeczki rurki. Wtedy bez problemu mamy miejsce wiercenia. Ja wywierciłem najpierw małym wiertnikiem chyba 6 tką żeby mieć pewność że to właściwie miejsce. Bierzemy rozwiertak sprawdzamy jakiej średnicy musimy mieć otworek (niestety nie zrobiłem zdjęcia - chodzi o ten otwór widoczny po przekręceniu regulacji widocznej na zdjęciu:

I już prawie koniec. Teraz mamy dwie wersje dokończenia montażu. Łatwiejsza to usuwamy zatrzaski które pierwotnie miały trzymać pokrętło w schowku i je po prostu wklejamy w taki sposób żeby można było go przekręcać.

Druga trochę trudniejsza opcja (ale bez przesady max kilka minut roboty ) robimy otwory pod zatrzaski. Ja przyłożyłem to pokrętło od zewnętrznej strony schowka, zaznaczyłem pozycje zatrzasków. Wywierciłem pod nie otworki oraz rozwiertakiem pod ten poziomy wypust żeby wszystko ładnie wskoczyło. Przy wierceniu pod zatrzaski liczy się zewnętrzy obrys aby pokrętło ciasno siedziało w obudowie schowka. Nie ma większego znaczenia jak wytniecie otwór pomiędzy zatrzaskami bo ani tego nie widać ani nie odpowiada to za trzymanie się pokrętła. Po prostu robić to stopniowo i sprawdzać czy już wskoczyło czy trzeba coś jeszcze podciąć.
Ja wyciąłem taki kształt jak oznaczony czerwoną linią

Cała filozofia.

Klik i po robocie.
Nie wiem jak długo będą zdjęcia na tym serwerze- więc prośba do admina o ich przerzucenie albo info gdzie to można zrobić. Brakuje tu serwera forumowego żeby wrzucać tego typu mody.
Pozdrawiam Grzesiek

« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2018, 12:27:45 pm wysłana przez Driven22 »

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: DIY - klimatyzacja schowka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 29, 2018, 13:04:10 pm »
Super, że chciało ci się to udokumentować. Zrobię też to u siebie ;)
a3 8P >>> a5 8T...

Offline Driven22

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Grzesiek
  • Oznaczenia Silnika:: 1,8 TSI 177 KM
  • Rocznik Auta: 2016
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: DIY - klimatyzacja schowka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 29, 2018, 13:23:29 pm »
Prosty, tani i przydatny mod - zwłaszcza jak się jedzie gdzieś na wakacje. Chciałbym dołożyć kamerę cofania - też bym cyknął parę fotek- ale widzę parę problemów przy montażu i nie wszystko jeszcze wiem co i jak.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15