Autor Wątek: Zaufany mechanik do przeglądu przed zakupem - Wrocław i okolice  (Przeczytany 289 razy)

Offline badluck

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Zaufany mechanik do przeglądu przed zakupem - Wrocław i okolice
« dnia: Wrzesień 14, 2018, 12:01:18 pm »
Witam wszystkich,
niedługo planuję zakup Audi A5 2.0 TFSI z 2012 roku, bo przeróbkach dolotu i wydechu (autko tutaj z forum, od jakiegoś czasu w rękach mojego kolegi).

Samochód ma już ponad 170kkm więc chciałbym żeby przed zakupem ktoś mi je dokładnie prześwietlił. Auto po dużym przeglądzie w ASO, ale nie wiem na ile oni się przykładają. Mi zależałoby na "osłuchaniu" przez kogoś doświadczonego, kto powie mi czy trzeba wymienić rozrząd (nie był robiony), czy reakcja na gaz jest odpowiednia (nagary nigdy nie były robione), sprawdzi jak działa skrzynia DSG (mam pewne wątpliwości, ale nigdy wcześniej taką nie jeździłem więc nie wiem), poszuka innych stuków i puków.

Możecie polecić jakiegoś zaufanego mechanika we Wrocławiu i okolicach?

Offline badluck

• Początkujący
  • *
Odp: Zaufany mechanik do przeglądu przed zakupem - Wrocław i okolice
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 17, 2018, 22:23:41 pm »
Podbijam trochę sam.
Może zadałem niewłaściwe pytanie? Powinienem zaufać przeglądowi w ASO? Wszelkie sugestie mile widziane.

Offline moto-zakup

• Aktywny klubowicz
  • *
    • Inspekcje aut przed zakupem
  • Imię: P. D
  • Miasto: Warszawa
  • Rocznik Auta: < 2007
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 02, 2018, 11:48:34 am »
W ASO wszystko zależy od mechanika a nie od tego czy będzie to Audi/Mercedes/BMW - po prostu musisz porozmawiać najpierw z kimś kto taki przegląd będzie robił - później idź do kogoś kto przyjmie zamówienie na taki przegląd.
Jeżeli będziesz sprawdzał w ASO musisz doszkolić się ze sprawdzenia dokumentów zwłaszcza przy aucie młodym sprowadzonym - problemy z VAT-em itp. tego ASO Ci nie sprawdzi.
Zapytaj również czy możesz być przy oględzinach samochodu - pamiętaj miernik lakieru przy sprawdzeniu auta przed zakupem to niewielki ułamek stanu blacharskiego i wykonanych napraw w aucie.
Mam nadzieję że trochę pomogłem :)

Offline badluck

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 07, 2018, 22:29:19 pm »
Co do papierów auta to nie mam wątpliwości, bardziej chodziło mi ocenę stanu technicznego, nadchodzące wydatki itp.

W końcu pojechałem do "Lubonia" i jestem bardzo zadowolony. Mechanik przez prawie 2h oglądał auto z każdej strony, podłączył komputer, zmierzył lakier, przejechał się. W trakcie opowiadał o wszystkim co wypatrzył, czy jest to powód do niepokoju itp itd. Generalnie mogę szczerze polecić.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15