Autor Wątek: Proszę o pomoc, A5; 2.0 TFSI Quatro 211 KM, Automat  (Przeczytany 140 razy)

Offline BARTEK2690

• Początkujący
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
Proszę o pomoc, A5; 2.0 TFSI Quatro 211 KM, Automat
« dnia: Wrzesień 22, 2018, 21:26:32 pm »
Witam, jestem nowym posiadaczem Audi a5 z 2010r.. Auto kupiłem delikatnie uszkodzone z USA. Przeprowadziłem kompletny remont silnika, została wyeliminowana wada olejowa. Wydałem dużo pieniędzy na naprawę jednak gdy odebrałem samochód od naprawy jest kilka rzeczy które mnie niepokoi. 
1. Pierwszy raz zdecydowałem się na skrzynie automatyczną. Gdy wrzucam D i trzymam hamulec wszystko jest ok, natomiast Gdy trzymam hamulec i wciskam R samochód jakby się dusi, trzymam hamulec a on zachowuje się jakby chciał jechać i nierówno zaczyna pracować Czy to normalne?
2. Auto dość głośno chodzi- mechanik powiedział ze te silniki tak mają, na wolnych obrotach cały czas słychać "cykanie" - mechanik powiedział że to klapy zaworów i to całkowicie normalne, silnik niezbyt równo pracuje- mechanik powiedział ze samochód jest świeżo po remoncie i musi się ustawić ( dotrzeć ) że to minie. Pojechałem jednak na diagnostykę komputerową. Wyskoczyły błędy: nieszczelność w układzie dolotowym, wypadanie zapłonu na 1,2,4 cylindrze. Nie do końca wierze mechanikowi, że wszystko jest ok. cewki, świecie, odma i rozrząd wymieniony.
3. Przed odpaleniem pali się EPC, po zapaleniu gaśnie.

Bardzo proszę o poradę, co dalej zrobić i na co zwrócić uwagę.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2018, 23:41:50 pm wysłana przez BARTEK2690 »

Offline gizzy

• Nowy klubowicz
  • *
  • Miasto: Wrocek
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI 225KM
  • Rocznik Auta: 2014
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: Proszę o pomoc, A5; 2.0 TFSI Quatro 211 KM, Automat
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2018, 22:43:12 pm »
Znaleźć fachowca od A5, a nie kowala od od kombajnów.

Wysłane z pośrodku niczego

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15