Autor Wątek: Po raz setny- a5 3.0tdi  (Przeczytany 829 razy)

Offline Masterowns

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Po raz setny- a5 3.0tdi
« dnia: Wrzesień 27, 2018, 16:27:07 pm »
Witam wszystkich!

Czas nadszedł na zmianę dotychczasowego ford'a cougar'a, na inne coupe :)

Myślę nad wersją w 3.0tdi, manual.

Wiem, tematów było sporo i kolejny nudny temat ode mnie, czy w obecnym stanie giełdy, kupi się coś "sensownego" w okolicach +-45k ?
Nie szukam super 2X S-line, totalnie bezwypadek, bo w tych czasach ciężko o takie auto.
Coś tam wiadomo może być malowane, byleby z głową zrobione :) Przede wszystkim, szukałbym czegoś z niezajechanym silnikiem, oraz jakkolwiek wyposażone( chociaż mmi3g, navi, 2strefa), Zderzaki z sline można zawsze dołożyć jeśli autko zostanie na dłużej, a w środku wymienić fotele na S też żaden problem, pewnie z czasem dołoże kilka KM autku, dlatego nie chce nic z automatu, manual mi w cale nie przeszkadza :) ... A niestety mój budżet za duży nie będzie, także cokolwiek powyżej moich wymagań będzie super dodatkiem( np zderzaki S, czy tam fotele S)

Zakładam temat, bo czytając różne temaciki, podobno poniżej 50/60 nie kupi się NIC. Ten temat to nie " najtaniej i full wypas" bo wiem jaka jest sytuacja w polsce, i auto 10 letnie, z malowanym nadkolem i drzwiami, po przecierce, lub nadkolem i zderzakiem po stuknięciu to norma... Nie mówie tutaj o dzwonach czy kielichach krzywych, bo nawet za 30k nie kupiłbym takiego :)

Widziałem również, że kolega z forum szuka jakiegoś do 60/70 z niemiec itd itp, nie może znaleźć +- rok 2009/2011 nic sensownego za te 60/80, no tak tylko niestety kolega nie ma pojęcia jak sam napisał o temacie aut, i szuka totalnie full wypasu najlepiej jakby samo jeździło w dodatku. Oczywiście sam bym takie chciał, lecz nie mogę więcej dołożyć, inne wydatki również są :) .. Ja nie szukam perły, tylko auta z którego będę zadowolony, a wiem, że auto będzie na dłużej, i nie problem dołożyć zderzak z S, albo akurat znajdzie się coś już z takimi zderzaczkami....

I teraz po przeczytaniu moich wypocin, możesz zobaczyć autko na które ostatnio patrzę, i chyba pojadę obejrzeć:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-audi-a5-quatro-3-0l-tdi-240km-full-opcja-komplet-kol-okazja-ID6Bi0tU.html#dcc30b48ad

Co Wy na to? Czy nadal forumowi sądzą, ze poniżej 50k nie kupi się NIC, i warto odłożyć zakup gdy będzie więcej PLN?

Proszę o dystans w "komentarzach", gdyż szanujmy swój czas :D Nie szukam odpowiedzi w stylu "haha, za 40 kupisz złoma totalnego, co najwyżej możesz 2.0tdi bez ledów", tylko coś sensowniejszego ;)

Pozdrawiam wszystkich!

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Po raz setny- a5 3.0tdi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2018, 19:05:23 pm »
Wygląda całkiem spoko, szkoda tylko że zdjęcia takie kiepskie. Mało na nich widać. Wyposażenie ma całkiem bogate, a cena tego auta jest tak dobra, że aż dziwne że jeszcze ktoś go nie zgarnął.
W każdym razie, umów się ze sprzedawcą i jedź obejrzyj. Sam jestem ciekaw tego autka. Daj znać jak było.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline Masterowns

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 27, 2018, 20:33:17 pm »
Jasne, wiadoma sprawa zdj na aukcji to tylko informacje wstępne gdyż każde auto TRZEBA obejrzeć samemu gdyż Polak to Polak przez telefon różne bajki można usłyszeć. A lakier na zdj raz wyglada tak a raz inaczej a czy malowane czy nie to po zdj sie na 99%  nie dowiemy.

Sam jestem zdziwiony, że z prywatnych rąk jeszcze auto stoi.

Nigdy nie bylem aż takim fanem Audi ale a5 mega mi sie podoba więc postanowiłem zmienić akurat na ten model auto.
Jako iż nie interesowałem się systemem mmi audi powiedz mi czy jest to zwykle mmi z nawigacją czy ulepszone? Czy z tym radiem podłącze telefon z muzyką Bluetooth? Te wyposażenie z akcji jest dla mnie wystarczalne gdyż tak jak napisałam wyżej posiada min. Ładny kolor skóry, nawi, ledy,xenom. Minus ze nie ma żadnej S ale fajny przebieg i wyposażenie też ok

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 27, 2018, 20:53:20 pm »
Tam będzie najprawdopodobniej mmi 2g high. Bluetooth, jeśli nie ma, to można odblokować kabelkiem. Z tym że, to jest taki okrojony bluetooth. Muzyki z telefony przez bllue nie puścisz. Służy tylko do dzwonienia. Ja u siebie miałem s wewnętrzny tylko. Właśnie kończę dokładanie do s zewnętrznego. Także wszystko jest do ogarnięcia ;)
a3 8P >>> a5 8T...

Offline Masterowns

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2018, 22:32:32 pm »
Tam będzie najprawdopodobniej mmi 2g high. Bluetooth, jeśli nie ma, to można odblokować kabelkiem. Z tym że, to jest taki okrojony bluetooth. Muzyki z telefony przez bllue nie puścisz. Służy tylko do dzwonienia. Ja u siebie miałem s wewnętrzny tylko. Właśnie kończę dokładanie do s zewnętrznego. Także wszystko jest do ogarnięcia ;)

Dokladnie, z zewnątrz to kwestia własnego gustu, fajnie by bylo kupic już z, lecz jeśli nie będzie zderzakow to nie pronlem zmienic jesli autko ma zostac na dluzej :) wazne by w srodku nie byla bieda. Musze poczytać o tych rodzajach mmi, bylo w a5 przedlifotowej jakies mmi ktore mialo blutu z możliwością muzyki?

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2018, 22:41:22 pm »
Tylko w polifcie mmi 3g plus. Możesz sobie dołożyć ten system, ale to kosztuje.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline gregor_wroc

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Gregor
  • Oznaczenia Silnika:: A8 4,2 TDI
  • Rocznik Auta: 2009
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2018, 18:47:06 pm »
Oglądałem A5 (może tą?) pod Krakowem rok-półtora temu. Identyczny kolor skór i z zewnątrz. Stan - tragedia. Korozja we wnęce na koło, start-stop nie działał (sprzedający twierdził, że kupił tylko konsolę a guzik nie jest podłączony :D ). W zawieszeniu wszystko dzwoniło, a przy dodawaniu gazu auto szarpało. Wtedy było za 49k pln. Jeśli to ten sam egzemplarz, to za darmo bym go nie chciał :D

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 28, 2018, 18:54:51 pm »
No właśnie, ale cena czyni cuda. I zawsze się ktoś złapie. Z tą konsolą to dobre :D
a3 8P >>> a5 8T...

Offline gregor_wroc

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2018, 19:01:32 pm »
Nie zdziwiłbym się gdyby to była ta sama. Była w tak opłakanym stanie, że dla mnie większym szokiem byłoby gdyby ktoś ją zechciał.
Wystarczy zadzwonić i spytać czy sprzedający to kierowca TIR-ów. Jak tak, to na 99% ta sama sztuka. Szkoda czasu na oględziny.
Chyba że ktoś chce naprawiać zamiast jeździć, włożyć drugie 40k i dalej mieć pod domem powypadkowego ulepa :D

Offline Masterowns

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 29, 2018, 16:40:21 pm »
A5 już niestety poszła, zanim zdążyłem obejrzeć :)

Nikt z nas, "przez internet" nie jest w stanie rozpoznać po zdjęciach czy to ulep czy nie, niestety czas nie pozwolił obejrzeć.

Czyli nadal twierdzi (kolega z ostatniego posta), że poniżej 45 nie kupi się nic PRÓCZ SZROTA, do którego od razu trzeba 40k włożyć  :D?

Jest dużo miedzy 38/45 ceną,  niedługo będę jeździć oglądać, aktualnie nie miałem czasu nawet siąść i popatrzeć czy coś nowego dodali..

Jesli to była ta, co kolega pisał, to za 30 bym jej nie chciał, lecz wszystko trzeba obejrzeć :P

Jak to koledzy z tymi 3.0tdi jest? Wytrzymałe silniczki, te rozrządy to loteria, czy rzadko spotykane(rozciagniecie/przeskoczenie) ?

Offline gregor_wroc

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 29, 2018, 17:49:15 pm »
Tak, nadal twierdzę że te najtańsze to zajechane gruzy. Niska cena jest zawsze czymś podyktowana - kiepskim stanie i/lub szykującymi się sporymi wydatkami. Chyba że liczysz na Mikołaja w październiku, albo że sprzedający to frajer, który nie wie ile jego 'perełka' jest warta. No ale nie będę Cię przekonywać że mam rację. Może za 10 oględzinami najtańszej fury na alledrogo zrozumiesz o co mi chodzi ;)

Offline Masterowns

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 29, 2018, 18:08:55 pm »
Kolego, ale odpowiadasz tak, jakbys Ty sie tylko znal na autach ktore sa na handlu w Polsce.  Niestety z roku na rok te autka są coraz starsze i nie mowie tutaj o szrotach, tylko o polskim rynku. Wiadomo ze za 40/45 nie szukam jak wyzej napisalem bez ryski autka :) byleby nie bylo zajechane silnikowo.

Te autka są z 2007/2009 roku, takze raczej 60tysiecy nie bede dawac za taki rocznik, sa inne wydatki. Nie raz kupujac "perelke z allegro" powyzej ceny rynkowej, okazuje sie ze tylko byla ladnie przygotowana, a takze to szrot...

Nie ma sie co spinać tutaj :D po prostu szukac bede do okolo 50tysiecy, wiadomo pewnie z 10/15 obejrze, lecz jedna na 10 bedzie mysle warta kupna

Offline gregor_wroc

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 29, 2018, 19:36:28 pm »
Kolego gdzie ja napisałem że tylko ja się znam na autach? Udzieliłem Ci tylko dobrej rady, co zaobserwowałem z własnych poszukiwań i doświadczeń. Ale skoro wiesz lepiej, to śmigaj po Polsce w poszukiwaniu zadbanej i nie bitej A5 3.0 TDI w tej kwocie i nie zwracaj uwagi na to co wcześniej przeczytałeś :)

Offline Masterowns

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 29, 2018, 19:39:36 pm »
Kolego gdzie ja napisałem że tylko ja się znam na autach? Udzieliłem Ci tylko dobrej rady, co zaobserwowałem z własnych poszukiwań i doświadczeń. Ale skoro wiesz lepiej, to śmigaj po Polsce w poszukiwaniu zadbanej i nie bitej A5 3.0 TDI w tej kwocie i nie zwracaj uwagi na to co wcześniej przeczytałeś :)

Kolego a Ty przeczytaj znow to co napisalem w pierwszym poście :) milego wieczoru!

Offline gregor_wroc

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 30, 2018, 17:49:21 pm »
Przeczytałem i nadal podtrzymuję że PONIŻEJ 50k Nic sensownego nie będzie. 50-60k już można czasem na cos trafic. Miesiac temu wrzucalem a5 z fotelami od S5 zrobiona na 360KM. Byla malowana, z jednym kluczem i bez ksiazek, za 57k. Szybko znikla. Teraz troche zaluje ze sie na nia nie skusilem. Ale zobaczymy, moze pozniej cos ciekawego tez sie pojawi :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15