Autor Wątek: Pierwsze A5 2.0 TDI prośba o poradę -czy warto  (Przeczytany 740 razy)

Offline MattiA5

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Pierwsze A5 2.0 TDI prośba o poradę -czy warto
« dnia: Październik 29, 2018, 20:09:38 pm »
Witam wszystkich, jestem nowy na forum i przymierzam się do zakupu Audi A5. Znalazłem dwie sztuki do których przesłałem link poniżej. Czy te egzemplarze są warte swojej ceny ? Proszę o ocenę Was czyli fachowców ;)

Numer 1
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-2x-s-line-bi-xenon-skora-4x4-navi-bang-olufsen-dvd-salon-polska-ID6BsVE0.html#gallery-grid-full

Numer 2
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-2x-s-line-bi-xenon-skora-alcantara-navi-ledy-neon-dvd-jak-nowa-ID6BqHJi.html

Offline Buggy_boy

• Początkujący
  • *
  • Imię: Franek
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Śląskie
Odp: Pierwsze A5 2.0 TDI prośba o poradę -czy warto
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2018, 00:34:52 am »
Witam,
Handlarz niepewny. Mam znajomych w tamtej okolicy i nie ma dobrej opinii, dają mu 2/10 pkt. Także nie polecam, bo można się naciąć.

Natomiast pierwsza A5 SG4248K była kilka tematów niżej (http://www.a5klub.pl/index.php?topic=19054.0) sprzedawana przez pierwszego właściciela w Gliwicach. Z autem jest coś nie tak, że za tą cenę (w stosunku do wyposażenia) jeszcze nie poszła. Na pewno miała wypadek/kolizję lewą stroną (a w ogłoszeniu jest bezwypadkowa). Pytanie co jeszcze kryje ta cena?

Może ktoś ją oglądał i może się coś więcej wypowiedzieć?

Offline MattiA5

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2018, 20:26:51 pm »
Dziękuje bardzo za odpowiedź. To że lewa strona bita wywnioskowano ze zdjęcia czy była przez kogoś sprawdzana ?
Ogólnie gość przez telefon tez jakoś za bardzo słodził ,że pierwszy właściciel, salon Polska i bezwypadkowa. Stoi i czeka umyta, można obejrzeć 7 dni w tygodniu.

Offline MattiA5

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2018, 17:31:35 pm »
Kolejna sztuka o ktora chciałbym zapytać.

https://www.olx.pl/oferta/audi-a5-2-0-tdi-177-km-s-line-full-mmi-zadbana-full-opcja-CID5-IDwHeBF.html

Niby pakiet S-line ale na nadkolach nie mamy znaczka. Wychodziły takie czy po prostu zapomnieli zamontować po drobnej „kosmetyce”.

Offline Buggy_boy

• Początkujący
  • *
  • Imię: Franek
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Śląskie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2018, 00:12:49 am »
Jeśli chodzi o tą A5kę SG 4248K to o robionym boku wiem od pierwszego właściciela. Ze zdjęć takich rzeczy nie wyłapiesz.

Jeśli chodzi o tą z Olx-a to oprócz brakujących znaczków (na atrapie grilla również) nie pasuje mi jej wydech. Nie wiem czy zawsze tak jest ale wersję z 2.0 TDI mają dwie końcówki wydechu obok siebie. Wersje z 3.0 TDI oraz tfsi maja końcówki po bokach. Ta jest niby 2.0 a końcówki są po bokach. Pewnie była bita, bo tym razem nie piszę bezwypadkowa. I nie daj się robić na teksty najbogatsza wersja wyposażenia. Chyba każdy handlarz tak pisze...

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2018, 00:41:47 am »
A-piątka z OLX faktycznie nie ma emblematów s-line na błotnikach. Natomiast w grillu żadnego znaczka nie powinno być. Może tam być tylko znaczek quattro, ale ta akurat nie ma Q. Co do wydechu masz rację, powinien być podwójny po lewej stronie. Pojedynczy po obu stronach jest w 1.8 i 2.0 TFSI tylko sportback. Wersja nadwozia coupe ma zawsze wydech podwójny po lewej stronie, prócz 3.0 TDI i 3.0 TFSI.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline MattiA5

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2018, 09:15:13 am »
Dzięki Wam Panowie za wskazówki. Teraz będę wiedział coś więcej o A5. Niby szczegóły ale dają do myślenia ;) Tamte dwie sztuki idą w zapomnienie. Znalazłem kolejną która przyciągnęła moja uwagę. Auto w komisie który prowadzi salon może być trochę pewniejsze. Wersja ciekawa lecz brakuje mi kilku rzeczy takich jak czarny sufit, kamera cofania i nagłośnienie B&O. Co do opon to Barum chyba nie są jakieś super.

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-sportback-2-0tdi-177km-s-line-bezwypadkowy-multi-salon-reiski-ID6AMZu1.html#gallery-grid

Przejrzałem już setki ogłoszeń i mam dość. Myślałem że zakup samochodu będzie łatwiejszy :D

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2018, 12:37:09 pm »
Na zdjęciach wygląda, jak z salonu. Ma pakiet s-line zewnętrzny tylko. Dlatego nie ma czarnego sufitu. B&O było opcją za dopłatą, kamera cofania również
a3 8P >>> a5 8T...

Offline MattiA5

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2018, 12:18:03 pm »
W przyszłym tygodniu ich odwiedzę. Super daleko nie jest bo 200km ale wydaje mi się że warto i najpewniejsze auto z tych wszystkich ogłoszeń. Cena wyższa w porównaniu do innych z tego rocznika ale chyba lepiej dołożyć niż jeździć czymś składanym 5 w 1 od handlarza. Brak czarnego sufitu,  B&O i kmerki cofania chyba jakoś przeżyje. W samochodzie nic nie chce zmieniać bo po zabawach z A3 8P wiem ile to kosztuje  :D

Offline MattiA5

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 07, 2018, 22:56:07 pm »
Zakupiona :) na razie jeździ się super. W porównaniu do A3 z 2004r to prom kosmiczny. Pytanie do Was. Wersja z podstawowym nagłośnieniem nie posiada subwoofera ? Szczerze ,gra gorzej jak w starej A3 która nie miała BOSE.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15