Autor Wątek: Dziwne bicie podczas jazdy przez 3-4min po odpaleniu zimnego silnika  (Przeczytany 296 razy)

Offline Cytryn

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Michał
  • Miasto: Kraków
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Małopolskie
Hej,

Zauważyłem dziwną rzecz - po odpaleniu nierozgrzanego samochodu, przez pierwsze 3-4min jazdy po bardzo równym asfalcie mam dziwne bicie, jakby niewyważonego koła. Po chwili bicie znika i nie ma go już więcej przy żadnej prędkości, dopóki samochód znowu nie ostygnie (np przez noc). Zauważyłem to parkując kilka razy samochód w innym miejscu niż zwykle, na początku myślałem, że w tym miejscu asfalt jest po prostu nierówny, ale przejechałem ost tą ulicą kilka razy na rozgrzanym silniku i żadnego bicia nie było (testowałem przy identycznej prędkości, w tym samym miejscu), asfalt tam jest nowy, bardzo równy. Na codzień, wyjeżdżając z domu, nie zauważam tego, ale może tylko dlatego, że asfalt nie jest na tyle gładki i bicie znika pomiędzy innymi nierównościami. Bicia nie ma na postoju po odpaleniu na żadnym biegu (P, N, D), tylko podczas jazdy z zimnym silnikiem i tylko przez chwilę.

Co to może być? Wał? Kończący się dwumas (przebieg obecnie 136k)? Jakieś łożysko? Coś ewidentnie powoduje to bicie, a po dosłownie kilku min, po delikatnym, nawet rozgrzaniu się znika, żadnych innych objawów nie ma, samochód świeżo po przeglądzie, zawieszenie bez żadnych luzów. Ktoś miał coś takiego?:)

Offline Domin192

• Początkujący
  • *
  • Imię: DOMINIK
  • Miasto: Ropczyce
  • Oznaczenia Silnika:: CGKA
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: RWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Podkarpackie
Odp: Dziwne bicie podczas jazdy przez 3-4min po odpaleniu zimnego silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2019, 00:43:27 am »
Normalna rzecz. Opony podczas długiego postoju ugniataja się z jednej strony tworząc minimalne jajo.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15