Autor Wątek: zapytanie w sprawie instalacji klapy bagażnika w a5  (Przeczytany 1849 razy)

Offline puznies0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Dolnośląskie
zapytanie w sprawie instalacji klapy bagażnika w a5
« dnia: Grudnia 03, 2018, 12:50:08 pm »
Witam serdecznie wszystkich . Jestem nowy na tym forum dlatego na wstępie proszę o wyrozumiałość. Szukam informacji na temat  instalacji elektrycznej w A5 z 2013 r. Mianowicie chciałbym założyć sobie siłowniki elektryczne to klapy bagażnika gdyż moje auto ma zwykłe gazówki albo olejaki. Tu pojawia się moje pytanie do posiadaczy tych aut albo osób, które robiły już u siebie motyw z takimi zmianami. " Czy instalacja elektryczna seryjnie jest już przystosowana do podpięcia takiego zestawu siłowników elektrycznych. Czy może trzeba coś tam rzeźbić metodami chałupnictwa?" pytam gdyż o ile dobrze się orientuję to w niektórych modelach wychodziły seryjnie takie udogodnienia czego w swoim biednym aucie nie posiadam, a chciałbym u siebie również móc z tego korzystać niczym Lord.  ;D  ... Nie wiem ile jest prawdy w informacjach, które gdzieś krążą na forach innych aut odnośnie tego że instalacja elektryczna nie ważne czy to z wersji biedniejszej czy bogatszej jest identyczna bo producentowi nie opłaca się robić kilku różnych wersji okablowania i wkłada do bidoli taką samą jak z wersji premium. Wiem natomiast, że zdarzyło mi się w innych autach różnych marek nie znajdować kostek potrzebnych do podpięcia np komputera pokładowego czy zwykłego zegarka co w drugim samochodzie było na wyposażeniu. Wiem, że trzeba dokupić odpowiednie siłowniki i jakieś dodatkowe kable ( adaptery), które trzeba wpiąć w instalację tylko zanim zacznę patroszyć wnętrze auta wolałbym zasięgnąć informacji u kogoś kto z takim autem obcuje dłużej niż wydać siano na zestaw za 500zł i bebeszyć na darmo cały tył i miałoby się okazać, że tam nie ma do czego podpiąć tego zestawu.
 Jeśli ktoś z was ma taką wiedzę to będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nią ze mną i być może innymi użytkownikami i zaoszczędzenie tym samym czasu na być może bezsensowną robotę. w razie czego proszę o kontakt na adres e-mail puznies0@wp.pl albo na prv.


Offline Fedwo

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Imię: Wojtek
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM: CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: zapytanie w sprawie instalacji klapy bagażnika w a5
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 04, 2018, 14:04:34 pm »
Niestety, ani Audi, ani VW nie daje bonusów w postaci bogatszej instalacji elektrycznej, bogatszej niż wyposażenie z jakim auto opuściło fabrykę. Oznacza to, że wszystko trzeba dokładać, kable, kostki itd. W aucie nie znajdziesz ani jednej wtyczki, która jest 'wolna':-(
 

Offline czarny69

  • Audi'holik
  • *
  • Wiadomości: 1659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Audi freak
    • Status GG
  • Imię: Czarny
  • Miasto: Błonie
  • Oznaczenia Silnika:: 45TFSI 265KM
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: inny
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Mazowieckie
Odp: zapytanie w sprawie instalacji klapy bagażnika w a5
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 04, 2018, 14:32:58 pm »
Niestety, ani Audi, ani VW nie daje bonusów w postaci bogatszej instalacji elektrycznej, bogatszej niż wyposażenie z jakim auto opuściło fabrykę. Oznacza to, że wszystko trzeba dokładać, kable, kostki itd. W aucie nie znajdziesz ani jednej wtyczki, która jest 'wolna':-(

Nie do końca się z tym zgodzę. W mojej B9 mam moduły kolorowe, ale bez wiązki, dlatego Ambiente świeci na biało. Mając kamerę do matrixów mogę odblokować też prawdopodobnie asystent pasa i odczytywanie znaków. Ale w temacie podnoszenia klapy raczej takiego bonusu nie będzie, bo te które wymieniłem to raczej drobnica.
Było:
TT 8N 260KM
A3 8P 2.0TFSI 200KM
A5 8T Coupe 2.0TDI 205KM
A4 8W 2.0TFSI 264KM
A5 8W Coupe 2.0TFSI 252KM
TTS 8S 2.0TFSI 370KM
A5 8W Coupe 3.0TDI 226KM
S5 8W Sportback 3.0 V6 354KM
S3 8V Limousine 2.0TFSI 310KM
A7 55TFSI 340KM
A5 45TFSI 265KM
Jest:
BMW M340XI 382KM

Offline Fedwo

  • Nowy klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Imię: Wojtek
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM: CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Multitronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: zapytanie w sprawie instalacji klapy bagażnika w a5
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 04, 2018, 14:43:51 pm »
Co do B9 to słyszałem o tym podświetleniu. Wyjątkowa sytuacja. Co do odblokowania różnych funkcji, które nie wymagają okablowania to inna bajka. Każdy kto ma auto VAG ma takie możliwości. W swoim służbowym A4 b9 odblokowałem wspomnianego przez Ciebie Line Assista. I kilka innych funkcji. Ale okablowanie i wtyczki - niestety brak.  Jedyny znany mi przypadek to chyba A6 gdzie przednia wiązka PDC ma w pewnym roczniku wolne  wtyczki do asystenta parkowania.
Co do zapytania kolegi - na 100% nie ma potrzebnej instalacji.

Offline puznies0

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Dolnośląskie
Odp: zapytanie w sprawie instalacji klapy bagażnika w a5
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 04, 2018, 19:54:48 pm »
Dzięki koledzy za rzeczowe i konkretne odpowiedzi... Najwyraźniej trzeba będzie kombinować jakiegoś dobrego magika żeby mi to ogarnął.... A może ktoś z was robił u siebie takiego przeszczepa i może się podzielić jakąś fotorelacją albo opisem krok po kroku co gdzie wpinał?Nnie ukrywam, że jeśli miałbym jakieś wskazówki to jest duże prawdopodobieństwo że bym to sobie ogarnął sam...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15