Autor Wątek: Audi A5 Sportback jako auto dla rodziny??  (Przeczytany 849 razy)

Offline plosik1989

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Audi A5 Sportback jako auto dla rodziny??
« dnia: Grudzień 17, 2018, 19:45:13 pm »
Witam

Za jakiś czas  zamierzam zmienić auto, jeszcze nie teraz ale już pomału się rozglądam. Nie ukrywam że bardzo  podoba mi się audi a5 Sportback drugiej generacji. Jednak zastanawiam się czy jest odpowiednie dla 4-osobowej rodziny z dwójką dzieci, bo słyszałem, że jest dość ciasne no i bagażnik mały, więc fajnie by było dowiedzieć się opini realnych użytkowników tego auta jak jest z tym miejscem naprawde. Wiem, że jako auto rodzinne to bardziej Audi A4 ale jakoś zawsze wolałem liftbacki aniżeli sedany czy kombi. W grę mógłby też wchodzić wolksvagen arteon który jest sporo większy ale jego wnętrze jakoś mi się nie podoba, w przeciwieństwie do Audi gdzie to właśnie wnętrze robi na mnie największe wrażenie. Co myślicie?? Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

Offline jaczek7

• Audi Maniak
  • *
    • Status GG
  • Miasto: Pabianice
  • Oznaczenia Silnika:: X3
  • Rocznik Auta: 2016
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Typ auta: inny
  • Województwo: Łódzkie
Odp: Audi A5 Sportback jako auto dla rodziny??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2018, 21:23:26 pm »
nie wiem w jakim wieku dzieci, ale ja uważam że jest auto idealne dla 2+2, na początku jak korzystamy z bazy isofix i fotelik się wpina, a następnie jak mamy fotelik wpięty na stałe i dziecko zapina sie w pasy fotelikowe, dziecko ma nisko do wsiadania nie trzeba go wysoko podnosić, a miejsca na nogi ma wystarczająco . Jak dzieci są już samodzielne na tyle że same wsiadają i potrafią sie zapiąć w foteliki czyli tak 4+ jest super , najgorzej było na takim przejściu jak miały ok 3 latka i przeszły z fotelików z samodzielnymi pasami do tych fotelików bez swoich pasów wtedy gimnastyka przy zapianiu  jest spora, bo auto jest niskie i trzeba daleko sięgać ( w SUV duzo wygodniej ) Bagażnik to jest to czego brakuje mi teraz, uważam go za jeden z największych w klasie. ( u mnie wchodził cały wakacyjny bagaż i wózek dla bliźniaków )
A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV,   GLK --> X3

Offline plosik1989

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2018, 12:28:32 pm »
Dzieci 4 i 8 lat. A jak z komfortem podróżowanie dla 5 osób? Rzadko ale jednak czasem zdarza się podróżować w 5 osób. Mieszkam w Niemczech i zdarzało się jechać z Polski w 5 osób jak podszebowaliśmy kogoś do pilnowania dzieci na czas ferii. No i ten bagażnik rzeczywiście troche mały, ale jakoś da się to przeżyć.

Offline karol113

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2019, 15:55:22 pm »
Siemka Dla 5 osób za małe autko, dla rodziny 2+2 jest ok. Całkiem wygodne autko. Ale jeżeli myslisz o większej ilości miejsca to a6/a7 moze dopiero Cię zadowoli.

Offline Kopter

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ Nadwozia: Sportback
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:03:33 am »
Dzieci 4 i 8 lat. A jak z komfortem podróżowanie dla 5 osób? Rzadko ale jednak czasem zdarza się podróżować w 5 osób. Mieszkam w Niemczech i zdarzało się jechać z Polski w 5 osób jak podszebowaliśmy kogoś do pilnowania dzieci na czas ferii. No i ten bagażnik rzeczywiście troche mały, ale jakoś da się to przeżyć.

Weź pod uwagę, że A5 Sportback nie zawsze rejestrowane jest na 5 osób, czasem na 4. Nie mniej ta 5 osoba z tyłu na środku ma ciasno na dalszą trasę.

Offline czarny69

• Audi'holik
  • *
  • Poprzednio: A5 Coupe 2.0TDI '11
    • Status GG
  • Imię: Akash
  • Miasto: Błonie
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0TDI 218KM CSWB
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:19:09 am »
Siemka Dla 5 osób za małe autko, dla rodziny 2+2 jest ok. Całkiem wygodne autko. Ale jeżeli myslisz o większej ilości miejsca to a6/a7 moze dopiero Cię zadowoli.

Tak, 2+2 jest ok, bo środkowe miejsce to teoria, nie chciałbym tam jechać dłużej niż pół godziny.

Ogólnie co do A6/A7 to powiem tak, A7 również nadaje się z tyłu dla 2 osób, ktoś powyżej 185 cm wzrostu z tylu na dziurach może czasem stuknąć głową w sufit z racji nisko idącej linii, natomiast A6 jest zupełnie inne, o wiele bardziej komfortowe z tyłu. Miałem okazję jeździć 3 lata A7, teraz jeżdżę A6 głównie z tyłu i komfort na korzyść A6.

Sam bagażnik w A7 pomimo że wydaje się duży, to z tyłu jest niski, żeby wrzucić coś większego to trzeba ściągać półkę, bo inaczej się nie domknie. Najlepiej samemu obejrzeć, ocenić, porównać wielkości
Guests can't see images. Please login or login

https://www.facebook.com/a5blackpanther - Strona auta na FB

Audi TT Roadster 8N - 260 PS
Audi A3 8P 2.0TFSI - 200 PS
Audi A5 8T Coupe 2.0TDI - 205 PS
Audi A5 8W Coupe 3.0TDI - 218PS+

Offline plosik1989

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2019, 22:09:39 pm »
A może A4 avant? Jest różnica z miejscem między a5??  Wiem, że jeśli chodzi o bagażnik jest to 25 litrów różnicy - A5 - 480, A4 - 505. Jak to jest w praktyce. Jest to naprawde duża różnica?? Dzięki za odpowiedź.

Offline PatrykS

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Patryk
  • Miasto: Poznań/Warszawa
  • Rocznik Auta: 2017
  • Typ auta: inne audi
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 06, 2019, 18:56:12 pm »
Niestety, ponad 90 % aut jest projektowanych na 4 osoby. Czesto jeźdzę A8 D4, również jako pasażer i owszem dla 4 osób jest super ale dla 5 tak średnio. Poza tym bagażnik jest po prostu mały. Poprzednie Volvo XC90 było wygodniejsze dla 5 osób.
A5 Sportback dla rodziny 2+2 chyba będzie ok. Nie mam jeszcze dzieci ale jak gdzieś jedziemy ze znajomymi to dla osób do 180 cm z tyłu jest ok. Mowa o 4 osobach - dla 5 jest słabo.

Offline jaczek7

• Audi Maniak
  • *
    • Status GG
  • Miasto: Pabianice
  • Oznaczenia Silnika:: X3
  • Skrzynia Biegów: Automat
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 07, 2019, 07:41:39 am »
Jeśli ktoś nastawia się na to że A5 jest mega wygodnym autem dla rodziny to niech lepiej pomyśli o VW sharan ew turan ( najlepiej tej starszej generacji ) w nich jest 5 - słownie pięć osobnych wygodnych miejsc siedzących, i duży bagażnik. Generalnie Audi nie ma w swojej ofercie auta 5 osobowego nawet Q7 czy A6 ma tak wyprofilowane tyle kanapy że po wpięciu dwóch fotelików nie ma tam miejsca dla 3 osoby. A5 jest bardzo fajnym stylistycznie przestronnym autem dla 2+2 ze sporym bagażnikiem, ale na pewno nie wygodnym
A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV,   GLK --> X3

Offline krecisie

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Damian
  • Miasto: Kielce
  • Rocznik Auta: 2013
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Województwo: Świętokrzyskie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2019, 17:37:10 pm »
Trzeci rok używamy z żoną i dwojgiem dziećmi. Robiłem długie naprawdę długie trasy i wszyscy przeżyli. Śmiało bierz A5. Dziś się nie produkuje sportowo wyglądających aut 5 osobowych.

Offline Mariusz

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Mariusz
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2019, 21:16:12 pm »
Też trzeci rok używam z żoną i dwójka dzieci (15 i 13 lat) i nie ma najmniejszego problemu. Dla pięciu osób na dłuższe trasy niewygodne, do miasta może być.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15