Autor Wątek: Audi A5 Coupe 2010 2.0 TDi Quatro  (Przeczytany 143 razy)

Offline Hallow

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Podkarpackie
Audi A5 Coupe 2010 2.0 TDi Quatro
« dnia: Styczeń 15, 2019, 12:09:40 pm »
Witam,
mam kilka pytań odnośnie mojej nowo kupionej Audi A5.
Chciałbym zaopatrzyć się w felgi 19' Rotory bo mi się mega podobają.
- Czy kupione rotory 19' z tego co się orientuje nie oryginalne tylko włoski zamiennik dają radę? 2 lata gwarancji daje producent (nie są to niby żadne chińskie podróbki). Nie chcę wydać więcej niż 3000 zł.
- Jakie opony dobrać na 8,5"? wiem ze na ori 9" sa to 255/35, ale wolałbym trochę węższe np.jakieś 245/40 mogą być?
- Jakie ET? chciałbym żeby ładnie to wyglądało prawie na 0 z karoserią ale tez żeby nie wystawały poza obrys. Czy 32 są ok? Albo 30?

Ogólnie w jakie 19' jesteście zaopatrzeni w swoich A5. Od razu podkreślam za nie interesują mnie 20' an 21' bo jednak polskie drogi mnie nie przekonują....

Z góry dzięki za pomoc ;)

Offline Lukasz87

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Łukasz
  • Miasto: Świdnik
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDI 170KM CAHA
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Lubelskie
Odp: Audi A5 Coupe 2010 2.0 TDi Quatro
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 19, 2019, 16:09:21 pm »
Cześć, ja też uważam że rozmiar 19 to max na nasze drogi. Na lato posiadam 19 wzór pompei 9j z et 33 oryginalne z a5, opony 255/35/19. Ogólnie zawieszenie a a5 jest sztywne nawet teraz gdy jeżdżę na 17 w zimię. Wracając do et to przy tym 33 jest ładnie spasowane ale po 1 czy 2 cm dało by radę jeszcze je wypchnąć. Ja bym się nie pchał w chińskie rotory jeszcze w tym rozmiarze. Jest dużo ładnych wzorów ori a5 w 19 calach do 3 tyś kupisz w bardzo ładnym stanie albo odnowione, i to będą oryginalne i co najważniejsze twarde felgi. Ale wiadomo że jak ktoś po dziurach będzie jeździł to i 17 pognie :) opony ja bym radził pozostać przy zalecanym rozmiarze, bardzo dobrze się prowadzi, pewnie i ładnie wygląda :) pozdrawiam

Offline kamilp7

• Nowy klubowicz
  • *
    • Pomoc Drogowa Warszawa
  • Imię: Kamil
  • Miasto: Poznań
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Audi A5 Coupe 2010 2.0 TDi Quatro
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 19, 2019, 18:13:57 pm »
Ja mam w a5 na lato ori 19 rotory z oponami 255/35 i wygląda to naprawdę dobrze, ale tak jak kolega wyżej napisał jest et33 i mam porównanie do aktualnych zimowych 18 calowych gdzie mam et29 i są one praktycznie idealne spasowane. Co do "włoskich zamienników" a "chińskich podróbek" to wydaje mi się że nie ma żadnej różnicy (obstawiam że i tak te niby włoskie robione są w Chinach jak zdecydowana większość produktów), widziałem już sporo felgi i czasami te właśnie "chińskie podróbki" nie ustępowały wyglądem od ori, a w rozmowach z właścicielami aut z takimi felgami nie było żadnej negatywnej opinii a wręcz przeciwnie. Oczywiście jak to na każdym rynku zdarzają się różnej jakości produkty i zależy na jaki sort trafisz;)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15