Autor Wątek: Diagnoza wtryskiwaczy z VCDSem  (Przeczytany 596 razy)

Offline Platon

• Nowy klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Dolnośląskie
Diagnoza wtryskiwaczy z VCDSem
« dnia: Styczeń 21, 2019, 20:18:59 pm »
Cześć, czy ktoś może wie w jaki sposób zdiagnozować wtryskiwacze z VCDSem? Na youtubie jest film opisujący to o nazwie "diagnostyka pompowtrysków VCDS" aczkolwiek w 2.0 TFSI nie ma dostępu do grup pomiarowych i muszę wchodzić przez opcje zaawansowane i tam ręcznie wybierać elementy do wyświetlenia. Problem w tym że nic tam mi nie wygląda na pomiary dla wtryskiwaczy. Zacząłem się zastanawiać czy w tym silniku da się w ogóle to zrobić.

Ogólnie paliwo dostaje się do oleju i podejrzewam któryś wtryskiwacz, zamiast wymieniać wszystkie wolałbym wiedzieć z którym jest problem. Wcześniej wymieniłem już HPFP ale nic nie pomogło. Z dodatkowym objawów to tylko błąd 2188 o zbyt bogatej mieszance i trzęsie całym autem po odpaleniu. Po skasowaniu błędu auto chodzi idealnie do ponownego wywalenia 2188.

Offline Lear

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Bartek
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Lubuskie
Odp: Diagnoza wtryskiwaczy z VCDSem
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2019, 20:35:53 pm »
Vcds nie do końca prawdę powie lepiej jedź gdzieś na maszynę żeby mieć 100% pewność, słyszałem wiele przypadków, że vcds pokazywał korekcje w normie a wtryski lały ale to w przypadku diesla. Ja u siebie w tdi sprawdzam tak jak opisaleś i w zaawansowanych w wyszukiwarce wpisuje wtrysk i zaznaczam wszystkie 6 cylindrów.

Offline Mania526

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 22, 2019, 11:36:08 am »
Jak wtryski to pół biedy, znalazłam taki artykuł http://www.wtryskiwacz.com/aktualnosci/wtryskiwacze-delphibudowa-i-dzialanie-wtryskiwacza-delphi który myślę, że naprowadzi sprawę na dobry tor,  ale jak masz nieszczelności na tłoku to problem. 
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2019, 10:15:29 am wysłana przez Mania526 »

Offline Platon

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 22, 2019, 17:58:11 pm »
Kompresja była mierzona na wszystkich cylindrach. Pompę sam wymieniłem dlatego podejrzewam wtryskiwacze. Jutro powinienem mieć kamerkę żeby przez świece zerknąć do cylindrów. Nie wiem czego tam się spodziewać ale może któryś z cylindrów będzie inaczej wyglądał.

Offline Platon

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2019, 21:02:49 pm »
Wygląda na to że problem się rozwiązał. Postanowiłem odstawić auto do mechanika @kixi4 bo już sam nie byłem w stanie znaleźć przyczyny dostawania się paliwa do oleju.

Ostatecznie okazało się że nowa pompa paliwa HPFP którą kupiłem z allegro była wadliwa. Po spuszczeniu oleju zeszło go 6 litrów mimo że wlałem tylko 4. Mimo że pompa była nowa i nie nosiła śladów użytkowania tłoczek był kompletnie nieszczelny. Pełno paliwa przedostawało się przez niego do oleju i już w kilkanaście minut miska olejowała była pełna paliwa. Po zmianie HPFP na nową z ASO i przejechaniu 200km nic oleju nie przybyło i silnik chodzi super. Pompa z allegro kosztowała 800zł i na razie będę walczył o odzyskanie tych pieniędzy dlatego też nie będę pisał jaki to sklep ją sprzedawał ale jak ktoś koniecznie będzie chciał wiedzieć mogę napisać na priv. Niestety koszty były większe bo auto musiałem na lawecie odstawić, wolałem nie ryzykować jakiejkolwiek dalszej jazdy na mieszance olejowo-benzynowej.

Dzięki kixi4 za pomoc!

Offline kixi4

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Miasto: Ostrów Wlkp
  • Rocznik Auta: 2010
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2019, 21:32:02 pm »
Prosze! Ciesze sie ze moglem pomoc, ale kazda usterka musi byc diagnozowana indywidualnie, niekiedy te same objawy powoduja calkiem inne podzespoly i usterki... oczywiscie bez komentarza zostawie sprzedawcow z al...gro, ktorzy sprzedawaja towar nadajacy sie do utylizacji..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15