Autor Wątek: Szarpanie podczas przyspieszania.  (Przeczytany 490 razy)

Offline Bielu

• Początkujący
  • *
  • Imię: Łukasz
  • Miasto: Częstochowa
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Śląskie
Szarpanie podczas przyspieszania.
« dnia: Luty 02, 2019, 15:59:03 pm »
Witam wszystkich forumowiczów.
Zauważyłem dziwną przypadłość w mojej A5 2.0 TFSI 211km. Otóż podczas przyspieszania samochód od czasu do czasu szarpnie. Auto nie traci na mocy. Tylko tak jakby puszczał żabki. Skrzynia manual. Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Autem jeżdżę od tygodnia. Wszystko było ok, wielokrotnie sprawdzałem przyspieszenia na różnych przełożeniach. Nie było problemu. Od dwóch dni dzieją się takie cuda.

ps. nie wiem, czy ma to w ogóle jakiś związek ze sprawą, ale jak dziś dojeżdżałem do ronda (zakorkowana droga) na małej prędkości na dwójce to podszarpywał. Na chwilę zapalił się chcek, ale sam zgasł po chwili i wszystko wróciło do normy. Za to wyskoczył błąd systemu start stop. Teraz przy odpalaniu widzę taki napis: Automatic start/stop: system fault! Function unavailable.

Z uwagi na to, że jest to mój pierwszy post na forum proszę o wyrozumiałość. Chcę maksymalnie sprawdzić auto tak żeby jeździć nim codziennie do pracy.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2019, 16:04:02 pm wysłana przez Bielu »

Offline kixi4

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Miasto: Ostrów Wlkp
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Szarpanie podczas przyspieszania.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2019, 21:51:30 pm »
musisz odczytac bledy ze sterownika silnika, zreszta ze wszystkich sterownikow, najlepiej vcds'em, wtedy dopiero bedziemy mogli ci pomoc..

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15