Autor Wątek: Prosba o opinie - audi a5 1.8 tfsi  (Przeczytany 438 razy)

Offline tomek19

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Prosba o opinie - audi a5 1.8 tfsi
« dnia: Luty 08, 2019, 19:29:29 pm »
Znalazlem takie ogloszenie:

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-1-8-tfsi-180km-automat-s-line-salon-pl-navi-b-o-full-led-alcantara-vat-ID6BFGTC.html#da914b62d0

Jesli to co pisze sprzedawca jest prawda, cena wydaje sie dosc niska. Chcialbym zasiegnac opinii osob lepiej znajacych temat. Z jednej strony oferta wyglada ciekawie, z drugiej 'okazji nie ma'. Z gory dzieki za komentarze.

Offline globi1976

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Miasto: Ostrowiec Świętokrzyski
  • Oznaczenia Silnika:: CNHA
  • Rocznik Auta: 2014
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Świętokrzyskie
Odp: Prosba o opinie - audi a5 1.8 tfsi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2019, 21:36:16 pm »
Po dodaniu VAT-u cena już nie jest taka atrakcyjna ;)

Offline tomek19

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2019, 22:41:45 pm »
Jasne, ale nawet brutto wydaje mi sie dosc niska za auto, ktore ma pelna historie, z takim przebiegiem i wyposazeniem. Czy jestem w bledzie? ; )

Offline Mariusz

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Mariusz
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI
  • Rocznik Auta: 2016
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2019, 09:01:38 am »
Nie jesteś w błędzie. Cena jest bardzo dobra. Cennikowo kosztował ok 240k, ziomek ją wziął z wyprzedaży rocznika pewnie za ok. 200k, a chce sprzedać za 90k. Sprawdź w Aso, zrób jazdę próbną, jak będzie wszystko ok, to nawet się nie zastanawiaj. Chociaż obawiam się, ze może być jakiś feler, bo takie samochody, 3-4 letnie, z polskiego salonu, z malym przebiegiem, za mniej niż pół ceny to najczęściej nie trafiają na wolny rynek tylko idą do znajomych lub rodziny. Na pewno nieprawdziwa jest informacja o średnim spalaniu 7-8 litrów. To jest średnie spalanie w trasie, w mieście i na autostradzie spali więcej.

Offline joe

• Nowy klubowicz
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TDI 177 KM
  • Rocznik Auta: 2013
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2019, 21:50:25 pm »
Cena jest rewelacyjna. Wydaje mi się, że nieprawdziwa jest informacja, że to skrzynia dwusprzęgłowa, bo z tego co się orientuję s-tronic jest tylko w quattro, a przy napędzie na przód jest multitronic, co dla wielu osób dyskwalifikuje tę konfigurację, ale to typowy błąd w ogłoszeniach. Jeżeli Ci to nie przeszkadza to się nie zastanawiaj, tylko jedź, sprawdzaj i kupuj bez zbytniego targowania, bo zaraz będzie sprzedany.

Co do spalania to się nie zgodzę, w tym silniku bardzo wiele zależy od stylu jazdy. Przy spokojnej jeździe mieszanej 7-8 litrów przy manualu było u mnie bez problemu do ogarnięcia. Nie wiem jak przy multitronicu, ale to podobno oszczędne skrzynie. No i mi się kompletnie nie chce wierzyć w teorie, że te samochody kosztowały po 240 tys. Na pewno w ostatnim roku produkcji, pamiętając, że był to najniżej wyceniany silnik, tyle za niego nie dał. Owszem, jest w fajnej konfiguracji, ale też te dodatki typu nawigacja, bang olufsen, sportowe siedzenia itp. nie były aż tak drogie, bo były do tego pakiety. Widziałem fakturę do swojej A5-ki z 2012 r. w podobnej konfiguracji, tylko z manualem, na 160 tys. Gdyby ona kosztowała 240 to nikt by jej nie sprzedawał po niecałych 3 latach za 90, choć i tak jest to rewelacyjna cena, o ile samochód jest bezwypadkowy.

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 10, 2019, 23:00:03 pm »
Tak jak kolega wyżej napisał, skrzynia to multi. 1.8 TFSI w a5 występowało tylko w manualu i w multi. Nie można było dokupić do tego silnika napędu quattro. Tylko 2.0 występowało z Q.
a3 8P >>> a5 8T...

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15