Autor Wątek: Audi A5 SportBack - ogledziny - magiczna kula do wróżenia :D  (Przeczytany 446 razy)

Offline Anef

• Początkujący
  • *
  • Imię: Piotr
  • Miasto: Legionowo
  • Oznaczenia Silnika:: CDNC
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Mazowieckie
To mój pierwszy post na tym forum, dlatego Witam wszystkich serdecznie :)

Planuje zakup A5, rocznik około 2010, benzyna 2.0, obowiązkowo quattro i tylko SB. Od kilku miesięcy sledze tematy związane z ta marka, głownie silnikami i ponieważ nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pewne pytania zarówno tutaj jak i w internecie, chciał bym poznać wasza opinie w pewnym temacie.

Przechodząc do konkretów : w jaki sposób zweryfikować/zdiagnozować zapotrzebowanie na olej przy oględzinach auta? Magiczna kule już mam :)

Od razu uprzedzam, ze zdaje sobie sprawę jak wygląda sytuacja i ze bez zaglądania do wnętrza nie da się nic wywróżyć, ale może macie jakieś spostrzeżenia odnośnie np kultury pracy silnika który "łyka" więcej i mniej oleju lub np lekko gorzej pali ? Czy można to jakoś zweryfikować w serwisie ?
Szukam jakich opcji aby zminimalizować ryzyko do minimum i nie wpakować się na minę która pije kilka litrów oleju miedzy wymianą.

Czy jest szansa ze jak przyjadę oglądać auto z bagnetem serwisowym to sprzedawca zgodzi się zrobić 100 i sprawdzić stan oleju ? czy to będzie dość miarodajne ? :D

Oczywiście mowie o sytuacji gdy inne czynniki wskazują ze może to być dobry zakup :) Jasne tez jest dla mnie to ze zakup używanego auta to jednak zawsze lekka loteria, i liczę sie z tym ze w ostateczności bede musiał oddać silnik do poprawki :)

Pozdrawiam,
Piotr
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2019, 14:51:55 pm wysłana przez Anef »

Offline Mlody92

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Miasto: Warszawa
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI 279KM
Odp: Audi A5 SportBack - ogledziny - magiczna kula do wróżenia :D
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2019, 12:03:52 pm »
Jak sam szukałem rad przed oglądaniem auta ktoś mi napisał, że jeśli wada nie jest naprawiona to po przejechaniu ok. 50km już nad wydechami na zderzaku były ślady takie okopcenia jakby. A czy jakaś inna metoda "na oko" to nie mam pojęcia.

Offline adamtower

• Audi Fan
  • *
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CDNB+
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2019, 14:30:12 pm »
W rocznikach 2009-2011 praktycznie wszystkie 2.0TFSI biorą olej i bardzo małe szanse, że znajdziesz coś co nie będzie do remontu. Tylko praktycznie potwierdzenie, że ktoś pozbył się wady olejowej da Ci możliwość spokojnego zakupu. A im bardziej cena będzie okazyjna tym większe szanse, że wciąga olej w dużych ilościach.
Natomiast jeśli ktoś wadę olejową zlikwidował, to zapewne pochwali się tym w ogłoszeniu.

Offline Mlody92

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2019, 15:32:18 pm »
Ale lepiej też zadzwonić i zapytać w razie co :D w ogłoszeniu z którego ja brałem nie było nic na temat ewentualnej naprawy wady silnikowej, dopiero jak się zagłębiłem w temat i dowiedziałem o tym, że te silniki lubią olej to zapytałem ówczesnego właściciela to powiedział, że musi być zrobione raczej bo mu nie bierze oleju :D no i tak od końca sierpnia jeżdżę sobie i nie zauważyłem aby jakoś dużo oleju pobierał :)

Offline Anef

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 20, 2019, 15:46:32 pm »
Dzięki !
informacje o tym "okopceniu" po większym dystansie znalazłem wcześniej tutaj na formy, nawet fotka była ;)

Mam jedna już upatrzona, i chce podjechać w sobotę oblukać co i jak. Dostałem informacje ze auto pali 0.3 oleju, wiec obstawiam ze na 1000 km a nie na 100 bo tego nie dopisał :D
Jeżeli tak, to wydaje mi sie ze nie ma tragedii, i mieści się to w normie, informacji o remontach nie ma wiec zakładam ze nie było.
Zastanawiam sie jak można ewentualnie zweryfikować te informacje, i czy dopisanie takiej informacji na umowie może byc opcja do zwrotu auta po kilku dniach jeśli okaże sie ze np spala 1l oleju na 100 ? Ale to pewnie do dogadania na miejscu..

I jeszcze jedno, z doświadczenia wiem ze często nie ma co sie bać większego przebiegu i tutaj jest 202k najechane, a jest tez inna piątka która ma 140k - czy w przypadku tfsi to może robic kolosalna różnice ?

Offline Mlody92

• Aktywny klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2019, 08:33:10 am »
Dokładnie na forum, tylko w innym temacie ktoś mi odpowiedział zdjęciem okopconego zderzaka ;)
Do 0.5l na 1000km jest chyba w normie podawanej przez Audi?
Ja u siebie na umowie mam zapisaną informacje, że właściciel zaświadcza, iż silnik nie pobiera oleju ponad normę ;)

Offline Anef

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 25, 2019, 13:40:29 pm »
EDIT :

Auto kupione, wkrótce więcej info w sekcji "Moje Audi" ;)

Cześć !

ktoś kojarzy ta piątkę : https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-a5-sportback-2-0-tfsi-211-km-ID6BwmJQ.html

Byłem w weekend oglądać 3 szt. i ta wydaje sie ok, silnik chodzi dobrze, do skrzyni nie moglem się doczepić, dziś jadę zobaczyć ja na kanale i będę się zastanawiać.
Dodam, ze miała naprawiany silnik chyba po "kolizji" rozrządu w "silnikzwymiana" i ta nazwa przewinęła mi sie już tutaj na forum jako polecana firma, czy jest sie czego obawiać? problem olejowy jest podobno wyeliminowany.

ps. nie wiem czy to odpowiednie miejsce, jak coś mogę przenieść ta cześć :)
tutaj 2 szt które oglądałem w warszawie, może komos sie przyda ta informacja :
https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-sportback-quattro-salon-pl-serwis-aso-ID6BDFrf.html << nadal stoi na placu, tylne nadkole 1400 z miernika, i do tego cały pomalowany bo tak chciał właściciel, dodatkowo przy cofaniu dziwnie szarpało, po tym podziękowałem :)

https://www.otomoto.pl/oferta/audi-a5-audi-a5-2-0-quattro-automat-2010r-kredyt-bez-bik-i-krd-ID6BHZeg.html << tutaj nie miałem większych uwag, auto po lekkim spotkaniu z leśnym stworem ( na miejsc sa zdjęcia - była popsuta lampa + nadkole ) podobno cos było robione z olejem, ale kwitów nie ma ; )
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2019, 10:53:42 am wysłana przez Anef »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15