Autor Wątek: Problem z klimatyzacją, może czujnik.  (Przeczytany 118 razy)

Offline Hallow

• Nowy klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Podkarpackie
Problem z klimatyzacją, może czujnik.
« dnia: Kwiecień 04, 2019, 10:40:13 am »
Witam,
niestety moja A-funf nie dmucha zimnym jak powinna.
Jestem po serwisie klimatyzacji, tzn. sprawdzenie szczelności, uzupełnienie środkiem, sprawdzenie pompy itd.
jeden mały problem klima nie załącza się z panelu w środku (niby siwcie się przycisk na czerwono itd. ale klima nie rusza).
Servisator klim mówił jednak ze pompa działa bo spraszał itd. i szczelność jest.

1. Ja mam wrażenie że może to być albo czujnik ciśnienia klimatyzacji albo możne jakiś kabel do tego czujnika. Może macie inne spostrzeżenia?
2. Czy jak wykręcę czujnik ciśnienia klimatyzacji nie opuszczę środka z klimy? (nie chciałbym znowu środka dobijać)
3. Z tego co się orientuje kable do czujnika lecą w nadkolu od strony kierowcy, nie chce ścigać błotnika więc może dostane się od spodu, po ściągnięciu kola i wygłoszenia?
4. Czy miał ktoś podobny problem?

Dodam tylko ze klima nie działa od początku, sprzedawca mówił ze należy tylko dobić itd, środka przed dobiciem było tak z 30-40 % około, nie śmigała od początku. Zwykła klima (nie dwustrefowa).
Idzie do ciepła i jednak przydałaby się....

Offline zgoda150

• Nowy klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Problem z klimatyzacją, może czujnik.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2019, 12:45:25 pm »
sprawdź błędy porządnym komputerem czyli dedykowanym do gruby VAG-to wiele może wyjaśnić, bez tego jest to szukanie po ciemku i bezcelowe.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15