Autor Wątek: Felgi Veemann 20’. Czy to wejdzie?  (Przeczytany 264 razy)

Offline Eklerq3

• Początkujący
  • *
  • Rocznik Auta: 2009
  • Rodzaj Napedu: FWD
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Zachodnio-pomorskie
Felgi Veemann 20’. Czy to wejdzie?
« dnia: Lipiec 08, 2019, 13:31:05 pm »
Witam szanowne grono. Prosiłbym o radę, rozważam zakup felg 20 calowych Veemanna. Felgi przód 8,5J, tył 10j. Martwi mnie ET 45, wiec dystans obowiązkowy, aktualnie posiadam dystanse 15mm przód i 20mm tył.
Chce wrzucić oponki 255/35/20. Czy będzie to zdawało egzamin i nic nie będzie trzeć? Napęd FWD, zawieszenie S-line. Z góry dziękuje za pomoc

Offline Eklerq3

• Początkujący
  • *
Odp: Felgi Veemann 20’. Czy to wejdzie?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2019, 13:38:16 pm »
Witam szanowne grono. Prosiłbym o radę, rozważam zakup felg 20 calowych Veemanna. Felgi przód 8,5J, tył 10j. Martwi mnie ET 45, wiec dystans obowiązkowy, aktualnie posiadam dystanse 15mm przód i 20mm tył.
Chce wrzucić oponki 255/35/20. Czy będzie to zdawało egzamin i nic nie będzie trzeć? Napęd FWD, zawieszenie S-line. Z góry dziękuje za pomoc
Dodaje link do felg do wglądu https://allegro.pl/oferta/felgi-veemann-vm2-20-8-5j-et45-10j-et45-5x112-7686227790

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 18, 2019, 14:47:41 pm »
Felgi same w sobie są ok, sam kiedyś chciałem kupić tej firmy. Te z linka mają bardzo słabe ET. U siebie mam ori felgi audi 255/35/20" 9.0J ET37. Z przodu 17mm, a z tyłu 25mm dystans. Jedno jest pewne, przy twoim konfingu nic nie będzie przycierało, ale auto będzie stało jak koza. Dlatego ja u siebie wrzuciłem eibach. Normalnie nie przyciera, chyba że jest do pełna załadowany bagażnik to wtedy czasami przytrze.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline Eklerq3

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2019, 16:45:08 pm »
Felgi same w sobie są ok, sam kiedyś chciałem kupić tej firmy. Te z linka mają bardzo słabe ET. U siebie mam ori felgi audi 255/35/20" 9.0J ET37. Z przodu 17mm, a z tyłu 25mm dystans. Jedno jest pewne, przy twoim konfingu nic nie będzie przycierało, ale auto będzie stało jak koza. Dlatego ja u siebie wrzuciłem eibach. Normalnie nie przyciera, chyba że jest do pełna załadowany bagażnik to wtedy czasami przytrze.

Autko jest już po zabiegu wymiany kół. Jako że po kupnie dostałem felgi również z tym samym ET dystans był dołożony, później chciałem kupić i szukałem czegoś w rozsądnym ET ale zachorowałem na felgi ala’ Vossen i niestety musiałem je kupić bo po dłuższym poszukiwaniu okazało się, że nie ma nic z bardziej sensownym odsadzeniem a czas oczekiwania to jakiś żart  ;D  Jedyne co mnie martwi to łożyska w tej konfiguracji ale narazie jest wszystko ok. Zgodzę się, ze faktycznie stoi dość wysoko i również rozważam jakieś sprężyny, ale nic co by za mocno obniżyło zawieszenie, bo nawet na ori potrafiło przytrzeć osłoną/ progami na jakimś leżącym policjancie :/ Dzięki za odpowiedz, jestem w trakcie paru modyfikacji i myśle, ze niedługo pewnie wrzucę i jakąś sprężynę Eibacha. Może mógłbyś się podzielić jakie konkretnie sprężyny kupiłeś i jakimiś zdjęciami jak to wszystko wygląda? Dzięki bardzo za odpowiedz i pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2019, 16:48:22 pm wysłana przez Eklerq3 »

Offline liquid8p

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Remigiusz
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: 1.8 TFSI 170KM CJEB
  • Rocznik Auta: 2012
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Województwo: Wielkopolskie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 18, 2019, 17:51:21 pm »
Guests can't see images. Please login or login

Sprężyny eibach pro kit, jest dosyć twardo w tej konfiguracji. Ale za to auto prowadzi się, jak gokart w zakręcie.
a3 8P >>> a5 8T...

Offline Eklerq3

• Początkujący
  • *