Autor Wątek: Demontaż tylnej półki Audi A5 8T Coupe 2007/2016  (Przeczytany 2973 razy)

Offline Mazer

  • Aktywny klubowicz
  • *
  • Wiadomości: 97
  • Płeć: Mężczyzna
  • Co zrobisz sam własnymi rękami cieszy najbardziej
  • Imię: Dawid
  • Miasto: Łańcut
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Podkarpackie
Demontaż tylnej półki Audi A5 8T Coupe 2007/2016
« dnia: Maja 15, 2020, 11:55:37 am »
Dobra tak jak obiecałem tak robię, a więc.. Tego używałem do zdemontowania tylnej półki...

Pierwsze co robicie, odłączacie akumulator bo w słupkach C są poduszki, a trzeba je zdemontować, następnie składacie tylne siedzenia i zaczynamy robotę!!!

Guests can't see images. Please login or login

Guests can't see images. Please login or login


Podważacie zaślepki airbag i wyciągacie je do góry, następnie wsadzacie we wskazane miejsce albo śrubokręt ( tylko uważać żeby sobie nie zepsuć podsufitki ) , albo najlepiej te narzędzia plastikowe do demontażu tapicerki. Trzeba to odgiąć we wskazanym miejscu i wsadzić tam rękę, tutaj pierwszy moment, w którym trzeba użyć siły. Cały element siedzi na dwóch klipsach, jeden na samym środku, drugi bardziej w stronę tylnej szyby, trzeba użyć siły i mocno ciągnąć i element powinien wyskoczyć bez żadnego uszkodzenia, to samo robimy z drugą stroną.

Guests can't see images. Please login or login


Po zdemontowaniu przechodzimy do półki, na początek trzeba zdemontować osłony głośników ( uważajcie, są bardzo kruche, ale mi się udało ich w ogóle nie uszkodzić ). Wsadziłem śrubokręt we wskazanym miejscu, delikatnie podważyłem i zrobiłem sobie miejsce na plastikowy przyrząd, który jest na pierwszym zdjęciu. Następnie umieszczacie go w szczelinę i jedziecie po krawędzi, a zaczepy będą same wyskakiwać bez uszkodzenia, ale delikatnie i z wyczuciem a nic nie zepsujecie.

Guests can't see images. Please login or login


To samo robicie z drugą stroną. Następnie zobaczycie śrubki ukryte pod osłonami + (ważne) jedna śrubka jest wykręcana z bagażnika od spodu półki ( jest ona umieszczona koło subwoofera ). Półka zaraz pod tylną szybą jest wsuwana w szczeliny, natomiast na przodzie jest zatrzaśnięta z tego co pamiętam na 4 klipsy , trzeba użyć siły ( podnieść przód mocno do góry co spowoduje wyskoczenie z zatrzasków, a następnie tył wysuwamy do przodu i półka powinna być zdemontowana) :) Kwestię wygłuszenia pozostawiam każdemu z osobna, sami zobaczycie co i jak i zdecydujecie jak to najlepiej zrobić. Mam nadzieję, że jasno wytłumaczyłem ;D ;D Demontowałem ją dwukrotnie i nic nie uszkodziłem, a nie należę do cierpliwych, więc z pewnością da się to spokojnie zrobić :D Powodzonka

Guests can't see images. Please login or login
 

Ważne!!!
Forum nie bierze odpowiedzialności za jakiekolwiek niepowodzenia.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2020, 17:07:35 pm wysłana przez liquid8p »

Offline Dobarino

  • Audi Fan
  • *
  • Wiadomości: 363
  • Imię: Krystian
  • Miasto: Poznań
  • Oznaczenia Silnika:: CCWA
  • Rocznik Auta: 2008
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Wielkopolskie
Odp: Demontaż tylnej półki Audi A5 8T Coupe 2007/2016
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 18, 2020, 09:17:53 am »
Odświeżam temat
Znalazłem tutorial


https://snapguide.com/guides/audi-a4a5-bang-olufsen-subwoofer-upgrade/


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15