Autor Wątek: Benzyna czy Diesel  (Przeczytany 8212 razy)

Offline JurasSK

• Nowy klubowicz
  • *
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Benzyna czy Diesel
« dnia: Marzec 31, 2015, 19:28:52 pm »
Witam
Na początek chciałem się ładnie przywitać ze wszystkim : cześć.

Teraz mam pytanko które mnie nurtuje od jakiegoś czasu. Jestem na kupnie Audi A5 z silnikiem 2.0 2009/2010. Na 2011 na razie mnie nie stać musiałbym odczekać pół roku, a nie bardzo chcę :D Rocznie pokonuje 5 tyś km. Wiem że przy takim przebiegu powinno się kupić samochód w benzynie. Ofert ciekawych jest bardzo mało, a w dieslu mnóstwo. Czy jeśli zakupię diesla 2.0 i będę pokonywał 5 tyś km rocznie po mieście będę się musiał liczyć z awariami takiego diesla ?? Pozdrawiam

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
  • Imię: Sławek
  • Miasto: Jaworzno
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0tfsi, F31 335d
  • Rocznik Auta: 2011
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Typ Nadwozia: Sportback
  • Województwo: Europa
Odp: Benzyna czy Diesel
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2015, 19:51:27 pm »
Kwestią jest jeszcze ilość ogólnie pokonywanych dystansów w roku, jeśli te 5tyś w mieście nie jest nikłym procentem całości  poszukałbym benzyny 1.8 różnice w spalaniu pomiędzy tym motorem a dieselem nie są znaczne, więc taki motor mógłby być złotym środkiem.
Dodatkowo być może pozwolisz sobie na  lepsze wyposażenie i nowszy rocznik, przeszkodą może być brak cztery napędu, wydaje mi się że masz większe szanse taniej wyrwać 1.8 niż 2.0 lub 2.0d, a z tego co piszą forumowicze kula się to też nie najgorzej.
"You want an oil that is as thin as possible but as thick as necessary"

Offline Radson80

• Audi'holik
  • *
  • Rocznik Auta: 2014
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2015, 19:54:55 pm »
Z awariami każdego silnika musisz się liczyć. O bezawaryjnych jeszcze nie słyszałem :P
Jeżeli jednak zrobisz nim rocznie +/- 5tys. km. to może pomyśl o S5 które spowoduje mega większą radość z jazdy niż 2.0TFSI lub TDI :D
Robiąc taki mały dystans w ciągu roku,kupując takie auto nie ma to chyba dla Ciebie znaczenia czy spali 10 czy 20l :P

Offline JurasSK

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2015, 20:03:26 pm »
Kwestią jest jeszcze ilość ogólnie pokonywanych dystansów w roku, jeśli te 5tyś w mieście nie jest nikłym procentem całości  poszukałbym benzyny 1.8 różnice w spalaniu pomiędzy tym motorem a dieselem nie są znaczne, więc taki motor mógłby być złotym środkiem.
Dodatkowo być może pozwolisz sobie na  lepsze wyposażenie i nowszy rocznik, przeszkodą może być brak cztery napędu, wydaje mi się że masz większe szanse taniej wyrwać 1.8 niż 2.0 lub 2.0d, a z tego co piszą forumowicze kula się to też nie najgorzej.

Ilość ogólnie pokonywanych dystansów ? nie bardzo rozumiem. Pokonuję codziennie 10 - 20 km po mieście, co daje ok 5 tyś rocznie. Nie zależy mi na spalaniu bo to są małe ilości km przejechanych aby była jakaś ogromna różnica na spalaniu. Ja rozumiem że każdy silnik ma prawo się zepsuć, jakby się nie psuły to by warsztaty nie zarabiały. Mnie nurtuję pytanie czy biorąc diesla sam nie spowoduję tych awarii przejechanie tak małej ilości km w roku. Co do S5 to raczej mnie nie stać.Chcę kupić auto 5 letnie, aby te 5 lat spokojnie jeździć w miarę bez awaryjnie. Takie auto kosztuję ok 160 tyś a ja mam połowę z tego :P Koszty serwisu i napraw w S5 są pewnie dużo większe z racji mocniejszego silnika.

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 31, 2015, 20:18:04 pm »
Aha, bo myślałem że tyle robisz tylko po mieście, no a jeśli tyle w roku to 1.8 jak najbardziej, osiągi podobne, spalanie niewiele większe, większa kultura pracy, no i jesli mowa o mieście pozbywasz się problemów z dpf-em.
Oczywiście jest na to też metoda, najprostsze "przegonienie" klekota na niższym biegu i wyższych obrotach przez kilka km, na Twoim miejscu brałbym właśnie 1.8, no chyba że odpowiada ci propozycja Radsona, z tym że cenowo to chyba raczej będzie ciężej znaleźć jakiś fajny "deal" na S5  :-X
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 20:29:22 pm wysłana przez slawek72 »

Offline JurasSK

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 31, 2015, 20:25:13 pm »
Aha, bo myślałem że tyle robisz tylko po mieście, no a jeśli tyle w roku to 1.8 jak najbardziej, no chyba że odpowiada ci propozycja Radsona, z tym że cenowo to chyba raczej będzie ciężej znaleźć jakiś fajny "deal" na S5  :-X

Wiesz nie mam zamiaru pchać się w najtańsze "okazje" myślę że za ok 80 tyś jestem w stanie kupić fajny samochód zadbany z 2010, tylko nie wiem z jakim silnikiem

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2015, 20:34:11 pm »
Aha, bo myślałem że tyle robisz tylko po mieście, no a jeśli tyle w roku to 1.8 jak najbardziej, no chyba że odpowiada ci propozycja Radsona, z tym że cenowo to chyba raczej będzie ciężej znaleźć jakiś fajny "deal" na S5  :-X

Wiesz nie mam zamiaru pchać się w najtańsze "okazje" myślę że za ok 80 tyś jestem w stanie kupić fajny samochód zadbany z 2010, tylko nie wiem z jakim silnikiem

Ale kto tu mów o "najtańszych okazjach" - masz pobieżne porównanie 1.8 benzyna i 2.0 klekot , jak dla mnie jeśli głównie do miasta to 1.8, a plusem takiego zakupu jest możliwość kupna lepiej wyposażonego auta za podobną cenę i tyle w temacie, pytasz więc staram się poradzić, a decyzja należy do ciebie...

Offline Radson80

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 31, 2015, 20:36:29 pm »
Zgadzam się ze Sławkiem. Jeżeli nie "szalejesz" to 1.8 na dobrym wypasie będzie jak znalazł. Najlepiej szukać w określonej kwocie auta o rok,dwa starszego które będzie w lepszej kondycji niż te "poliftowe igły" handlarzy w okolicach 80-90tys  :'(
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 20:38:42 pm wysłana przez Radson80 »

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 31, 2015, 20:40:37 pm »
W sumie może jeszcze znaleźć jakąś benzynę 3.2, z tym że tak szczerze nie wiem do kiedy wkładali te motory do A5, wydaje mi się że w 2010 już nie ale głowy nie dam..

Offline JurasSK

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 31, 2015, 20:42:01 pm »

Ale kto tu mów o "najtańszych okazjach" - masz pobieżne porównanie 1.8 benzyna i 2.0 klekot , jak dla mnie jeśli głównie do miasta to 1.8, a plusem takiego zakupu jest możliwość kupna lepiej wyposażonego auta za podobną cenę i tyle w temacie, pytasz więc staram się poradzić, a decyzja należy do ciebie...

Nie nie źle mnie zrozumiałeś. O najtańszych ofertach miałem na myśli jakieś S5 żeby szukać aby zmieścić się ok 100 tyś. Każda rada jest bardzo cenna dla mnie bo nigdy nie miałem nic wspólnego z Audi. Co do ciśnięcia często jeżdżę z dziećmi więc o wariowaniu nie ma mowy, ale wyprzedzić jakiegoś tira czy wlekącą się osobówkę też muszę móc.

http://olx.pl/oferta/audi-a5-s-line-2-0-tfsi-sportback-opcja-indywidual-CID5-ID9h3TR.html#b3af83c29b;promoted

Myślałem o czymś takim. Co prawda brzydkie alufelgi ale zawsze można je na zimowe zrobić.

Offline Radson80

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 31, 2015, 20:47:38 pm »
Gdzie ten handlarzyna ( czyt. baran ) ma S-line ?? Co za typ...
Jeszcze debil pisze "  S-line zewnętrzny i wewnętrzny "  :-X

Dołóż trochę i kup taką (lub tego typu) krajówkę z fajnym silnikiem w połączeniu z quattro. Masz pewne pochodzenie i w miarę niski przebieg a nie jakieś wynalazki handlarzy.

http://uzywane.audi.pl/pl/oferty/audi-a5-2-0tdi-quattro-170km,376
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2015, 20:53:05 pm wysłana przez Radson80 »

Offline dawidooo

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Dave
  • Rocznik Auta: 2010
  • Województwo: Świat
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 31, 2015, 20:52:02 pm »
no jak to gdzie ? ma przecież znaczki na błotnikach :D :D w takim razie ma x S-line.

ja mam dodatkowo na grillu to mam 2 x s line :D

no niestety ale ludzie widza w opisie s-line i są wniebowzięci :D

Offline silverb6

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Paweł
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CPMA
  • Rocznik Auta: 2013
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 31, 2015, 20:54:59 pm »
To już jest standard.Każdy cymbał pisze s-line z automatu.Auto gołe w ryj ale jeszcze dodał "wersja indywidual" ,nosz qrwa jego mać ....

Offline slawek72

• Audi'holik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 31, 2015, 20:57:58 pm »
To już jest standard.Każdy cymbał pisze s-line z automatu.Auto gołe w ryj ale jeszcze dodał "wersja indywidual" ,nosz qrwa jego mać ....

;D ...no ale S-line jest napisane i Ci co się dają nabrać kalkują informację  ::) ....

Offline JurasSK

• Nowy klubowicz
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2015, 20:59:41 pm »

Dołóż trochę i kup taką (lub tego typu) krajówkę z fajnym silnikiem w połączeniu z quattro. Masz pewne pochodzenie i w miarę niski przebieg a nie jakieś wynalazki handlarzy.

http://uzywane.audi.pl/pl/oferty/audi-a5-2-0tdi-quattro-170km,376
Dołożyć się nie da :D Trzeba najpierw uzbierać :D Do listopada pewnie zejdzie na zbieraniu :D Kurde przeczytałem dzisiaj całe forum i widzę że znaleźć fajne autko będzie graniczyło z cudem. Ale dalej nie wiem czy mam szukać benzynę czy diesla też mogę wziąść pod uwagę.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15