Autor Wątek: Uwaga na oszustów!  (Przeczytany 34388 razy)

Offline OGr

• Administrator
  • Audi Maniak
  • *
    • Audi Moja Pasją
  • Imię: Robert
  • Miasto: Kraków
  • Oznaczenia Silnika:: searching...
  • Rocznik Auta: 2020
  • Rodzaj Napedu: QUATTRO
  • Rodzaj Paliwa: ON
  • Skrzynia Biegów: Manual
  • Typ auta: 8T
  • Typ Nadwozia: Coupe
  • Województwo: Małopolskie
Odp: Uwaga na oszustów!
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2014, 13:39:54 pm »
Zapiszcie VIN.
Pasja – to coś, co pomaga uciec nam od codzienności… Coś, co pozwala nam wyzwolić z siebie emocje, stać się prawdziwym sobą

Offline greven

• Początkujący
  • *
  • Województwo: Małopolskie
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 25, 2014, 17:33:08 pm »
VIN dodany w głównym poście.

@OGr - pytanie czy można by jakoś zmienić w ustawieniach forum tak, żeby po wrzuceniu takiego vin w google wyswietlal sie post?

Offline monia

• Początkujący
  • *
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 05, 2014, 12:38:47 pm »

I tekst prosze dzwonic na pewno sie dogadamy ... Trzeba bylo mu powiedziec ze 20 tys dajesz :)

W takim razie gość może być ponownie aktywny - czy ktoś pamięta to auto aby potwierdzić? http://otomoto.pl/audi-a5-ledy-navi-mmi-bang-olufsen-4x4-rej-pl-C34551257.html

Wcześniej ogłoszenie było na Garwolin, obecnie na Warszawa.
Wszystko co opisaliście by się zgadzało. Małolat kręci jak na targowisku, teksty typu "już jadą z Krakowa kupić itp", nie podaje adresu, dojeżdża do Ikei w Garwolinie. Mówi że w mieszka w Wawie (to też się zgadza) ale w Garwolinie ma komis, podczas oglądania non-stop gada  z kumplami (dodatkowo na kacu!)...
i oczywiście tekst w ogłoszeniu: JEŚLI CHODZI O CENĘ PROSZĘ DZWONIĆ A NAPEWNO SIĘ DOGADAMY

Samochód nie wygląda tak, źle, przyśpieszenie by się nie zgadzało (nawet ok) i rejestracja, na tym ogłoszeniu to HFR 765
Nie badałam lakieru... nic nie ciekło

pozdrawiam, monia

Offline Piki

• Audi Fan
  • *
  • Miasto: LU / WD
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0TFSI 280KM: CDNC
  • Rocznik Auta: 2010
  • Rodzaj Paliwa: PB
  • Skrzynia Biegów: S-Tronic
  • Typ auta: inne audi
  • Typ Nadwozia: Avant
  • Województwo: Lubelskie
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 05, 2014, 13:55:46 pm »
Jaka cena takie auto.
Vorsprung durch KOMPot

Offline grzes_1987

• Nowy klubowicz
  • *
  • Pingwin to jaskółka, która jadła po godz. 18.
    • Status GG
  • Imię: Grzegorz
  • Miasto: okolice Kassel
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0 TDI QUATTRO
  • Rocznik Auta: 2008
  • Województwo: Europa
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 05, 2014, 16:14:56 pm »

I tekst prosze dzwonic na pewno sie dogadamy ... Trzeba bylo mu powiedziec ze 20 tys dajesz :)

W takim razie gość może być ponownie aktywny - czy ktoś pamięta to auto aby potwierdzić? http://otomoto.pl/audi-a5-ledy-navi-mmi-bang-olufsen-4x4-rej-pl-C34551257.html

Wcześniej ogłoszenie było na Garwolin, obecnie na Warszawa.
Wszystko co opisaliście by się zgadzało. Małolat kręci jak na targowisku, teksty typu "już jadą z Krakowa kupić itp", nie podaje adresu, dojeżdża do Ikei w Garwolinie. Mówi że w mieszka w Wawie (to też się zgadza) ale w Garwolinie ma komis, podczas oglądania non-stop gada  z kumplami (dodatkowo na kacu!)...
i oczywiście tekst w ogłoszeniu: JEŚLI CHODZI O CENĘ PROSZĘ DZWONIĆ A NAPEWNO SIĘ DOGADAMY

Samochód nie wygląda tak, źle, przyśpieszenie by się nie zgadzało (nawet ok) i rejestracja, na tym ogłoszeniu to HFR 765
Nie badałam lakieru... nic nie ciekło

pozdrawiam, monia

Ale nawet ta rejestracja. Przecież niemieckie rejestracje tak nie wyglądają! A głośniki na pewno są B&O. Przecież na drzwiach jest ta srebrna okrągła obwódka, której na zdjęciu nie widać. Troszkę dziwne bo w tej cenie można kupić A5 w Niemczech, a gdzie opłaty po sprowadzeniu?
A no i znaczek "quattro" na grillu nie powinien być bardziej na zewnątrz? :)
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2014, 16:17:03 pm wysłana przez grzes_1987 »

Offline dareka4

• Początkujący
  • *
  • Imię: Dariusz
  • Miasto: Inowrocław
  • Oznaczenia Silnika:: bmk
  • Rocznik Auta: < 2007
  • Skrzynia Biegów: Tiptronic
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 12, 2014, 17:46:59 pm »
UWAGA !!!
Jechałem z moim szwagrem po AUDI A5  właśnie do Garwolina.
Ten gość to zwykły "małolat-naciągacz"!!!! Audi miała mieć webasto, pytałem się dwa razy przez telefon czy faktycznie ma ! Okazało się ze nie ma, a bystry sprzedawca poinformował mnie ze  bez problemu w serwisie uruchomią w mmi  webasto. No to był największy  hit jaki słyszałem!!!!! Miała mieć nagłośnienie B&O oczywiście nie miała. Silnik miał być zimny, by sprawdzić w jakim stanie sa napinacze. Gdy dojechalismy był gorący  i rzekomo brat ją umył by była czysta i ładna co co oczywiście tez było kłamstwem , bo auto nie miało nawet jednej mokrej kropelki i było zakurzone mimo stania w garażu. Z tym garażem tez była mała ciekawostka, ponieważ  mieliśmy się nie pokazywać blisko garażu , bo ktoś może nas przez okno obserwować !!! Dziwna sprawa :). Wróćmy jednak do tematu. Audi miała opony łyse. Środek auta jak na ten rocznik podniszczony. Na moje audi ma ze 100 tys więcej przebiegu. Na moje pytanie dlaczego są takie kłamstwa w opisie, sprzedawca odpowiedział  tak: " no nie wie Pan jak to się robi ? kupiuj -wklej " z innej aukcji i już jest ogłoszenie"  :D Po tych słowach  nawet nie chciało mi sie go dokładnie oglądać. Zarządałem zwrotu za paliwo , a zrobiliśmy 360 km w jedną stronę. Sprzedawca grzecznie nas zbył i powiedział ze przeleje kasę bo teraz nie ma nic przy sobie. W tej chwili mija 6 dzień i zero kontaktu ze sprzedającym.Ogłoszenie znów się pojawiło w niezmienionej formie. Uważajcie bo to auto jest zagadką !!!
http://otomoto.pl/audi-a5-ledy-navi-mmi-bang-olufsen-4x4-C34734805.html

Offline Radson80

• Audi'holik
  • *
  • Rocznik Auta: 2014
  • Typ Nadwozia: Sportback
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2014, 20:13:15 pm »
Czego chcesz sie spodziewać po A5 3.0TDI za 66tys. ?? Szukanie tego auta za takie pieniądze to nic więcej tylko proszenie sie o kłopoty.Nikt Ci nie sprzeda dobrego auta wartego około 90k za taką kwote i nic więcej tutaj dodawać nie trzeba.
« Ostatnia zmiana: Październik 12, 2014, 20:52:17 pm wysłana przez Radson80 »

Offline rodos

• Audi'holik
  • *
    • Status GG
  • Imię: arek
  • Miasto: kolo wroclawia
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0tdi 306.8km
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 12, 2014, 20:25:39 pm »
Tak wygląda rzeczywistość kolejna okazja za 66kola :)
306.8km-639.4nm

Offline Radson80

• Audi'holik
  • *
  • Rocznik Auta: 2014
  • Typ Nadwozia: Sportback
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 12, 2014, 20:54:51 pm »
Biorąc pod uwage zarobek handlarza to za ile on go musiał kupić w DE ?? powiedzmy że dał za niego  60k. :P a teraz sobie sprawdz ile takie auto kosztuje na zachodzie bo jest to conajmniej 20tys. euro + opłaty

Offline silverb6

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Paweł
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CPMA
  • Rocznik Auta: 2013
  • Województwo: Łódzkie
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 13, 2014, 06:01:44 am »
Dokładnie,cudów nie ma.Niektórzy sami się proszą o takie sytuacje.
Za 66k to Golfa lepiej kupić a nie A5.

Offline Tomas

• Nowy klubowicz
  • *
  • Imię: Adrian
  • Rocznik Auta: 2007
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 20, 2014, 01:28:48 am »
Witam wszystkich wlascicieli A5 oraz tych,ktorzy zamierzaja nimi zostac. Powiem szczerze ze jestem w lekkim szoku ,ze przypadkiem tutaj trafilem i zobaczylem temat o oszustach na Polskim rynku. Piszecze o tym cwaniaku z Garwolina http://otomoto.pl/audi-a5-ledy-navi-mmi-bang-olufsen-4x4-C34734805.html .Wstyd mi sie przyznac ale kupilem od niego wlasnie a5 pol roku temu. Nie wiem skad ten gosciu bierze te a5 ,ale sam mi sie chwalil ze to juz jego ktoras z kolei.W ogloszeniu z moja a5 byl taki sam opis co w tym z linkiem i ten tekst CO DO CENY PROSZE DZWONIC NAPEWNO SIE DOGADAMY.A wiec opowiem wam historie debila (czyli mnie) ktory kupil a5 od tego typa.Pol roku temu zdecydowalem sie na kupno a5.Akurat mialem 60 tys i znalazlem na allegro "OKAZJE" z Garwolina. 2008 r. 3.0 Quattro 240 KM 138.533 przebieg i kraj pochodzenia "NIEMCY" i cena 58.000.Na zdjeciach bardzo ladna ,a wiec zadzwonilem zeby sie dowiedziec wiecej szczegolow.Pytam czy auto ma przebieg oryginalny ? 100 % orginal.Czy to napewno 2008 a nie 2007? 2008 mowi.Pytam czy to auto z Niemiec ? odpowiada ,ze tak i ze w srodku jak nowka i nie ma najmniejszej rzeczy do ktorej mozna sie przyczepic.Wiec pomyslalem ,ze pojade ja zobaczyc.W ogloszeniu bylo napisane ze Warszawa ,ale upieral sie ze do Garwolina musze przyjechac.Czekalem na niego godzine(chyba czekal az sie sciemni) i wreszcze przyjechal... Auto zrobilo na mnie wrazenie bo naprawde bylo ladne z wygladu.W srodku nie bylem w stanie dokladnie zobaczyc poniewaz bylo ciemno.Prosze go zeby pokazal mi ksiazke serwisowa o ktorej mowil i nagle okazalo sie ze gdzies mu sie zapodziala.Wiec mowie zeby pokazal dokumenty niemieckie a on mi wyciaga "WLOSKIE" wiec pytam czemu wloskie ?w ogloszeniu bylo napisane ze z Niemiec , a on na to ze autem jezdzil Wloch ktory mieszkal w Niemczech itp. Przyjechal na jakis probnych rejestracjach do ktorych nie mial zadnych dokumentow (pozniej sie okazala ze jakby mnie zlapala policja to mialbym "bardzo cieplo".Naglosnienie mialo byc BANG OLUFSEN a byly dwa glosniki z tylu w tym jeden "pierdzacy."Oczywiscie ja podniecony ze moge zostac wlascicielem audi a5 za taka kwote wierzylem w jego bajki.Mowie do niego to teraz chcialbym sie przejechac a on na to ze mozemy jechac ale on bedzie prowadzil bo poprzedni kupujacy rozbil mu Q7.Mowie ok wsiadamy auto ladnie sie prowadzi,przyspiesza, nie sciaga nie stuka nie puka wszystko dziala.Stwierdzilem ze kupie auto ale jak pojedziemy do serwisu Audi i okaze sie ze przebieg ma oryginalny a on stwierdzil ,ze nie ma czasu i musi zaraz gdzies tam jechac jedynie mozemy jechac na stacje diagnostyczna.Stwierdzilem czemu nie... pojechalismy auto sprawdzil diagnosta "KOLEGA KRZYSIU" i wyszlo ze auto w stanie idealnym perfekcyjnym itp.I podjalem decyzje ,ze kupuje to auto.Spisal w aucie umowe ja mu wyplacilem pieniadze i odszedl przyspieszonym krokiem.Gdy juz auto bylo moje mialem okazje pierwszy raz sie przejechac.I Zaczelo sie sprzeglo sie slizga i przy wrzuceniu 4 zgrzyta skrzynia.Po tygodniu na 6 i 5 biegu stuki z okolicy skrzyni.Pojechalem na serwis i okazalo sie ze skrzynia biegow do wymiany razem ze sprzeglem do tego tarcze hamulcowe ,opony i klocki w tragicznym stanie.Klapy kolektora ssacego na wykonczeniu, swiece tylko 3 dzialaly zawor emisji spalin zapchany.W tym momencie myslalem ze chyba snie.Dzwonilem do niego przez tydzien oczywiscie telefon wylaczony,ale i tak wiedzialem ,ze nie odzyskam tych pieniedzy.JEdyne wyjscie to bylo naprawienie usterek.Nie bede pisal o tym ile siwych wlosow mi przybylo w trakcie napraw ale wlozylem w ta audi 25.000 w miesiac.Nie ma zadnych okazji ,a jesli jedziecie ogladac auto okazje to tylko z trzezwym umyslem.Jeden frajer mu sie trafil i mam nadzieje ,ze ostatni.

Ciesze sie, ze moglem ostrzec wszystkich przed tym oszustem i chcialbym zeby wszyscy na niego uwazali.Nikomu nie zycze zeby przeszedl przez to co ja.Piszmy i odswiezajmy temat dopoki jego A5-tki beda na aukcjach.

Moge podac jego imie nazwisko adres zamieszkania nr.dowodu osobistego jesli to w czyms pomoze.

Pozdrawiam

Offline silverb6

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Paweł
  • Oznaczenia Silnika:: 2.0 TFSI CPMA
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 20, 2014, 07:58:36 am »
Piękna historia.Modelowa rzekłbym.Aż dziw bierze ile osób z forum złapało haczyk tego gościa,ciekawe ile z poza forum.
Cena przyciąga jak magnes.

Offline Mariusz.EMKA

• Aktywny klubowicz
  • *
  • Imię: Mariusz
  • Miasto: Grodzisk Mazowiecki
  • Oznaczenia Silnika:: 3,0 TDi
  • Rocznik Auta: 2007
  • Województwo: Mazowieckie
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 20, 2014, 10:22:52 am »
Zgadzam się, modelowo kolega wykręcony.
Trzeba chyba dać ogłoszenie w prasie "czytajcie forum przed zakupem A5"
A propos zakupów to przestrzegam jeszcze przed niemieckim producentem felg aluminiowych Tomason. W zeszłym roku kupiłem od oficjalnego importera piękne 19-ki na zimówki. Po kilku miesiącach zaczął obierać się lakier, wierzchnia bezbarwna warstwa. Sprzedawca ok, grzecznie przyjął reklamację, przeprosił, wysłał do niemieckiego producenta, mówił, że spoko, na pewno wymienią, bo nie miał takich przypadków z tą marką. A tu Niemiec, który okazał się turasem kazał mu spadać na bambus i dać sprawę do sądu. Gościowi, który jest importerem na Polskę i sprzedał ładnych kilkadziesiąt/kilkaset kompletów. Mamy w firmie jeszcze identyczne, ale 17-ki i nic się nie dzieje. Niemniej jednak przestrzegam.
305 KM, 622 Nm

Offline rodos

• Audi'holik
  • *
    • Status GG
  • Imię: arek
  • Miasto: kolo wroclawia
  • Oznaczenia Silnika:: 3.0tdi 306.8km
  • Województwo: Dolnośląskie
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 20, 2014, 10:41:21 am »
Widze koles ma juz przygotowana "taktykę" i serię wymowek wykorzystuje ludzi którzy sie napalaja i chcą kupić a5 w niższych pieniądzach zastanawiam sie ile osób poplynelo na paliwie przejeżdżając pol polski do niego ....Na miejscu tych ludzi ktorych wyrolowal zebralbym sie i zrobił mu piekło tak że odpuscilby sobie handel a5 u mnie w mieście byl taki co robil to samo z omegami z 10 lat temu po porysowanej poklejonej itp którejs omedze z rzędu i obitym ryjem dał sobie spokoj :D
306.8km-639.4nm

Offline jedrekx

• Moderator Globalny
  • Audi'holik
  • *
  • Imię: Jędrzej
  • Miasto: Bydgoszcz
  • Oznaczenia Silnika:: CDUD
  • Typ Nadwozia: Sedan
  • Województwo: Kujawsko-Pomorskie
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 20, 2014, 11:49:15 am »
UWAGA! co prawda nie jest napisane, że bezwypadkowy ale..

widać, że auto miało zmieniony przedni grill. w 3.0TDI powinien być czarny połysk, a nie szary platinum.. w dodatku z emblematem Quattro, którego tu brak. z tyłu brak znaczka.. ciekawe czy zdjęli czy było bum w przód i tył. auto ma dołożone progi S-line, wymienioną kierownicę na S-line i fotele S-line. brakuje ciemnej podsufitki w aucie.. i tu kwestia co było. czy wymieniany środek czy zmieniona podsufitka. na błotnikach przednich brakuje emblematów S-line, a takie są nawet przy pakiecie wewnętrznym. ja obstawiam, że grubo poduchy strzeliły i sufit wymieniony.. widać pozostałości po czarnym lusterku od sensora deszczu i lampce w podsufitce...

ogłoszenie:

http://phu-huzar.otomoto.pl/audi-a5-3-0-tdi-s-line-quatrro-C34422879.html

screeny:

Guests can't see images. Please login or login

Guests can't see images. Please login or login
Były: Ford Mondeo Turnier 2.0 TDCi, Mini Cooper S 1.6 198 PS & Audi A3 Sportback 2.0 TDI S-line, Audi A5 Coupe 2.0 TDI S-line, Audi A4 Cabrio 1.8T S-line
Są: Audi A6 3.0TDI Quattro
Będzie: kolejne Audi :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15